Szczerze zachęcam do zwiedzania polskich miast, gdyż w każdym i dla każdego coś się w nich znajdzie interesującego. Duże miasta z pewnością nie są idealnym miejscem na spędzenie całego urlopu i wypoczynek, ale za to jedno, czy dwudniowa wycieczka po stolicach województw będzie dla nas i naszych najbliższych na przykład żywą lekcją historii bądź po prostu mile spędzonym czasem.

Z reguły do tak dużych miast jakimi są Poznań, Wrocław czy Warszawa wybieramy się w celach zawodowych lub w poszukiwaniu specjalistów – lekarzy. Znacznie rzadziej w celach turystycznych, czego nie można powiedzieć o obcokrajowcach. I tak chociażby na Rynku we Wrocławiu usłyszymy mieszankę językową niemiecko – włosko – czesko – …. – angielską. Widać warto! Podobnie jest w innych dużych miastach, tak więc zwiedzajmy nasze miasta. W Poznaniu z uwagi na duży ruch samochodowy warto wybierając środek transportu rozważyć ten miejski.

Wykupienie całodobowego biletu tramwajowego umożliwi nam przemieszczanie się z jednego końca miasta na drugi w bardzo przystępnej cenie. Ponadto komfort podróżowania miejską komunikacją prócz tego, że jest o niebo lepszy niż jeszcze pięć lat temu to pozwala na obejrzenie miasta z innej perspektywy. Nie bez znaczenia jest też kontakt z mieszkańcami, a gdzie jak nie w tramwaju usłyszymy trochę gwary, zobaczymy życie codzienne Poznaniaków? Newralgicznym punktem każdej wycieczki jest Rynek.

To właśnie na rynku tętni każdego roku życie w kawiarnianych ogródkach i klimatycznych knajpkach. Warto przysiąść wypić kawę i rozkoszować się widokiem na zabytkowy ratusz i kamienice. Ogromną popularnością cieszy się teren rekreacyjny wokół Malty. Dla spragnionych zakupów Poznań ma do dyspozycji kilka renomowanych galerii. Jeśli chcemy skosztować sztuki malarskiej to obowiązkowym miejscem do odwiedzenia jest Muzeum Narodowe. Kina i teatry też przyciągają do siebie swoim szerokim repertuarem. Jest w czym wybierać. Dla koneserów sztuki sakralnej i architektury stoją otworem Katedra i Fara Poznańska. Popłyniemy w rejs statkiem wycieczkowym po Warcie. Pobyt w mieście wojewódzkim Wielkopolski będzie dobrze zainwestowanym czasem.

Rutyna Robert

Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.

Opublikowane przez
Rutyna Robert
 • Recent Posts

  Góry Sowie – TOP 10 najciekawsze atrakcje

  Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po tej części Dolnego Śląska? TOP…

  20 godzin temu

  Naturalny spalacz tłuszczu – co to jest i czy warto go stosować?

  Spalanie tkanki tłuszczowej nie wszystkim osobom przychodzi łatwo. Mimo regularnej aktywności fizycznej i stosowania zdrowej…

  20 godzin temu

  Cechy psów rasowych i opis cocker spaniela i mastifa tybetańskiego

  Wszystkie rasy psów są wyjątkowe i posiadają swoje własne cechy charakteru. Psy myśliwskie były hodowane…

  2 dni temu

  Zatrzymaj wakacje na dłużej dzięki oświetleniu Slamp

  Lato i wakacje to dla większości z nas ulubiona pora w roku. Kojarzy się z…

  2 dni temu

  Wakacje w Czechach – co warto zobaczyć?

  Czechy to jedni z naszych najbliższych sąsiadów i częsty wybór na wakacyjny wypoczynek. W tym…

  3 tygodnie temu

  Najnowsze trendy damskich plecakach turystycznych

  Turystyka piesza to rodzaj aktywności, który w ciągu kilku ostatnich sezonów zyskał dużą popularność. Spacery…

  3 tygodnie temu

  Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies