Jak tanio podróżować po Europie?

Coraz więcej osób regularnie podróżuje, nie tylko po Polsce, ale też za granicę. Taki wyjazd wcale nie musi być drogi. Bilety lotnicze czy autokarowe można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Bez względu na to, czy wybieramy się w podróż po Europie w celach turystycznych czy zawodowych warto zacząć organizować swoją podróż jak najwcześniej, szanse na znalezienie biletów w atrakcyjnych cenach są wtedy najwyższe. Gdzie szukać tanich biletów autokarowych i lotniczych?

Bilety autokarowe na podróże po Europie

Do najpopularniejszych kierunków wyjazdów należą Niemcy, Wielka Brytania i Holandia. Dlatego też połączenia między Polską a tymi krajami należą do najczęściej wyszukiwanych. Wbrew pozorom wcale nie trzeba korzystać z połączeń lotniczych, gdyż wszystkie te 3 kraje mają bardzo dobre i co najważniejsze tanie połączenia autokarowe z Polską. Kupując bilety autokarowe do Niemiec można wybierać spośród ponad 100 miast w Niemczech, do których można dojechać bezpośrednio z większości miast Polski. Dużym plusem połączeń autokarowych jest większy niż w liniach lotniczych bagaż. Zazwyczaj jest to walizka o wadze 30 kg + bagaż podręczny, który można zabrać ze sobą na pokład autokaru. Mimo iż podróż autokarowa jest dłuższa niż ta samolotem, to jest ona bardzo komfortowa, a pasażerowi zostaną dowiezieni do centrum miejscowości bez konieczności martwienia się o dojazd z lotniska. Dodatkowo na pokładzie pasażerowie mogą korzystać z darmowego wifi i tv. Podróż minie więc szybko i przyjemnie. BiletyAutokarowe.pl można kupić również na podróże po innym kraju np. z Paryża do Londynu czy z Oslo do Kopenhagi. Istnieje również możliwość zakupu biletów na podróż z przesiadką np. do Londynu i potem dalej do innej miejscowości. W internecie można znaleźć połączenia autokarowe nawet 450 przewoźników z całego świata. Jednym z najchętniej wybieranych jest np. polski przewoźnik Sindbad. Dlatego warto przewertować wyszukiwarki internetowe i strony przewoźników w celu znalezienia najlepszej i najtańszej oferty. Nawet w sezonie można trafić na świetną propozycję, dzięki której znacznie oszczędzimy na bilecie autokarowym.

Promocyjne ceny biletów lotniczych

Inna możliwość to oczywiście skorzystanie z połączenia lotniczego. Taka podróż będzie z pewnością szybsza niż podróż autokarem, a bilety lotnicze wcale nie muszą być droższe. Zorganizowanie wyjazdu zajmuje tylko chwilę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce informacje o mieście, w którym chcemy rozpocząć podróż oraz lotnisku docelowym. Dlatego najpierw trzeba się zastanowić, które lotnisko jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Warto dla porównania sprawdzić też wylot z innego miasta, może się okazać, że np. wylot z Warszawy będzie sporo tańszy niż z Krakowa i bardziej będzie się opłacało dojechać do Warszawy. Dostępnych jest wiele linii lotniczych, w tym tanie linie, gdzie można znaleźć loty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Przed zakupem biletu warto sprawdzić, co zawiera cena i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy, czy konieczny będzie dodatkowy bagaż czy np. wystarczy nam podróż tylko z walizką podręczną. Warto porównać oferty różnych linii lotniczych, gdyż czasami za bagaż rejestrowany trzeba płacić dodatkowo, a cena ta może się różnić w zależności od linii lotniczej. Na dany kierunek linie przygotowują też różne rodzaje biletów np. z priorytetowym wejściem na pokład czy możliwością odwołania rezerwacji, dlatego przed zakupem biletu warto sprawdzić, która opcja będzie w naszym przypadku najlepsza, aby uniknąć płacenia za usługi, których nie potrzebujemy. Warto też regularnie sprawdzać stronę Transpomat.pl, gdyż często znajdują się tam promocje lotnicze np. tania środa, zniżki z okazji black friday czy niższe ceny biletów na określonej trasie. Koniecznie należy też sprawdzić lotnisko docelowe, gdyż często zwłaszcza w dużych miastach znajduje się kilka różnych lotnisk, w tym niektóre znacznie oddalone od centrum miasta, co może wygenerować spory koszt dodatkowy.