Kategorie: Aktualności

Specjalistyczne kursy językowe z angielskiego – dla kogo?

Jeżeli masz już solidne podstawy i poważnie myślisz o kontynuowaniu nauki angielskiego pod kątem kierunku studiów lub kariery zawodowej, sprawdź szeroką ofertę specjalistycznych kursów językowych. ATAS we współpracy z renomowanymi angielskimi szkołami językowymi organizuje wiele tematycznych kursów na wysokim poziomie.

Nauka języka skoncentrowana wokół tematów najważniejszych dla kursanta to najlepsze rozwiązanie dla tych, którym zależy na rozwinięciu słownictwa branżowego w dziedzinie, w której planują dalszą edukację i karierę zawodową. Kursy tego typu organizowane są zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Przeciętny czas trwania bloku tematycznego to ok 2 tygodnie. Osoby zapisujące się muszą znać język przynajmniej na poziomie B1/B2 taki poziom zaawansowania pozwala swobodnie skorzystać z możliwości oferowanych przez szeroki program zająć związanych z tematem szkolenia oraz uczestniczyć w integracji i zajęciach dodatkowych.

Rodzaje kursów językowych

Wszystko zależy od oferty i specjalizacji danej szkoły językowej współpracującej z biurem Atas. Uczelnie dysponują zróżnicowanym programem, który pozwoli wybrać właściwą tematykę każdemu kto zamierza kontynuować naukę. Do najpopularniejszych należą zajęcia Business i Professional English, które można znaleźć w programie chyba każdej szkoły. W związku z czym znalezienie wolnego miejsca w interesującym nas terminie będzie łatwiejsze niż w przypadku kursów o węższej specjalizacji. Osoby ukierunkowane zawodowo, mają do dyspozycji szkolenia takie jak: Art. & Design, Drama & Theatre Studies, Engineering & Computing, Law, Politics & International Relations czy Medicine. Kursy specjalistyczne prowadzone są m.in. przez praktyków w danych dziedzinach. Uczniowie zyskują kontakt z ludźmi aktywnymi zawodowo, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami oraz udzielają cennych wskazówek jak przygotować własne portfolio, jak przygotować się do wystąpień publicznych i jak przygotować się np. do aplikacji o pierwszą pracę.

Czas wolny i zajęcia dodatkowe

Większość szkół organizuje także szereg zajęć dodatkowych. Oprócz typowych wycieczek tematycznych związanych z przedmiotem kursu uczniowie mogą uczestniczyć w zwiedzaniu lokalnych atrakcji, korzystać z bogatego życia nocnego oraz brać udział w wydarzeniach kulturalnych, koncertach, wystawach itp. Uczelnie organizują spacery po atrakcyjnych turystycznie zakątkach miast, z przewodnikiem informującym uczestników o lokalnej historii i kulturze w J. angielskim. Kursanci, którzy zdecydowali się na dłuższy turnus, mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych również w weekend lub skorzytać z chwili na relax.

Więcej na https://kursy.atas.pl/

Rutyna Robert

Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.

Opublikowane przez
Rutyna Robert
 • Recent Posts

  Z ziemi włoskiej…, znane i cenione marki w Polsce

  Włosi słyną z pięknych projektów. Znane na całym świecie kolekcje są synonimem luksusu i przywiązywania…

  15 godzin temu

  Niezbędniki, które przydadzą się w czasie wyjazdów

  Wybierając się w dłuższą podróż, często zastanawiamy się, czy w danym hotelu lub pensjonacie znajdziemy…

  3 tygodnie temu

  TOP 10: co warto zobaczyć w Budapeszcie?

  Budapeszt to cenne skarby architektury oraz punkty widokowe, z których roztaczają się piękne panoramy. Co…

  2 miesiące temu

  Cmentarz koni

  Stawianie nagrobków zwierzętom może wydawać się nowomodną ekstrawagancją, nie jest to jednak bynajmniej zjawisko współczesne.…

  2 miesiące temu

  Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu

  Najsłynniejszy z zamków tworzących Szlak Orlich Gniazd przetrwał do naszych czasów w formie ruin, ale…

  2 miesiące temu

  Twierdza Srebrna Góra

  Prusacy, którzy w 1740 r. zajęli Śląsk, zostawili po sobie wiele niezwykle interesujących pamiątek militarnych.…

  2 miesiące temu

  Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies