muchołapka na dolnym śląsku

Muchołapka

Okres II Wojny Światowej

Na terenie naszego kraju znajduje się mnóstwo pamiątek po III Rzeszy, zarówno na ziemiach okupowanych w czasach wojny jak i tzw. ziemiach odzyskanych, które przed wojną znajdowały się pod jurysdykcją Niemiec.

Wiele spośród tych obiektów fascynuje nie tylko badaczy militariów, ale również łowców tajemnic. Jednym z nich jest zlokalizowany w Ludwikowicach Kłodzkich obiekt któremu nadano wdzięczną nazwę „Muchołapki”.

Muchołapka
Muchołapka – część projektu Riese

Hipotezy na temat Muchołapki

Czym była Muchołapka tak naprawdę nie wiemy. Najprawdopodobniej był to obiekt wykorzystywany do badań nad maszynami latającymi pionowego startu.

Muchołapka znajduje się na terenie pod którym zlokalizowana jest tzw. Riese – gigantyczna sieć podziemnych tuneli i obiektów wybudowanych w latach 1943 – 1945, rozpoczęta ale niedokończona.

Riese to istne podziemne miasto. Działalność którą prowadzili tu Niemcy była ściśle tajna. Nie wszystkie dokumenty które tłumaczą przeznaczenie zlokalizowanych tu obiektów zostały przez badaczy odnalezione.

Muchołapka
Muchołapka – Ludwikowice Kłodzkie

Wiemy tyle, że zastosowanie Muchołapki miało ścisły związek z tym co działo się w pobliskiej kopalni Wacław (Wenceslaus), która już w roku 1933 została przejęta przez wojsko.

Dlaczego właściwie Muchołapka budzi tak duże emocje? Przede wszystkim ze względu na kształt. Maszyny, do których testowania została wzniesiona musiały mieć okrągły kształt, zupełnie jak UFO obserwowane na całym świecie przez tysiące osób.

UFO, a Muchołapka?

To właśnie istnieniu Muchołapki zawdzięczamy jedną z hipotez na temat pochodzenia UFO – maszyny te miały być przedłużeniem idei które powstały w Nazistowskich Niemczech, które później za amerykańskie pieniądze zostały rozwinięte przez tych samych naukowców którzy je stworzyli właśnie w kopalni Wacław.

Obiekty testowane w Muchołapce zdaniem niektórych badaczy miały mieć napęd antygrawitacyjny.

Zdaniem naukowców napęd taki jak do tej pory nie powstał i mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie został stworzony. Naukowcom dotąd nie udało się jednak wyjaśnić do czego właściwie Muchołapka była Niemcom potrzebna i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Muchołapka dojazd