Skok ze spadochronem – jak to wygląda?

Wyobraź sobie: stoisz na pokładzie samolotu, a przez niewielkie okienka widzisz chmurny z tak bliska, że niemal mógłbyś ich dotknąć. A gdyby wyskoczyć i dać się zachwycić błękitowi nieba i bieli obłoków? Gdyby móc przez moment poczuć się lekkim jak piórko i po prostu polecieć?

Jeśli zawsze marzyłeś o tym, żeby zrobić coś naprawdę szalonego, skok ze spadochronem to doskonały pomysł na upominek. Chcesz na własnej skórze przekonać się, jak to jest unosić się w powietrzu? A może szukasz niezwykłego prezentu dla najbliższych, którzy uwielbiają sporty ekstremalne albo dopiero stawiają w ich swoje pierwsze kroki?

Skok ze spadochronem – co warto wiedzieć?

Wiele osób zastanawia się, jak przygotować się do pierwszego skoku ze spadochronem i co warto o nim wiedzieć. Najważniejszą informacją jest to, że aby go wykonać, niepotrzebne jest wcześniejsze doświadczenie. Masz możliwość wyboru zarówno skoków spadochronowych dla jednej, jak i dla dwóch osób pod opieką instruktora. Dzięki jego stałej obecności cała procedura swobodnego lotu i opadania jest bezpieczna, a obdarowanemu takim prezentem pozostaje jedynie cieszyć się spełnionym marzeniem i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.

Poza tym, decydując się na prezent w postaci skoku ze spadochronem, możemy też zadbać o videofilmowanie całej atrakcji. W ten sposób, dzięki niewielkiej kamerce zamontowanej bezpośrednio na ubraniu skaczącego, powstanie wyjątkowy film, który pozwoli wrócić do towarzyszących skokowi emocji w dowolnym momencie.

Skok ze spadochronem – cena

„Ile kosztuje skok ze spadochronem?” – takie pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób. Cena skoku spadochronowego uzależniona jest od wielu elementów, m.in. od miasta, w którym realizowany jest voucher. Otrzymując skok spadochronowy, obdarowany może spełnić swoje marzenie aż w 14 miastach Polski, wśród których znajdują się m.in. Warszaw, Kraków i Wrocław.

W zależności od ilości skaczących osób, lokalizacji i dodatkowych atrakcji, voucher na skok ze spadochronem to koszt około 700-1800 zł. Wszystkie ceny możesz sprawdzić na stronie: https://katalogmarzen.pl/pl/k/skoki-spadochronowe

Skok ze spadochronem – jak to wygląda?

Jak wygląda skok ze spadochronem?

Ponieważ skok ze spadochronem to prezent, który możemy podarować niemal każdemu, jeszcze przed wzniesieniem się ponad powierzchnię ziemi, obdarowana osoba przechodzi kompleksowe, 15-minutowe szkolenie pod okiem doświadczonego trenera. Dzięki temu teoretyczna strona skoku nie ma już przed nią tajemnic.

Następnym krokiem jest podpisanie stosowanego oświadczenia, a potem przychodzi już czas na założenie specjalistycznego kombinezonu. Co ważne, wręczając skok ze spadochronem na prezent, nie musimy się martwić, że bliska nam osoba nie będzie potrafiła wybrać odpowiedniego stroju. Poza lekcją teorii i opieką instruktora, w skład vouchera wchodzi bowiem również profesjonalna odzież, doskonale przystosowany do warunków panujących kilkaset metrów nad ziemią.

Na pokładzie samolotu przyszli skoczkowie spędzają około 10-15 minut, bo tyle właśnie wystarczy, aby wznieść się na pożądaną wysokość. Potem następuje już kulminacyjny moment – czyli otwarcie drzwiczek samolotu i właściwy skok. Jego początkowa faza polega na swobodnym spadaniu z prędkością dochodzącą do nawet 200 km/h, a po otwarciu czaszy spadochronu przez instruktora, szalony lot zmienia się w łagodne opadanie, podczas którego pozostaje już tylko zachwycać się otaczającymi nas widokami.

Skok spadochronowy na prezent – dla kogo?

Skok ze spadochronem w tandemie to doskonały prezent na 50. urodziny. Półwiecze zasługuje na niezwykłą oprawę i taką właśnie zagwarantuje jubilatowi ta ekstremalna rozrywka. Skok ze spadochronem możemy również podarować ukochanej kobiecie na Walentynki albo chłopakowi, który od dziecka marzył o tym, by choć na chwilę poczuć się jak jeden z superbohaterów.

Prezent w formie vouchera na skok spadochronowy z pewnością docenią również wszyscy miłośnicy niecodziennych aktywności i sportów, którzy uwielbiają przekraczać kolejne granice. Jeśli zatem wciąż szukasz prezentu dla mamy z okazji Dnia Matki albo dla siostry, której trudno usiedzieć na miejscu, skok ze spadochronem będzie doskonałą propozycją.

Taki prezent nie tylko dostarczy im sporą dawkę silnych emocji, ale też stanie się wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne oglądanie nagrania z lotu z pewnością będą okazją do wspomnień i śmiechu. I kto wie, może za jakiś czas wspólnie spróbujecie swoich sił w podniebnym podboju? ?

Komu nie wręczać takiego prezentu?

Komu nie powinniśmy wręczać takiego prezentu? Z pewnością wszystkim osobom, które mają przeciwwskazania do wykonania takiego skoku. Wśród nich są osoby ważące powyżej 115 kg (limity wagowe różnią się wśród realizatorów skoków), osoby z chorobami kręgosłupa i padaczką. Jeśli nie jesteś pewny, czy możesz skoczyć – najlepiej skonsultować to z lekarzem.

Skocz po niezapomniane doświadczenia!

Szukasz niezapomnianego prezentu dla rodziny i przyjaciół, którzy znacznie bardziej niż tradycyjne kwiaty czy pocztówki cenią sobie przeżycia? W takim razie spełnij ich marzenie i podaruj im voucher na skok ze spadochronem. Taki upominek może stać się początkiem całkiem nowej pasji i bez dwóch zdań doskonale sprawdzi się jako urozmaicenie wyjątkowego dnia.

Artykuł powstał we współpracy z Katalogiem Marzeń. Wszystkie dostępne lokalizacje skoków znajdziesz na stronie: https://katalogmarzen.pl/pl/k/skoki-spadochronowe