City break po Europie – które miasta zwiedzić?

 

Zwiedzanie europejskich stolic i innych znanych miast jest łatwe i przyjemne. Do wyjazdu niepotrzebny jest paszport, a lot do Francji, Niemiec lub Włoch trwa zaledwie kilka godzin. Loty są również tanie, co skłania do podróżowania. Wystarczy kilka dni, by poznać najsłynniejsze miejsca w każdym z miast na Starym Kontynencie. Jeśli planujesz krótki city break, sprawdź, które miasta warto odwiedzić.

Praga w Czechach

Praga znajduje się w niewielkiej odległości od Polski, dlatego można dostać się do niej szybko i niedrogo. W Pradze doskonale bawią się zarówno miłośnicy nocnego życia, którzy chcą napić się dobrego piwa i zjeść knedliki, jak i turyści, którzy interesują się historią i chcą dowiedzieć się więcej o Czechach. Zwiedzanie Pragi może zająć zarówno kilka dni, jak i tylko jeden. Jeśli planujesz zatrzymać się w Pradze po drodze do innego miasta, może skorzystać z usługi przechowania bagażu. Przechowalnia bagażu Praga Florenc sprawi, że szybciej dotrzesz do Mostu Karola, zamku na Hradczanach bądź Rynku Staromiejskiego z zegarem astronomicznym. W Pradze warto zobaczyć także dzielnicę żydowską Józefów, która podkreśla bogatą historię i kulturę dawnych Czech.

Wiedeń w Austrii

Wiedeń zachwyca klasyczną architekturą, pięknymi ogrodami i bogatą historią. Jeśli ma się jeden dzień na zwiedzanie, warto zobaczyć przede wszystkim Innere Stadt, czyli Stare Miasto, a także ogrody pałacowe Schönbrunn. Ponadto warto wybrać się do Ogrodu Alpejskiego, Ogrodu Botanicznego i Parku Pałacowego Belweder. Podczas zwiedzania parków warto skorzystać z przechowalni bagażu, by móc w pełni podziwiać kunszt wiedeńskich ogrodników. Przechowalnia bagażu Wiedeń kosztuje niewiele, dlatego można pozostawić w niej walizki lub plecaki na tak długo, ile trzeba.

 

Drezno w Niemczech

Drezno znajduje się dość blisko polskiej granicy, dlatego każdego roku przyciąga tysiące Polaków. Miasto warto odwiedzić w szczególności w okresie Bożego Narodzenia, gdy w kilku miejscach odbywają się słynne niemieckie jarmarki świąteczne. Bożonarodzeniowe stragany uginają się od smakołyków, a niepowtarzalna atmosfera udziela się wszystkim mieszkańcom Drezna i turystom. Na głodnych turystów czeka m.in. Bratwurst, czyli pieczona kiełbasa podawana z pieczywem i aromatycznymi sosami. W Dreźnie warto zobaczyć także Pałac Zwinger, Tarasy Brühla, Operę Sempera i Katedrę Św. Trójcy.

 

Paryż we Francji

Paryż to miasto z bogatą tradycją, w którym turyści mogą spędzić czas zarówno na długich spacerach i podziwianiu ekspozycji w muzeach, jak i rozkoszując się francuską kuchnią, winem i pływając po Sekwanie. Punktem obowiązkowym wycieczki do stolicy Francji jest przejście Polami Elizejskimi i wejście na wieżę Eiffla. To właśnie tam co roku setki mężczyzn oświadczają się swoim ukochanym, co sprawia, że Paryż jest powszechnie znany jako miasto miłości. Podczas pobytu w Paryżu warto odwiedzić również Katedrę Notre Dame i wybrać się za miasto, by zwiedzić Wersal.

 

Rzym we Włoszech

Rzym to miasto, które warto zobaczyć choć raz w życiu. W ciągu 3-4 dni można zwiedzić najważniejsze atrakcje oraz Watykan. Obowiązkowymi punktami city break w Rzymie są: Kaplica Sykstyńska, Bazylika Św. Piotra, schody hiszpańskie, Zamek Św. Anioła, a także Koloseum. Na uwagę zasługuje również Awentyn oraz Zatybrze. Zwiedzanie Rzymu to okazja do spróbowania klasycznego tiramisu, pysznej włoskiej pizzy Amatericiana, supli i canolllo ze świeżo zaparzoną kawą. W Rzymie można zakosztować prawdziwego Dolce Vita bez względu na to, w jakim terminie zwiedza się Wieczne Miasto.