Apartamenty nad morzem w Ustroniu Morskim – widok na molo o zachodzie słońca

Apartamenty Ustronie Morskie – kameralny relaks nad morzem

Noclegi nad morzem to nie tylko duże kurorty. Piękne plaże znajdziemy także w mniejszych wioskach rybackich, które oferują bardziej kameralną atmosferę, a przy tym liczne atrakcje. Tak właśnie jest z apartamentami Ustronie Morskie, które znajdują się między Koszalinem a Kołobrzegiem. Dawna wioska rybacka, później uzdrowisko, a teraz – jeden z najfajniejszych kierunków wakacyjnych. Spakujcie ręczniki, parawan, kostium kąpielowy i czepek i ruszajcie do swojego apartamentu Ustronie Morskie!

Apartamenty Ustronie Morskie zapraszają do odwiedzin w malowniczej wsi, której okolice skrywają kilka ciekawych sekretów… Morze, plaże, lasy i… mokradła, na których ukryte są jedne z najstarszych dębów w Polsce! Okolice Ustronia Morskiego obfitują w niespodzianki. Noclegi nad morzem w dogodnej lokalizacji pozwolą na bezproblemowy dostęp do wszystkich pobliskich sekretnych miejsc i będą świetną bazą wypadową dla dalszych wycieczek, pieszych i rowerowych.

Ustronie Morskie – apartamenty blisko plaż i aquaparku

Wielbicielom szumu fal nie trzeba polecać szerokich piaszczystych plaż, które znajdą w Morskim Ustroniu. Malownicze widoki, łagodne zejście do wody i ponad 2 kilometry długości sprawiły, że plaże Ustronia zostały wyróżnione Błękitną Flagą, przyznawaną miejscom o wyjątkowym uroku. Z tych plaż nie chce się schodzić – czy to w ciągu dnia, kiedy zażywa się kąpieli morskich i słonecznych, czy to o zachodzie słońca, kiedy chciałoby się bez końca nimi spacerować…

Osoby podróżujące z dziećmi mogą chcieć jednak znaleźć więcej atrakcji, które pozwolą na spożytkowanie energii najmłodszych. Tu z pomocą przychodzi miejscowa oferta turystyczna, z której na pierwszym miejscu trzeba wymienić aquapark Ustronie Morskie. Goście znajdą w nim nie tylko kryty i otwarty basen, lecz także suchą i parową saunę, wodne rynny i zjeżdżalnie. Wielbiciele sportów niezwiązanych z wodą będą mogli na terenie aquaparku zagrać w tenisa, siatkówkę plażową czy w kręgle. Aquapark Ustronie Morskie to nowoczesny obiekt, który dostarczy mnóstwo zabawy całym rodzinom!

Morskie Ustronie – noclegi w okolicy zabytków

Niedaleko apartamentów Ustronie Morskie można podziwiać pomniki przyrody. Jeden z nich, dąb Warcisław, liczy sobie 640 lat i jest piątym najstarszym dębem w Polsce. Drugi, Bolesław, do 2016 roku był najstarszy – pamiętał XII wiek! Niestety, został powalony przez potężną wichurę. Odtworzono jednak jego sadzonkę i dziś potomek Bolesława na nowo zapuszcza korzenie w ustrońskiej ziemi, by wkrótce dawać odwiedzającym przyjemny cień. W okolicy Ustronia przebiega błękitny szlak, który prowadzi przez malownicze mokradła do Bolesława i Warcisława i innych pomników przyrody, których w gęstych lasach znajdziemy jeszcze co najmniej kilka.

Noclegi nad morzem w Ustroniu Morskim znajdują się także niedaleko kościoła z XIV wieku w Rusowie. Wiszący w nim dzwon został odlany ponad 400 lat temu. Aby obejrzeć ten zabytek, trzeba udać się do miejscowego gospodarza po klucz. Warto namówić go na oprowadzenie i opowiedzenie barwnej historii kościoła i samej miejscowości.

Apartamenty Ustronie Morskie w centrum tras wycieczkowych

Najważniejsze punkty na mapie Ustronia Morskiego i okolic są połączone ścieżkami rowerowymi i szlakami turystycznymi. Dwugodzinny spacer z Ustronia wystarczy, aby dotrzeć do „Bałtyckiego Trójkąta Bermudzkiego” – miejscowości Gąski. Znajdują się tam złoża magnetytu, które powodują anomalie magnetyczne. W Gąskach można też obejrzeć latarnię morską z drugiej połowy XIX wieku.

Nieco dłużej idzie się do Kołobrzegu – w kierunku zachodnim prowadzi trasa przez plażę i promenadę. Po drodze spacerowicze natkną się na niewielkie lotnisko, gdzie można zapisać się na lot widokowy samolotem i lotniami, a nawet na skok ze spadochronem! Warto przed wyjściem sprawdzić plan wydarzeń na dany dzień – na lotnisku często odbywają się ciekawe imprezy sportowe.

Z apartamentów Ustronie Morskie prowadzą także malownicze szlaki rowerowe, oznaczone kolorem zielonym. Na trasie warto wstąpić do miejscowości Kukinia, gdzie rybę podaje się na 120 sposobów. Ciekawym wyborem będzie również odwiedzenie Parku Podworskiego. Cały szlak ma aż 23 kilometry długości, w sam raz, by rozruszać nogi po relaksującym leżeniu na plaży.

Ustronie – noclegi, w których święty spokój jest jedynym obowiązkiem

W apartamentach Ustronie Morskie oferowanych przez Sun & Snow są rygorystycznie przestrzegane procedury COVID-19. Każdy z noclegów został tak przygotowany, by zapewnić gościom bezpieczeństwo i wypoczynek w przyjemnych warunkach.