Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (Oceń artykuł)
Loading...
Autor:
  1. Home
  2. /
  3. Turystyka, Zamki w Polsce
  4. /
  5. Zamek w Mosznej

Miejscowość Moszna znajduje się w województwie opolskim w powiecie Krapkowickim, ok 30 km od miasta wojewódzkiego. Zlokalizowana jest przy dawnym szlaku komunikacyjnym łączącym Krapkowice z Prudnikiem. Znajduje się w rozwidleniu lewych dopływów Odry. Tym, co czyni to miejsce wyjątkowym nie jest jednak geografia, ale znajdujący się w Mosznej zamek, który przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy w Polsce.

Historia

Najstarsza część zamku – pałac – została wzniesiona w XVIII w. Ta barokowa budowla częściowo spłonęła w 1896 r., co jednak paradoksalnie wyszło obiektowi na dobre. Franz Hubert Winkler który w 1893r. Odziedziczył posiadłość postanowił przebudować go nadając mu ostateczny, dzisiejszy kształt. Co ciekawe zamek posiada 365 pomieszczeń co jest oczywistym nawiązaniem do liczby dni w roku – podobny zabieg zastosowano w zamku Krzyżtopór, który jednak pochodzi z innych czasów i z innego kręgu kulturowego.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Zamek w Krasiczynie

Zachodnie skrzydło zamku powstało w latach 1911 – 1913 na użytek samego cesarza Wilhelma, który nadał Franzowi Hubertowi tytuł szlachecki i później często odwiedzał go w jego posiadłości.

Zamek słynie z niezwykle złożonej bryły i aż 99 wież. Budynek naprawdę robi wrażenie przepychem i bogactwem. Jego architektura jest uważana za absolutnie wyjątkową, świadczy o szerokich horyzontach i ogromnej pomysłowości zarówno inicjatora budowy jak i zatrudnianych przez niego projektantów.

Zwiedzanie

W chwili obecnej na zamku prowadzona jest rozbudowana działalność komercyjna – w jego obrębie znajduje się hotel, sale konferencyjne, restauracje i kawiarnia. Istnieje również możliwość odpłatnego zwiedzania obiektu.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Najbardziej nawiedzone zamki w Polsce - Top 5

Historia zamku w Mosznej kryje w sobie jeszcze wiele tajemnic. Krążą legendy że jeszcze zanim wzniesiono jego środkową część – pałac – w Mosznej znajdował się zamek Templariuszy. Według niektórych badaczy to właśnie z nim powiązane były odkryte na początku XX w. podziemia znajdujące się pod zamkowym parkiem. Obecność templariuszy, ani tym bardziej istnienie w tym miejscu zamku starszego niż obecny nie zostały jednak potwierdzone.

Cennik i godziny zwiedzania

Zwiedzanie zamku trwa około 80-120 minut.

10:00 – 16:00 (ostatnie wejście)

Wstęp na teren pałacowo-parkowy: Ulgowy [5zł], Normalny [7zł], Rodzinny (2+2) [19zł]
Zwiedzanie Zamku z przewodnikiem: Ulgowy [8zł], Normalny [12zł], Rodzinny (2+2) [32zł]
Wstęp na zamkowe wieże: Ulgowy [7zł], Normalny [10zł], Rodzinny –
Ekstremalne Zwiedzanie Zamku: Ulgowy [30zł], Normalny [35zł], Rodzinny –

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Baszta Czarownic

Dojazd i parking

Moszna Zamek Sp. z o.o.
Moszna ul. Zamkowa 1, 47-370 Zielina
Polska, woj. Opolskie, powiat Krapkowicki, gmina Strzeleczki
+48 77 466 96 79

Parking znajduję się w bezpośredniej okolicy zamku, jest on płatny.

Zamek w Mosznej

ładowanie mapy - proszę czekać...

Zamek w Mosznej 50.440589, 17.767897 Zamek w Mosznej

Podobne miejsca w Polsce

Nowo dodane ciekawe miejsca w Polsce

post-image
Turystyka Zamki w Polsce

Szlak Orlich Gniazd

W Polsce istnieje wiele szlaków turystycznych, które każdego roku zachwycają rzesze podróżników. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest Szlak Orlich Gniazd, który dzięki swemu położeniu oraz specyficznej aurze przyciąga tysiące osób spragnionych przygody. Szlak Orlich Gniazd – Co to jest?...
post-image
Zamki w Polsce

Pałac w Rogalinie

Nowy pomnik historii, którego nie znasz?! Oto jak w pełnej krasie prezentuje nam się Pałac w Rogalinie Być może wiele osób znało to miejsce, być może nawet ktoś z czytających odwiedził oddział Muzeum w Poznaniu. Jednak nie można dać...
post-image
Aktualności

Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na nową wystawę czasową „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Przed wynalezieniem lunety ludzie obserwowali gwiazdy nieuzbrojonym okiem. Przełomem w poznawaniu „ciał niebieskich” było wynalezienie w...
post-image
Militaria Technika Turystyka

Borne Sulinowo miasto widmo

Doskonałym przykładem „perełki”, która błyszczy pełnią blasku w północno-zachodniej części Polski jest miejscowość Borne Sulinowo – niewielkie miasteczko, które słynie z intrygującej historii i wielu atrakcji turystycznych. Zanim jednak przejdziemy do tych najważniejszych warto zaprezentować krótki, acz niezmiernie ciekawy...
WIĘCEJ MIEJSC
WIĘCEJ MIEJSC