Jak wybrać prezent dla miłośnika survivalu? Wskazówki i propozycje

Szukasz dobrego prezentu dla pasjonata sztuki przetrwania lub różnego rodzaju militariów? Sprzęt doceniany przez osoby o takich zainteresowaniach podzielić można na taki, który posłuży wyłącznie w skrajnych sytuacjach oraz akcesorium przydatne na co dzień. W obu tych kategoriach możesz znaleźć ciekawe gadżety, które zachwycą miłośnika survivalu i wywołają uśmiech na jego twarzy. Dowiedz się, jak wybrać dobry prezent i sprawdź kilka najciekawszych propozycji.

Czym właściwie jest sztuka survivalu?

To wbrew pozorom nie jest łatwe pytanie. Sztuka przetrwania może być czymś innym dla każdego, kto ją uprawia. Dla jednych będzie to wiedza, podręcznikowa i praktyczna, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach, gdy jesteśmy z dala od cywilizacji i pomocy innych osób. Drudzy uprawiają survival, by dokonać próby charakteru — sprawdzić, jak dużo potrafi znieść ich ciało oraz psychika w skrajnych warunkach. Są też tacy, którzy w dzicz udają się, by odnaleźć wewnętrzny spokój i pojednać się z naturą. Nie zapominajmy o entuzjastach survivalowych wędrówek, dla których jest to po prostu dobra zabawa.

Każdy z powyższych typów pasjonatów do przetrwania wykorzystuje umiejętności, określane jako bushcraft (ang. bush — krzaki, craft — rzemiosło) związane z życiem w dziczy przy użytkowaniu jej naturalnych zasobów. Do zdolności tego typu zaliczyć można: rozpalanie ognia, tropienie, łowienie ryb, budowę schronienia i wiele innych.

Co więcej, niezależnie do której grupy należy osoba, którą chcesz obdarować, wśród praktycznego wyposażenia militarnego i hobbystycznego znajdziesz duży wybór gadżetów, opracowanych z myślą o entuzjastach pokonywania własnych granic.

Jak znaleźć dobry prezent dla miłośnika sztuki przetrwania?

W pierwszej kolejności warto znaleźć sprawdzony bushcraft sklep z dobrej jakości sprzętem. Unikaj sprzedawców, którzy oferują tani towar chińskiej produkcji. Gdy w grę wchodzą ekstremalne warunki, wyposażenie musi odpowiadać na najwyższe potrzeby i sprawdzać się w najskrajniejszych sytuacjach. Wysokiej klasy wyekwipowanie znajdziesz na przykład w sklepie survivalowym Hobby4men, w którego ofercie dostępne są m.in. produkty użytkowane przez autentyczne jednostki militarne. W asortymencie dostępny jest zarówno sprzęt typowo wojskowy, jak i akcesorium typu EDC (przedmioty codziennego użytku, przydatne w sytuacjach kryzysowych).

Upominek dla fana survivalu — sprawdzone propozycje

Jeśli nadal czujesz się zagubiony/a w szerokiej ofercie sklepów bushcraftowych, sprawdź nasze propozycje prezentów dla fanów sztuki przetrwania. Oto produkty z różnych przedziałów cenowych, odpowiadające na rozmaite potrzeby pasjonatów survivalu:

Czekolada Scho-Ka-Kola z kofeiną

Czekolada Scho-Ka-Kola to rodzaj długoterminowej żywności o dużej zawartości kofeiny. W porównaniu do klasycznej tabliczki słodycz tego typu pakowana jest w wygodną puszkę, ułatwiająca przenoszenie i pobudza ze skutecznością porównywalną do filiżanki espresso lub napoju energetycznego. Dzięki teobrominie regeneruje organizm po zmęczeniu, wspiera sprawność fizyczną oraz intelektualną. Co więcej, jest bardzo smaczna! Jej cena to jedyne 12 zł.

Scyzoryk Victorinox

Scyzoryk szwajcarski to chyba największy klasyk, który można podarować miłośnikowi survivalu. A jak to z klasykami bywa, to wybór, który nigdy nie wychodzi z mody. Wielofunkcyjne narzędzie sprawdza się w rozmaitych okolicznościach. Wykonane zostało z wysokiej jakości stali nierdzewnej zamawianej na specjalne zamówienie docenianego na całym świecie producenta. Najbardziej rozpoznawalnym modelem jest scyzoryk o kilkunastu różnych funkcjach i czerwonym kolorze obudowy. Również tańsze, mniej rozbudowane modele cieszą się dużym uznaniem wśród hobbystów. Rozpiętość cenowa zależna jest od ilości narzędzi i wynosi od 80 do 500 zł.

Multitool Karta Wielofunkcyjna

Karty wielozadaniowe to specjalne kieszonkowe narzędzia posiadające od kilkunastu do kilkudziesięciu praktycznych zastosowań. Śrubokręty, klucze, otwieracze, linki, piły i wiele innych. Ze względu na niewielkie wymiary możesz je zawsze przy sobie, w portfelu, plecaku lub przy ubraniu. Koszt takiego gadżetu wynosi od 15 do 50 zł.

Mocna latarka

Latarka o dużej mocy potrafi naprawdę skutecznie rozświetlić noc i zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie przemieszczania się po zmroku. Modele o mocnym świetle to takie, których jasność wynosi od 1000 lumenów w górę, a koszt przenośnego modelu kieszonkowego to około 300 zł.

Jeśli, któraś z powyższych propozycji przypadła Ci do gustu, zamów prezent dla fana survivalu u sprawdzonego sprzedawcy, takiego jak Hobby4Men.