Kategorie: Aktualności

Jak znaleźć dobry hotel blisko Starego Miasta w Krakowie?

Od wielu lat Kraków jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym. Odwiedzających przyciąga między innymi Zamek Królewski na Wawelu, odgrywany co godzinę hejnał mariacki, Sukiennice a przede wszystkim – klimatyczny i tętniący życiem rynek. Aby poczuć panujący w tym miejscu klimat, warto znaleźć hotel blisko Starego Miasta w Krakowie. Jak jednak zrobić to najskuteczniej?

Zaczynamy od lokalizacji hoteli

Jeśli zdecydowałeś się na odwiedzenie dawnej stolicy Polski i zwiedzanie jej zabytków, rozważasz zapewne nocleg w hotelu. Wiadomo, najlepiej aby był to hotel blisko Starego miasta w Krakowie, aby wieczorem można było udać się na przyjemny lub romantyczny spacer po rynku, odwiedzając liczne kafejki. Wszak mało kto lubi tracić czas na dojazdy i nocować z dala od głównej atrakcji.
Aby znaleźć dobry nocleg, zacznij od przejrzenia map w Internecie na których zaznaczone są lokalizacje różnych hoteli. Sprawdź ich położenie względem Starego Miasta i wybierz te, które znajdują się w miarę blisko. Na podstawie mapy, przygotuj sobie listę potencjalnie interesujących Cię hoteli, którym przyjrzysz się dokładniej w następnej kolejności.

Alternatywna wyszukiwarka

Ewentualnie, zamiast samodzielnego szukania (a także rezerwowania) noclegu, możesz skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki na odpowiedniej stronie internetowej. Najczęściej są to strony należące do sieci hotelowych, które zrzeszają hotele różnych marek. Te z nich, które zgodziły się na przystąpienie do tego rodzaju programu, znajdują się oczywiście w wynikach wyszukiwania na stronie internetowej.
W ten sposób dość łatwo znajdziesz hotel blisko Starego Miasta w Krakowie. Wystarczy, że w oknach wyszukiwarki hoteli podasz: lokalizację, czas pobytu, ilość gości oraz wskażesz wymagane przez Ciebie udogodnienia, a aplikacja na stronie wyszuka oferty, które spełniają Twoje wymagania. Jest to duże ułatwienie, jednak pamiętaj, aby i tak dokładnie przeanalizować wybrane dla Ciebie oferty.

Skorzystaj z opinii w Internecie

Reklama na stronie hotelu nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością, chociaż wśród obiektów przynależących do większych sieci jest to raczej rzadkość. Tak czy inaczej, skorzystaj z Internetu i zapoznaj się z opiniami na temat wybranego przez Ciebie miejsca na nocleg. Wszak hotel blisko Starego Miasta w Krakowie powinien być na tyle komfortowy, aby umilić Twój pobyt w tym mieście.
Przeglądając opinie zachowaj oczywiście zdrowy rozsądek. Twoje zaniepokojenie powinna zwrócić większa ilość negatywnych komentarzy, ale na te pojedyncze możesz przymknąć oko. Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie smakowało śniadanie lub przeszkadzał ruch pojazdów za oknem. Pamiętaj też, że ilość gwiazdek hotelowych nie jest gwarancją oferowanego przez hotel standardu.

Oglądaj zdjęcia innych ludzi

Oglądanie zdjęć okolicy, w której znajduje się hotel blisko Starego Miasta w Krakowie, pozwoli Ci zorientować się w jakim miejscu będziesz mieszkać. Dzięki temu ocenisz, czy jest tam duże natężenie ruchu ulicznego, lokali gastronomicznych i klubów z muzyką. Jeśli chcesz mieszkać tuż przy Rynku to miej na uwadze, że tętni on życiem do późnych godzin nocnych.
Oczywiście sprawdź też, jak wygląda wnętrze hotelu na zdjęciach. Te na stronie internetowej pokazują najczęściej najlepsze pokoje, dlatego lepiej zdać się na zdjęcia prywatnych osób, które znajdziesz w sieci. Dzięki nim ocenisz, jak naprawdę wygląda wnętrze hotelu. To ważne, zwłaszcza że hotel blisko Starego Miasta w Krakowie może kosztować od 70 do ponad 400 zł za dobę!

Dodatkowe usługi

Dobry hotel będzie oczywiście posiadać usługi dodatkowe. Zwróć więc uwagę na dostępność Wi-fi z dobrym zasięgiem w pokoju (a nie tylko w recepcji). Sprawdź też, czy śniadanie wliczone jest w cenę noclegu. Pamiętaj, że dobry hotel to taki, który spełnia Twoje oczekiwania oraz jest dopełnieniem pobytu w urokliwym Krakowie.

Rutyna Robert

Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.

Opublikowane przez
Rutyna Robert
 • Recent Posts

  Niezbędniki, które przydadzą się w czasie wyjazdów

  Wybierając się w dłuższą podróż, często zastanawiamy się, czy w danym hotelu lub pensjonacie znajdziemy…

  3 tygodnie temu

  TOP 10: co warto zobaczyć w Budapeszcie?

  Budapeszt to cenne skarby architektury oraz punkty widokowe, z których roztaczają się piękne panoramy. Co…

  2 miesiące temu

  Cmentarz koni

  Stawianie nagrobków zwierzętom może wydawać się nowomodną ekstrawagancją, nie jest to jednak bynajmniej zjawisko współczesne.…

  2 miesiące temu

  Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

  Najsłynniejszy z zamków tworzących Szlak Orlich Gniazd przetrwał do naszych czasów w formie ruin, ale…

  2 miesiące temu

  Twierdza Srebrna Góra

  Prusacy, którzy w 1740 r. zajęli Śląsk, zostawili po sobie wiele niezwykle interesujących pamiątek militarnych.…

  2 miesiące temu

  Bałkany – idealny kierunek na wakacje?

  Bałkany cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Nic dziwnego, jest to miejsce tak blisko…

  2 miesiące temu

  Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies