atrakcje turystyczne biskupin

Rezerwat w Biskupinie

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (Oceń artykuł)
Loading...
Autor:
  1. Home
  2. /
  3. Dawne dzieje, Turystyka
  4. /
  5. Rezerwat w Biskupinie

Rezerwat archeologiczny w Biskupinie – atrakcje turystyczne

Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie jest miejscem doskonale znanym każdemu Polakowi. Uczymy się o nim w szkołach, zdecydowana większość z nas miała w życiu okazję być w nim przynajmniej raz. Nie wszyscy wiedzą jednak, że obiekt ten jest gospodarzem festynu archeologicznego który stanowi prawdziwą atrakcję dla miłośników historii starożytnej niezależnie od wieku. Zlokalizowana w Biskupinie osada była związana z tzw. Kulturą Łużycką, tematyka odbywającego się w niej festynu nie dotyczy jednak wyłącznie tej kultury, ale jest o wiele szersza.

Dla kogo rezerwat w Biskupinie?

Nie istnieją żadne sztywne kryteria dotyczące tego co można a czego nie można podczas tego wydarzenia pokazywać. Znajdziemy tu więc zarówno pogańskich krawców i kowali, wyznawców Światowida i Odyna, jak i greckich lub rzymskich fryzjerów. Możemy poddać się zabiegom kosmetycznym jakim poddawali się starożytni, obserwować pokazy rzemiosła i oczywiście kupić liczne pamiątki dzięki którym zawsze będziemy mogli wrócić myślami do festiwalu. Festynów archeologicznych jest wiele, jednak ten biskupiński wyróżnia się na ich tle rozmachem.

Przeczytaj również:   Parowozownia Wolsztyn

Organizatorom co roku udaje się zdobyć potężnych sponsorów dzięki czemu wszystko dzieje się na ogromną skalę. Festiwal odwiedzają zespoły muzyczne wykonujące utwory nawiązujące do zamierzchłej przeszłości, grupy taneczne a także rekonstrukcyjne, które na naszych oczach symulują bitwy z wykorzystaniem metod i rodzajów broni znanych ze starożytnych czasów. Podczas festiwalu dzieje się mnóstwo. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na niego z dziećmi, z partnerem lub partnerką, czy też z grupą przyjaciół, możemy mieć pewność, że znajdziemy tu coś dla siebie. Organizatorzy gwarantują również, że będzie to wydarzenie niezapomniane.

Przeczytaj również:   Borne Sulinowo miasto widmo

Atrakcje turystyczne Biskupin

Eventy takie jak ten w Biskupinie – „festyn archeologiczny w Biskupinie” to również świetne miejsce aby spotkać inne osoby zainteresowane starożytnością i archeologią. Dzięki wspólnym zainteresowaniom możemy poznać podczas festiwalu nowych przyjaciół, zdobyć nowe kontakty i oczywiście poszerzyć swoją wiedzę. W wydarzeniu uczestniczą nie tylko hobbyści, ale również naukowcy.

Podobne miejsca w Polsce

Nowo dodane ciekawe miejsca w Polsce

post-image
Zamki w Polsce

Pałac w Rogalinie

Nowy pomnik historii, którego nie znasz?! Oto jak w pełnej krasie prezentuje nam się Pałac w Rogalinie Być może wiele osób znało to miejsce, być może nawet ktoś z czytających odwiedził oddział Muzeum w Poznaniu. Jednak nie można dać...
WIĘCEJ MIEJSC
WIĘCEJ MIEJSC