Costa del Sol: co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części Hiszpanii?

Dla spragnionych wypoczynku miłośników plażowania, Costa del Sol bez wątpienia stanie się atrakcyjnym kierunkiem wyprawy. Tu Hiszpania zachwyca i pięknymi plażami, i wspaniałym klimatem, dzięki czemu turyści z całego świata tak chętnie stawiają na wczasy w tutejszych kurortach. Co warto wiedzieć o tym regionie? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Costa del Sol i jego turystyczny potencjał

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca, już dawno zostało docenione przez biura podróży organizujące wczasy w Hiszpanii – sprawdź aktualną ofertę biura ITAKA. Ten skrawek kraju przyciąga zarówno pięknymi kurortami, na terenie których czekają komfortowe hotele i liczne ośrodki wypoczynkowe, nie brak tu również ośrodków sportów wodnych oraz miejsc, które spełniają oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających miłośników plażowania. Trasy dla tych, którzy preferują piesze wycieczki, ciekawe szlaki rowerowe oraz pola golfowe – wszystko to sprawia, że na terenie Costa del Sol nuda nikomu nie zagrozi. A przecież dodatkowym walorem są liczne miasta, pełne ciekawych wystaw oraz cennych zabytków. Gdzie warto się wybrać?

Widok na Malagę

Z wizytą w Maladze

Malaga, nazywana często bramą na Costa del Sol, jest miastem wyjątkowym. Ciekawy zamek z XIV wieku, potężna twierdza, będąca pamiątką z czasów Maurów – oto wybrane atrakcje, z jakimi mogą się spotkać odwiedzający Malagę turyści. Dla miłośników architektury sakralnej nie lada gratką jest tutejsza katedra, z kolei amatorzy sztuki współczesnej chętnie wędrują śladami Picassa. Ten znany malarz ostatnie lata życia spędził właśnie w Maladze, a jego dom jest jednym z najważniejszych punktów na turystycznym planie miasta. Malaga może się też pochwalić Muzeum Picassa, które przyciąga unikalną kolekcją prac tego artysty.

Plaża w Torremolinos

Torremolinos: od rybackiej wioski do wielkiego kurortu

Torremolinos to jedna z wielu miejscowości na hiszpańskim wybrzeżu, które jeszcze nie tak dawno były zwykłymi wioskami rybackimi. Dziś jest to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych na Costa del Sol, kuszącym i pięknymi plażami, i licznymi hotelami. Biura podróży chętnie organizują tu familijne wczasy, gdyż w rejonie Torremolinos każdy, bez względu na wiek, znajdzie dla siebie coś ciekawego. Bogata oferta czeka na miłośników sportów wodnych, kuszą też nowoczesne baseny oraz takie ciekawostki, jak park krokodyli czy pełen potężnych palm ogród botaniczny.

Nerja: raj dla miłośników jaskiń

Nerja: raj dla miłośników jaskiń

Nerja jest ciekawym kurortem, któremu warto poświęcić swój czas nie tylko ze względu na wspaniałe plaże. Z tej miejscowości można urządzać wspaniałe wycieczki po malowniczej okolicy, pełnej unikalnych atrakcji. Najcenniejszym skarbem w tej części Costa del Sol jest Cueva de Nerja – jasninia znana z największego na świecie stalagnatu oraz pięknych malowideł, które są pamiątkami po człowieku neandertalskim.

Fuengirola: kameralne oblicze Costa del Sol

Kto marzy o wypoczynku w nieco spokojniejszej atmosferze, ten może postawić na wczasy w miejscowości Fuengirola. I tu można korzystać z bardzo dobrego zagospodarowania, jest tu jednak znacznie spokojniej, niż w innych kurortach. I tu każdy turysta może miło spędzić czas, albo na plaży, albo w parku wodnym. Można też zwiedzać pobliskie zabytki, np. zamek Sohail, można też korzystać z ciekawej oferty sportów wodnych. Rejsy motorówką, nurkowanie – oto wybrane propozycje, z jakich można skorzystać w tym kurorcie.

Estepona – Hiszpańska uliczka

Estepona: nie tylko dla przyrodników

Estepona to spokojna miejscowość, na terenie której bardzo chętnie wypoczywają miłośnicy przyrody. Tu na brak zieleni nie można narzekać, a Stare Miasto przyciąga głównie pięknymi ogrodami. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tej miejscowości jest też orchidarium – największy obiekt tego typu w całej Europie. Na tych, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce, czeka około 1300 gatunków orchidei, które każdego mogą urzec swym pięknem.

Hiszpania to wyjątkowy kraj, chętnie odwiedzany przez tych, którym marzą się beztroskie wczasy na pięknych plażach. W takich regionach, jak Costa del Sol, każdy z nas znajdzie dla siebie coś ciekawego. Piękne widoki, szeroka oferta wypoczynku oraz unikane atrakcje – wszystko to sprawia, iż ten skrawek Hiszpanii może zrobić ogromne wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających turystach.

Rutyna Robert

Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.

Opublikowane przez
Rutyna Robert
 • Recent Posts

  Kiedy jest majówka i jak się przygotować na wyjazd?

  W tym roku majówka nie wypada zbyt szczęśliwie. 1 maja to sobota, więc można zapomnieć…

  4 tygodnie temu

  Wakacje w Meksyku

  Meksyk to intrygujący kierunek na wakacje. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim…

  2 miesiące temu

  Jaki telefon z dobrym aparatem?

  Wszyscy doskonale wiemy, że najlepszy aparat to ten, który w danej chwili mamy pod ręką.…

  2 miesiące temu

  Wieczorne podróże za granicę

  Natomiast ci, którzy lubią się nieco dłużej poprzeciągać w łóżku, zdecydowanie chętniej wyruszają na dalekie…

  2 miesiące temu

  Czym się kierować wybierając hamak turystyczny?

  Nocowanie w hamakach nie jest jeszcze tak bardzo popularne jak spanie pod namiotami, ale wiele…

  3 miesiące temu

  Babia Góra – praktyczne porady dla planujących zdobyć szczyt

  I trzeba przyznać, że na swoją nazwę zasługuje, gdyż faktycznie jest to najwyższy szczyt w…

  3 miesiące temu

  Ta witryna wykorzystuje pliki Cookies