twierdza kostrzyn

Twierdza Kostrzyn

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (Oceń artykuł)
Loading...
Autor:
  1. Home
  2. /
  3. Technika, Turystyka
  4. /
  5. Twierdza Kostrzyn

Kostrzyn nad Odrą to niewielkie miasto usytuowane na naszej zachodniej granicy. Pierwszym skojarzeniem jakie przychodzi do głowy w związku z Kostrzynem jest popularny w ostatnich latach festiwal – Przystanek Woodstock. Jest to największy festiwal na świecie, które co roku wzbudza wiele kontrowersji i emocji. Ale Kostrzyn to nie tylko wspomniany Woodstock – znajduje się tam wiele ciekawych atrakcji z którymi warto się zapoznać, a jedną z największych jest Twierdza Kostrzyn.

Co warto wiedzieć o Twierdzy Kostrzyn?

Twierdza Kostrzyn to zespół fortyfikacji wzniesionych na przestrzeni XV-XXw. Pierwszą z nich stanowił zamek i właściwie wzniesienie tejże budowli stanowi symboliczny początek cyklicznej rozbudowy i modernizacji. Pierwsza – istotna miała miejsce w drugiej połowie XVIw. Wówczas Kostrzyn nad Odrą był stolicą Nowej Marchii, którą otoczono innowacyjnymi jak na tamten okres fortyfikacjami bastionowymi kierując się wzorem dokonań półwyspu apenińskiego. Kolejne stulecia stanowią dalsze etapy rozbudowy, której liczne fragmenty zachowały się po dziś.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Borne Sulinowo miasto widmo

Moc historycznych atrakcji.

Stare miasto – bo tak nazywa się historyczna dzielnica Kostrzyna znajduje się nad prawym brzegiem Odry. Przez wieki miejsce to było symbolicznym sercem miasta, jednak rok 1945 i jego pokłosie starło ówczesną architekturę w pył zachowując tylko niewielkie fragmenty dawnego dziedzictwa.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Kopice – pałac Kopciuszka

Stopniowe oczyszczenie przestrzeni z gruzów i dzikiej roślinności pozwoliło na czytelną interpretację dotycząca kształtu i formy tego miejsca od zarania wojny. Spacer w okolicznościach dzielnicy – widma pokrytej gruzami i elementami odłamków stanowi niepowtarzalne i niezapomniane doznanie.

Harmonia i ład.

Tytułowa twierdza jest niebywałą atrakcją dla turystów ze względu na swą unikalność w skali kraju, a dodatkowym walorem miejsca jest bliskość natury. W okolicy znajduje się Park Narodowy – Ujście Warty. Został on założony w roku 2001, a przyczyną powstania była ochrona terenów podmokłych składających się z bogatej szaty roślinności.
Istotnym elementem parku są wilgotne łąki oraz rozległe pastwiska dzięki którym może tu funkcjonować wiele cennych gatunków ptactwa. Bliskość natury, burzliwa historia, unikalna kultura i wiele innych atrakcji jakie można spotkać w Kostrzynie nad Odrą sprawiają, iż z roku na rok przybywa tu coraz większa liczba turystów. Warto przyjechać do tego magicznego miejsca i napawać się mocą atrakcji jakie ono ze sobą niesie.

Twierdza Kostrzyn

ładowanie mapy - proszę czekać...

Twierdza Kostrzyn 52.578619, 14.635978 Twierdza Kostrzyn

Podobne miejsca w Polsce

Nowo dodane ciekawe miejsca w Polsce

post-image
Turystyka Zamki w Polsce

Szlak Orlich Gniazd

W Polsce istnieje wiele szlaków turystycznych, które każdego roku zachwycają rzesze podróżników. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest Szlak Orlich Gniazd, który dzięki swemu położeniu oraz specyficznej aurze przyciąga tysiące osób spragnionych przygody. Szlak Orlich Gniazd – Co to jest?...
post-image
Zamki w Polsce

Pałac w Rogalinie

Nowy pomnik historii, którego nie znasz?! Oto jak w pełnej krasie prezentuje nam się Pałac w Rogalinie Być może wiele osób znało to miejsce, być może nawet ktoś z czytających odwiedził oddział Muzeum w Poznaniu. Jednak nie można dać...
post-image
Aktualności

Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na nową wystawę czasową „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Przed wynalezieniem lunety ludzie obserwowali gwiazdy nieuzbrojonym okiem. Przełomem w poznawaniu „ciał niebieskich” było wynalezienie w...
post-image
Militaria Technika Turystyka

Borne Sulinowo miasto widmo

Doskonałym przykładem „perełki”, która błyszczy pełnią blasku w północno-zachodniej części Polski jest miejscowość Borne Sulinowo – niewielkie miasteczko, które słynie z intrygującej historii i wielu atrakcji turystycznych. Zanim jednak przejdziemy do tych najważniejszych warto zaprezentować krótki, acz niezmiernie ciekawy...
WIĘCEJ MIEJSC
WIĘCEJ MIEJSC