Podziemna trasa turystyczna w Sandomierzu

Podziemna trasa turystyczna w Sandomierzu

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (Oceń artykuł)
Loading...
Autor:
  1. Home
  2. /
  3. Technika, Turystyka
  4. /
  5. Podziemna trasa turystyczna w...

Sandomierz to miasto skrywające w sobie wiele tajemnic. Poza unikalną architekturą, obfitością zabytków i przepięknymi krajobrazami niebywałą atrakcję turystyczną stanowi podziemna trasa, która wiedzie przez mnóstwo zakątków i zakamarków umiejscowionych w piwnicach. Wrażenia towarzyszące pokonywaniu owej trasy są niezapomniane i z pewnością będą stanowić ciekawą alternatywę dla powszechnej formy turystyki.

Podziemna trasa – Labirynt atrakcji.

Zespół historycznych piwnic i składów miejskich rozpoczyna się od wejścia ulokowanego przy jednym z najpiękniejszych rynków w kraju. Koniec trasy stanowi wyjście znajdujące się w budynku historycznego sandomierskiego ratusza. Trasa została oddana do użytku w roku 1977, a paradoksalnie przyczyną jej powstania była seria katastrof i zapadlisk z drugiej połowy lat 60’. Na ratunek naruszonemu miastu przybyli górnicy z Bytomia prowadząc liczne zabiegi konserwacyjne. Część odkrytych wyrobisk zaaranżowano jako trasę turystyczną, która po dziś przyciąga turystów z całego świata.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Baszta Czarownic

Budowa trasy.

Trasa składa się z 34 pomieszczeń, które są ze sobą połączone. Nie posiada ona stałej głębokości . Ta waha się na przestrzeni 4-12m. Kupieckie piwnice i mieszczańskie składy zadziwiają turystów swą architekturą i położeniem. Znacznie przybliżają kulturę i historię minionych czasów.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Najstarsze drzewo w Polsce

Długość trasy turystycznej wynosi blisko 500m. Część pomieszczeń została wyposażona w pamiątki przedstawiające historyczne miasteczko Sandomierz. Na szczególną uwagę zasługują tu elementy pierwotnego rzemiosła, które wzbudza największe zainteresowanie zwiedzających.
W innej części składów turyści mogą zapoznać się z licznymi legendami dotyczącymi miasta, jak również enigmatycznych labiryntów pod powierzchnią. Zwiedzanie odbywa się w grupach prowadzonych przez profesjonalnego przewodnika.

Zobacz koniecznie również to miejsce:   Największa "dziura" w Europie - kopalnia w Bełchatowie

Inne atrakcje.

Choć Sandomierz niesie ze sobą mnóstwo fenomenalnych atrakcji w postaci zabytków, tajemniczych uliczek i nietuzinkowej architektury, to zdecydowanie najciekawszym doznaniem są labirynty w postaci trasy turystycznej. Będąc w tym pięknym miasteczku warto poświęcić chwilę czasu i zapoznać się z kulturą i tradycjami Sandomierza z perspektywy podziemnych zakamarków – satysfakcja gwarantowana.

Podobne miejsca w Polsce

Nowo dodane ciekawe miejsca w Polsce

post-image
Turystyka Zamki w Polsce

Szlak Orlich Gniazd

W Polsce istnieje wiele szlaków turystycznych, które każdego roku zachwycają rzesze podróżników. Jednym z najbardziej atrakcyjnych jest Szlak Orlich Gniazd, który dzięki swemu położeniu oraz specyficznej aurze przyciąga tysiące osób spragnionych przygody. Szlak Orlich Gniazd – Co to jest?...
post-image
Zamki w Polsce

Pałac w Rogalinie

Nowy pomnik historii, którego nie znasz?! Oto jak w pełnej krasie prezentuje nam się Pałac w Rogalinie Być może wiele osób znało to miejsce, być może nawet ktoś z czytających odwiedził oddział Muzeum w Poznaniu. Jednak nie można dać...
post-image
Aktualności

Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych

Muzeum Zagłębia w Będzinie zaprasza na nową wystawę czasową „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego. Przed wynalezieniem lunety ludzie obserwowali gwiazdy nieuzbrojonym okiem. Przełomem w poznawaniu „ciał niebieskich” było wynalezienie w...
post-image
Militaria Technika Turystyka

Borne Sulinowo miasto widmo

Doskonałym przykładem „perełki”, która błyszczy pełnią blasku w północno-zachodniej części Polski jest miejscowość Borne Sulinowo – niewielkie miasteczko, które słynie z intrygującej historii i wielu atrakcji turystycznych. Zanim jednak przejdziemy do tych najważniejszych warto zaprezentować krótki, acz niezmiernie ciekawy...
WIĘCEJ MIEJSC
WIĘCEJ MIEJSC