Muchołapka

Muchołapka

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (głosów: 1, średnia: 5,00 z 5)
Loading...
Autor:
  1. Home
  2. /
  3. Militaria, Turystyka
  4. /
  5. Muchołapka

Okres II Wojny Światowej

Na terenie naszego kraju znajduje się mnóstwo pamiątek po III Rzeszy, zarówno na ziemiach okupowanych w czasach wojny jak i tzw. ziemiach odzyskanych, które przed wojną znajdowały się pod jurysdykcją Niemiec. Wiele spośród tych obiektów fascynuje nie tylko badaczy militariów, ale również łowców tajemnic. Jednym z nich jest zlokalizowany w Ludwikowicach Kłodzkich obiekt któremu nadano wdzięczną nazwę „Muchołapki”.

Hipotezy na temat Muchołapki

Czym była Muchołapka tak naprawdę nie wiemy. Najprawdopodobniej był to obiekt wykorzystywany do badań nad maszynami latającymi pionowego startu. Muchołapka znajduje się na terenie pod którym zlokalizowana jest tzw. Riese – gigantyczna sieć podziemnych tuneli i obiektów wybudowanych w latach 1943 – 1945, rozpoczęta ale niedokończona. Riese to istne podziemne miasto. Działalność którą prowadzili tu Niemcy była ściśle tajna. Nie wszystkie dokumenty które tłumaczą przeznaczenie zlokalizowanych tu obiektów zostały przez badaczy odnalezione.
Wiemy tyle, że zastosowanie Muchołapki miało ścisły związek z tym co działo się w pobliskiej kopalni Wacław (Wenceslaus), która już w roku 1933 została przejęta przez wojsko. Dlaczego właściwie Muchołapka budzi tak duże emocje? Przede wszystkim ze względu na kształt. Maszyny, do których testowania została wzniesiona musiały mieć okrągły kształt, zupełnie jak UFO obserwowane na całym świecie przez tysiące osób.

Przeczytaj również:   Templariusze w Polsce

UFO, a Muchołapka?

To właśnie istnieniu Muchołapki zawdzięczamy jedną z hipotez na temat pochodzenia UFO – maszyny te miały być przedłużeniem idei które powstały w Nazistowskich Niemczech, które później za amerykańskie pieniądze zostały rozwinięte przez tych samych naukowców którzy je stworzyli właśnie w kopalni Wacław.

Przeczytaj również:   Wikingowie w Polsce

Obiekty testowane w Muchołapce zdaniem niektórych badaczy miały mieć napęd antygrawitacyjny. Zdaniem naukowców napęd taki jak do tej pory nie powstał i mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie został stworzony. Naukowcom dotąd nie udało się jednak wyjaśnić do czego właściwie Muchołapka była Niemcom potrzebna i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

MUCHOŁAPKA – LUDWIKOWICE KŁODZKIE

ładowanie mapy - proszę czekać...

MUCHOŁAPKA – LUDWIKOWICE KŁODZKIE 50.628517, 16.494298 MUCHOŁAPKA – LUDWIKOWICE KŁODZKIE

Podobne miejsca w Polsce

Nowo dodane ciekawe miejsca w Polsce

post-image
Zamki w Polsce

Pałac w Rogalinie

Nowy pomnik historii, którego nie znasz?! Oto jak w pełnej krasie prezentuje nam się Pałac w Rogalinie Być może wiele osób znało to miejsce, być może nawet ktoś z czytających odwiedził oddział Muzeum w Poznaniu. Jednak nie można dać...
WIĘCEJ MIEJSC
WIĘCEJ MIEJSC