Kategorie: Aktualności

Gdzie szukać inspiracji w trakcie organizacji konferencji?

Czeka Cię planowanie większego spotkania biznesowego? Postaramy Ci się to ułatwić.

Konferencja często kojarzy się z naukową prelekcją, nierzadko nudnym wykładem lub przydługą prezentacją, szczególnie jeśli jest elementem obowiązków służbowych. Na szczęście to tylko stereotyp, który większość firm stara się łamać. Odpowiednie podejście do organizacji takiego spotkania może sprawić, że uczestnicy chętnie pojawią się na miejscu, niezależnie od tego, czy są do tego zobligowani, czy sami zgłosili się do udziału, a nawet musieli za niego zapłacić.

Organizacja konferencji – co warto wiedzieć?

Dzisiejsze konferencje stanowią znacznie więcej niż sposób dzielenia się wiedzą. To jednocześnie dobry moment na zawiązanie między pracownikami lepszych więzi, które zaowocują zarówno przyjemniejszą atmosferą w miejscu pracy, jak i lepszymi wynikami. Organizując kilkudniową konferencję, masz od razu możliwość zadbania o poprawę prywatnych relacji w Twoim zespole. Wybierając miejsce z salą konferencyjną i noclegiem, zwróć wówczas uwagę na inne rozrywki, jakie posiada ono w ofercie. Basen, masaże i zabiegi SPA to doskonały sposób na regenerację uczestników i przygotowanie ich do kolejnego ciężkiego dnia. Być może uda się połączyć szkolenie z imprezą integracyjną ostatniego wieczoru? A co byście powiedzieli na wspólną wycieczkę w góry, czy spływ kajakowy? Dobra lokalizacja oraz właściwy dobór obiektu stanowią tu podstawę. Doskonałą bazę takich miejsc znajdziesz na konferencje.pl. Jest to kopalnia pomysłów i inspiracji.

Turystyka biznesowa w praktyce

Trend rozwoju branży MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry) pnie się mocno ku górze. Wiąże się to z coraz większą konkurencją na tym polu, a co za tym idzie, coraz bogatszą ofertą i wciąż rosnącymi możliwościami. Korzystają na tym również mniejsi przedsiębiorcy, a także uczelnie i inne jednostki, którym zależy na organizacji podobnych eventów. Zważywszy na mnogość ofert, każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz wybierać spośród ekskluzywnych hoteli i klimatycznych pensjonatów w środku lasu. Możesz postawić na tradycyjną kuchnię lub załatwić wieczór sushi. Rodzaj i mnogość atrakcji uzależnione są oczywiście od zasobów finansowych, liczby uczestników, a także czasu jakim będą dysponować.

Pamiętaj przy tym, że im bardziej wyjątkowi poczują się Twoi goście, tym przyjemniej będą wspominać zorganizowane przez Ciebie spotkanie, a także chętnie uczestniczyć w kolejnych.

Rutyna Robert

Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.

Opublikowane przez
Rutyna Robert
 • Recent Posts

  Z ziemi włoskiej…, znane i cenione marki w Polsce

  Włosi słyną z pięknych projektów. Znane na całym świecie kolekcje są synonimem luksusu i przywiązywania…

  15 godzin temu

  Niezbędniki, które przydadzą się w czasie wyjazdów

  Wybierając się w dłuższą podróż, często zastanawiamy się, czy w danym hotelu lub pensjonacie znajdziemy…

  3 tygodnie temu

  TOP 10: co warto zobaczyć w Budapeszcie?

  Budapeszt to cenne skarby architektury oraz punkty widokowe, z których roztaczają się piękne panoramy. Co…

  2 miesiące temu

  Cmentarz koni

  Stawianie nagrobków zwierzętom może wydawać się nowomodną ekstrawagancją, nie jest to jednak bynajmniej zjawisko współczesne.…

  2 miesiące temu

  Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

  Najsłynniejszy z zamków tworzących Szlak Orlich Gniazd przetrwał do naszych czasów w formie ruin, ale…

  2 miesiące temu

  Twierdza Srebrna Góra

  Prusacy, którzy w 1740 r. zajęli Śląsk, zostawili po sobie wiele niezwykle interesujących pamiątek militarnych.…

  2 miesiące temu

  Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies