X

Rezerwat w Biskupinie

Rezerwat archeologiczny w Biskupinie – atrakcje turystyczne

Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie jest miejscem doskonale znanym każdemu Polakowi. Uczymy się o nim w szkołach, zdecydowana większość z nas miała w życiu okazję być w nim przynajmniej raz. Nie wszyscy wiedzą jednak, że obiekt ten jest gospodarzem festynu archeologicznego który stanowi prawdziwą atrakcję dla miłośników historii starożytnej niezależnie od wieku. Zlokalizowana w Biskupinie osada była związana z tzw. Kulturą Łużycką, tematyka odbywającego się w niej festynu nie dotyczy jednak wyłącznie tej kultury, ale jest o wiele szersza.

Dla kogo rezerwat w Biskupinie?

Nie istnieją żadne sztywne kryteria dotyczące tego co można a czego nie można podczas tego wydarzenia pokazywać. Znajdziemy tu więc zarówno pogańskich krawców i kowali, wyznawców Światowida i Odyna, jak i greckich lub rzymskich fryzjerów. Możemy poddać się zabiegom kosmetycznym jakim poddawali się starożytni, obserwować pokazy rzemiosła i oczywiście kupić liczne pamiątki dzięki którym zawsze będziemy mogli wrócić myślami do festiwalu. Festynów archeologicznych jest wiele, jednak ten biskupiński wyróżnia się na ich tle rozmachem.

Organizatorom co roku udaje się zdobyć potężnych sponsorów dzięki czemu wszystko dzieje się na ogromną skalę. Festiwal odwiedzają zespoły muzyczne wykonujące utwory nawiązujące do zamierzchłej przeszłości, grupy taneczne a także rekonstrukcyjne, które na naszych oczach symulują bitwy z wykorzystaniem metod i rodzajów broni znanych ze starożytnych czasów. Podczas festiwalu dzieje się mnóstwo. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się na niego z dziećmi, z partnerem lub partnerką, czy też z grupą przyjaciół, możemy mieć pewność, że znajdziemy tu coś dla siebie. Organizatorzy gwarantują również, że będzie to wydarzenie niezapomniane.

Atrakcje turystyczne Biskupin

Eventy takie jak ten w Biskupinie – “festyn archeologiczny w Biskupinie” to również świetne miejsce aby spotkać inne osoby zainteresowane starożytnością i archeologią. Dzięki wspólnym zainteresowaniom możemy poznać podczas festiwalu nowych przyjaciół, zdobyć nowe kontakty i oczywiście poszerzyć swoją wiedzę. W wydarzeniu uczestniczą nie tylko hobbyści, ale również naukowcy.

FESTYN ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE
Pokaż osadzoną mapę w trybie pełnego ekranu

Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies