Pogodna na Cyprze piękna przez cały rok? Sprawdź, kiedy warto pojechać na Cypr

Przed zaplanowaniem wycieczki, zawsze warto dowiedzieć się wcześniej nieco więcej na temat pogody w danym miejscu. I chociaż przez większość roku pogoda na Cyprze jest iście rajska, to jednak są też miesiące, w których temperatura nie usatysfakcjonuje już każdego. Sprawdźmy więc, kiedy warto udać się na Cypr.

Cypr staje się obecnie bardzo popularnym kierunkiem podróży. I chociaż cieszył się dużym zainteresowaniem już wcześniej, to jednak aktualnie ze względu na dużą liczbę połączeń lotniczych, znacznie łatwej się tam dostać. Naturalne jest więc, że chętnych do odwiedzenia tego pięknego kraju przybywa. Cypr to wyjątkowe miejsce, na mapie Europy. Położony na południowym wschodzie nosi ślady wielu kultur. Przez to też właśnie jest tak unikatowy i piękny. Cypr skradnie serca zarówno tych, którzy uwielbiają Grecję, jak i osób zakochanych w nieco mniej ”hotelowej” części Turcji. Panuje tu klimat śródziemnomorski, ale tak jak w pozostałych częściach Europy, tak i na Cyprze pogoda zmienia się w zależności od pory roku. Kiedy najlepiej jechać tam na urlop?

Jaka jest pogodna na Cyprze?

Pogodna na Cyprze przez zdecydowaną większość roku jest piękna i słoneczna. Sezon turystyczny rozpoczyna się tu mniej-więcej w maju, kiedy to termometry pokazują średnio 25 stopni Celsjusza. Trwa on natomiast zwykle do listopada — wtedy bowiem na Cyprze zaczyna się robić nieco chłodniej i temperatury spadają już nieco poniżej 20 stopni. Warto wiedzieć jednak, że wyspa ta jest jednym z najcieplejszych miejsc w całej Europie, ponieważ nawet w styczniu, czy też lutym temperatura nie schodzi tam raczej poniżej 14 stopni.

Chcesz w czasie urlopu cieszyć się idealną aurą? Koniecznie sprawdź na Turystyczny Ninja jaka jest całoroczna pogoda na Cyprze i zaplanuj swój wyjazd na miesiąc, w którym warunki będą Ci najbardziej odpowiadać.

Cypr w pełni sezonu — jakich temperatur można się spodziewać?

Lubisz kąpać się w ciepłym morzu, a wygrzewanie się w pełnym słońcu to dla Ciebie największa przyjemność? Cypr latem jest więc dla Ciebie doskonałym wyborem. Od czerwca do połowy września temperatury powietrza nie spada poniżej 30 stopni, a temperatura wody sięga nawet 27 stopni, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych. W głębi lądu w tym okresie jest naprawdę bardzo gorąco, ponieważ panuje tam suchy klimat. Na wybrzeżu temperatury nie są aż tak odczuwalne, ponieważ doskonale równoważy je morska bryza.

Cypr zimą — opady deszczu czy słoneczna pogoda?

Od grudnia do lutego na Cyprze jest najzimniej. W tych miesiącach temperatura utrzymuje się na poziomie 15 stopni. Nie jest to więc pogoda na plażowanie, dlatego też wtedy na wyspie jest zdecydowanie mniej turystów. Jeśli chodzi o ilość godzin słonecznych, to jest wtedy około 10.

Zimą pogoda na Cyprze jest bardzo zróżnicowana. Mimo że większość dni wciąż jest słonecznych, to zdarzają się też jednak też takie wietrzne i deszczowe. Musisz też wiedzieć, że na Cyprze mogą występować wtedy także opady śniegu. Dotyczy to jednak wyłącznie samych gór.

Kiedy warto pojechać na Cypr?

Cypr to miejsce, do którego można przyjeżdżać właściwie przez cały rok. Na kiedy jednak najlepiej zabukować lot? Wszystko zależy przede wszystkim od tego, co planujesz robić na wyjeździe. Jeśli jesteś miłośnikiem wodnych aktywności i chcesz przede wszystkim cieszyć się słońcem i bezchmurnym niebem, najbardziej powinno spodobać Ci się tu między czerwcem a wrześniem. Jeśli stawiasz na zwiedzanie połączone z plażowaniem, ale nie lubisz upałów, najlepsze warunki na takie spędzanie czasu zastaniesz w maju i w październiku. Z kolei zima to doskonały czas, aby pojechać na Cypr, by wyrwać się na chwilę od Polskich mrozów.

Cypr - pogoda całoroczna