Kategorie: Aktualności

Wieczorne podróże za granicę

Natomiast ci, którzy lubią się nieco dłużej poprzeciągać w łóżku, zdecydowanie chętniej wyruszają na dalekie eskapady w późniejszych godzinach, nie tylko popołudniowych, ale także wieczornych. Podróżują w taki sposób na przykład busami. I przy ich pomocy docierają do Niemiec, Holandii czy też Belgii. Jakie względy przemawiają za tym, że wybierają właśnie taki środek transportu? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

Wieczorne podróże do Niemiec, Holandii i Belgii

Kiedy nasi rodacy wyruszają na Zachód, przeważnie kierują się do Niemiec bądź Holandii. Stosunkowo często udają się też do Belgii. Nieraz decydują się na wyjazd własnym środkiem transportu, choć jest to dość męczący sposób podróżowania, szczególnie wtedy, gdy trzeba pokonać dobrych kilkaset kilometrów. Dla tych, którzy preferują komfortowy i bezpieczny przejazd, proponowane są usługi firm przewozowych. Przewoźników jest wielu na rynku, dlatego muszą konkurować o klientów. Wiąże się to z tym, że proponują coraz ciekawsze udogodnienia. Dostosowują się do wymagań potencjalnych pasażerów. Oferują codzienne przewozy. Poza tym wysyłają busy do Niemiec wieczorem (a także busy do Holandii wieczorem). Podróż przebiega jeszcze sprawniej, kiedy postanawia się zamówić usługę przewozu z adresu pod adres. Z roku na rok korzysta z niej coraz więcej wyjeżdżających. Czemu cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Wynika to w dużej mierze z jej prostoty. Klient zgłasza wybranemu przewoźnikowi dwa miejsca – pierwsze, z którego chce zostać zabrany (na przykład spod własnego domu) i drugie, do którego zmierza.

Powrót do Polski – zawsze z uśmiechem

Podróżni bardzo rzadko wyjeżdżają za granicę na zawsze. Częściej udają się na pewien okres, na przykład na sezon lub też zamieszkują na dłużej, ale regularnie zajeżdżają do ojczyzny, by spotkać się z bliskimi. Wtedy interesują się, jak i kiedy kursują busy z Niemiec do Polski. Większość firm przewozowych działa na terenie tylko kilku wybranych województw, choć są i takie, które obsługują całą Polskę – docierając nawet do wschodnich jej połaci. Stanowi to na pewno spore ułatwienie dla powracających do ojczyzny rodaków. Chwalą sobie oni również takie udogodnienia, jak klimatyzacja czy wygodne siedziska. Lubią też korzystać z rozmaitych aplikacji, na przykład takiej, która umożliwia monitorowanie pojazdów znajdujących się na drogach wiodących z Niemiec do Polski.

Rutyna Robert

Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.

Opublikowane przez
Rutyna Robert
 • Recent Posts

  Kiedy jest majówka i jak się przygotować na wyjazd?

  W tym roku majówka nie wypada zbyt szczęśliwie. 1 maja to sobota, więc można zapomnieć…

  4 tygodnie temu

  Wakacje w Meksyku

  Meksyk to intrygujący kierunek na wakacje. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim…

  2 miesiące temu

  Jaki telefon z dobrym aparatem?

  Wszyscy doskonale wiemy, że najlepszy aparat to ten, który w danej chwili mamy pod ręką.…

  2 miesiące temu

  Czym się kierować wybierając hamak turystyczny?

  Nocowanie w hamakach nie jest jeszcze tak bardzo popularne jak spanie pod namiotami, ale wiele…

  3 miesiące temu

  Babia Góra – praktyczne porady dla planujących zdobyć szczyt

  I trzeba przyznać, że na swoją nazwę zasługuje, gdyż faktycznie jest to najwyższy szczyt w…

  3 miesiące temu

  Kim jest komornik i jak wygląda egzekucja komornicza?

  Zawód komornika okryty jest dość pejoratywnymi skojarzeniami. Nie jest to wcale zaskakujące, ponieważ dla dłużników,…

  3 miesiące temu

  Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies