Jak tanio podróżować po Europie?

Dodał:

Coraz więcej osób regularnie podróżuje, nie tylko po Polsce, ale też za granicę. Taki wyjazd wcale nie musi być drogi. Bilety lotnicze czy autokarowe można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ich szukać.

Bez względu na to, czy wybieramy się w podróż po Europie w celach turystycznych czy zawodowych warto zacząć organizować swoją podróż jak najwcześniej, szanse na znalezienie biletów w atrakcyjnych cenach są wtedy najwyższe. Gdzie szukać tanich biletów autokarowych i lotniczych?

Bilety autokarowe na podróże po Europie

Do najpopularniejszych kierunków wyjazdów należą Niemcy, Wielka Brytania i Holandia. Dlatego też połączenia między Polską a tymi krajami należą do najczęściej wyszukiwanych. Wbrew pozorom wcale nie trzeba korzystać z połączeń lotniczych, gdyż wszystkie te 3 kraje mają bardzo dobre i co najważniejsze tanie połączenia autokarowe z Polską. Kupując bilety autokarowe do Niemiec można wybierać spośród ponad 100 miast w Niemczech, do których można dojechać bezpośrednio z większości miast Polski. Dużym plusem połączeń autokarowych jest większy niż w liniach lotniczych bagaż. Zazwyczaj jest to walizka o wadze 30 kg + bagaż podręczny, który można zabrać ze sobą na pokład autokaru. Mimo iż podróż autokarowa jest dłuższa niż ta samolotem, to jest ona bardzo komfortowa, a pasażerowi zostaną dowiezieni do centrum miejscowości bez konieczności martwienia się o dojazd z lotniska. Dodatkowo na pokładzie pasażerowie mogą korzystać z darmowego wifi i tv. Podróż minie więc szybko i przyjemnie. BiletyAutokarowe.pl można kupić również na podróże po innym kraju np. z Paryża do Londynu czy z Oslo do Kopenhagi. Istnieje również możliwość zakupu biletów na podróż z przesiadką np. do Londynu i potem dalej do innej miejscowości. W internecie można znaleźć połączenia autokarowe nawet 450 przewoźników z całego świata. Jednym z najchętniej wybieranych jest np. polski przewoźnik Sindbad. Dlatego warto przewertować wyszukiwarki internetowe i strony przewoźników w celu znalezienia najlepszej i najtańszej oferty. Nawet w sezonie można trafić na świetną propozycję, dzięki której znacznie oszczędzimy na bilecie autokarowym.

Promocyjne ceny biletów lotniczych

Inna możliwość to oczywiście skorzystanie z połączenia lotniczego. Taka podróż będzie z pewnością szybsza niż podróż autokarem, a bilety lotnicze wcale nie muszą być droższe. Zorganizowanie wyjazdu zajmuje tylko chwilę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce informacje o mieście, w którym chcemy rozpocząć podróż oraz lotnisku docelowym. Dlatego najpierw trzeba się zastanowić, które lotnisko jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Warto dla porównania sprawdzić też wylot z innego miasta, może się okazać, że np. wylot z Warszawy będzie sporo tańszy niż z Krakowa i bardziej będzie się opłacało dojechać do Warszawy. Dostępnych jest wiele linii lotniczych, w tym tanie linie, gdzie można znaleźć loty w naprawdę atrakcyjnych cenach. Przed zakupem biletu warto sprawdzić, co zawiera cena i zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy, czy konieczny będzie dodatkowy bagaż czy np. wystarczy nam podróż tylko z walizką podręczną. Warto porównać oferty różnych linii lotniczych, gdyż czasami za bagaż rejestrowany trzeba płacić dodatkowo, a cena ta może się różnić w zależności od linii lotniczej. Na dany kierunek linie przygotowują też różne rodzaje biletów np. z priorytetowym wejściem na pokład czy możliwością odwołania rezerwacji, dlatego przed zakupem biletu warto sprawdzić, która opcja będzie w naszym przypadku najlepsza, aby uniknąć płacenia za usługi, których nie potrzebujemy. Warto też regularnie sprawdzać stronę Transpomat.pl, gdyż często znajdują się tam promocje lotnicze np. tania środa, zniżki z okazji black friday czy niższe ceny biletów na określonej trasie. Koniecznie należy też sprawdzić lotnisko docelowe, gdyż często zwłaszcza w dużych miastach znajduje się kilka różnych lotnisk, w tym niektóre znacznie oddalone od centrum miasta, co może wygenerować spory koszt dodatkowy.

1 Gwiadka2 Gwiadki3 Gwiadki4 Gwiadki5 Gwiazdek (głosów: 1, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

INNE CIEKAWE MIEJSCA

Bądź z nami na Instagramie