Ciekawe miejsca w Polsce na długi weekend

Wroclove – za co kochamy Wrocław?

Dla wielu Wrocław jest najpiękniejszym miastem w Polsce. Ściągają do niego rzesze nie tylko turystów z Polski, ale także z zagranicy. Statystyki mówią same za siebie. Nieprzypadkowo miasto Wrocław stało się kulturalną stolicą Europy w roku 2016. Oprócz zabytków kultury, atrakcji sportowych i wielu, wielu innych Wrocław przyciąga turystów wieloma udogodnieniami. I tak na przykład dostępne są praktycznie od ręki hulajnogi i rowery do wypożyczenia, a nawet samochody elektryczne.

Możemy korzystać z coraz to bardziej nowoczesnych tramwajów, w których przy użyciu karty bankomatowej zakupimy potrzebny nam bilet. Do godnych zobaczenia miejsc należy przede wszystkim zaliczyć Wrocławskie ZOO, gdzie oprócz parku zwierząt mamy możliwość przeniesienia się do egzotycznych zakątków świata podwodnego, czy tropików. A to wszystko na bardzo wysokim poziomie europejskim i za nieduże pieniądze. Zwiedzenie Afrykarium, bo o nim mowa sprawi dużo frajdy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. W niedalekiej odległości od ZOO mamy Halę Stulecia, a przy niej przepiękną fontannę multimedialną, pergolę i Ogród Japoński.

Są to obowiązkowe miejsca do obejrzenia przez każdego turystę! Prócz różnorakiej, bujnej roślinności w Ogrodzie Japońskim zobaczymy kolorowe, ogromne ryby. Naprawdę robią wrażenie! Katedra Wrocławska z wieżą widokową pozwoli nam obejrzeć miasto z innej perspektywy podobnie jak Sky Tower. Widok z 49 piętra wieżowca jest niesamowity. Przy odrobinie szczęścia i dobrej widoczności zobaczymy Ślężę. Od Katedry już niedaleka droga do Rotundy, w której obejrzymy Panoramę Racławicką. Miejsc do spacerowania we Wrocławiu jest bez liku.

Przepiękna promenada z widokiem na Katedrę zaraz za Muzeum Narodowym to doskonałe miejsce, żeby pooddychać świeżym powietrzem i odetchnąć od samochodowego zgiełku. A stąd już blisko do przystani, z której popłyniemy w rejs statkiem po Odrze. No i nie obyłoby się oczywiście bez obejrzenia jakże pięknego Rynku Wrocławia. Magiczne miejsce, gdzie spotkamy ludzi różnych narodowości i artystów sztuki ulicznej. A wszystko to w otoczeniu architektonicznych perełek Dolnego Śląska. Ratusz zniewala swoim urokiem i różnorodnością! Warto przysiąść, w którymś z lokali by sącząc kawę poczuć magię tego niesamowitego miasta.”

Giewont
Kopalnia soli w Wieliczce