Female casual solo traveller roam alone womna summer casual dress summertime tour walking at famous destination landmark In Europe architecture and heritage city scape vacation travel,ai generate

5 miejsc na wakacje w pojedynkę. Sprawdź, gdzie warto pojechać.

Wakacje w pojedynkę to temat, który jednych nie dziwi, a u innych wywołuje skrajne emocje. Podróżowanie solo? Przecież to niebezpieczne! Ten coraz bardziej popularny trend zyskuje spore grono zwolenników, z myślą o których powstają dedykowane oferty. Sprawdź, dokąd warto pojechać, by bawić się nie tylko dobrze, ale i bezpiecznie.

Wakacje dla singli – Polska

Nie trzeba podróżować do odległych krajów, by porządnie odpocząć, a przy okazji świetnie się bawić. Wakacje w Polsce są idealnym dowodem na to, że można zwiedzić ciekawe miejsca niewielkim kosztem. Osobom ceniącym spokój poleca się Mazury. W krainie tysiąca jezior na pewno znajdziesz ustronne miejsce, w którym spędzisz czas na leżaku z dobrą książką.

Jesteś duszą towarzystwa i potrzebujesz rozrywki? Doskonałą opcją dla Ciebie będzie Sopot lub Mielno. Za dnia możesz musnąć ciało promieniami słońca na szerokich plażach, a wieczorem szaleć w jednym z licznych klubów.

Lizbona – zaplanuj idealne wakacje

Stolica Portugalii ma do zaoferowania szeroki wachlarz atrakcji – od kulinarnych doznań, przez imponującą architekturę, aż po tętniące życie nocne. Nie brakuje tu kulturalnych eventów czy perspektyw na aktywny wypoczynek – siatkówka plażowa, windsurfing czy nurkowanie są na wyciągnięcie dłoni. Chcesz zapewnić sobie relaks na plaży i zwiedzanie stolicy pełnej kolorów, aromatów i smaków? Najlepiej zrobisz to po swojemu, bez osób towarzyszących.

Amsterdam – kosmopolityczny kierunek dla singli

Holandia jest krainą wiatraków, którą wiosną pokrywa połacie barwnych tulipanów. Według statystyk Amsterdam jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na wakacje w pojedynkę. Za co single kochają to miasto? Amsterdam jest nowoczesny, a jego mieszkańcy towarzyscy i otwarci na turystów. Chętnie nawiązują kontakty, wykazując się przy tym wysoką kulturą osobistą. W tym mieście doświadczysz mieszanki rozrywki, rekreacji i kultury, zatem z pewnością nie będziesz się nudzić.

Barcelona i jej miejskie plaże

Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez singli. Trudno się temu dziwić – mieszkańcy tego kraju są niezwykle otwarci i chętnie dotrzymują towarzystwa odwiedzającym turystom. W Barcelonie znajdziesz noclegi w każdym przedziale cenowym, a życie – zarówno dzienne, jak i noce – dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Miasto jest doskonale oznakowane i oferuje bardzo dobrą infrastrukturę. Za niewielką opłatą możesz wypożyczyć rower, by dotrzeć w miejsca mniej uczęszczane przez pozostałych turystów. To świetny sposób na wielkomiejską przygodę w pojedynkę! Jedną z atrakcji są miejskie plaże, do których bez problemu dotrzesz z każdego punktu w mieście.

Kraje śródziemnomorskie – raj dla singli

Słoneczne plaże, tawerny z pysznym jedzeniem, lokalne specjały i rejsy po bezkresnym morzu – takie atrakcje w jednym miejscu oferują tylko kraje śródziemnomorskie. Wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się Włochy, Grecja i Chorwacja, do których dotrzesz samolotem w zaledwie kilka godzin. Jeśli Włochy, to Rimini, a w nim Most Tyberiusza i piaszczyste plaże z dostępem do szerokiej oferty sportów wodnych. Miłośnikom pięknych krajobrazów poleca się grecką wyspę Kos, natomiast tym, którzy chcą doświadczyć bałkańskiej gościnności, rekomenduje się podróż na chorwacką Istrię, która pod względem imprez dorównuje Ibizie.

Niezapomniana pamiątka z wakacji

Wakacje w pojedynkę mogą być bardzo udane, jeśli zachowasz zdrowy rozsądek. Pozostań w kontakcie z rodziną i zawsze miej w torbie kopię swoich dokumentów. Baw się dobrze i pstrykaj szalone fotki, a po powrocie zaprojektuj własny kubek z wakacji w Uwolnij Kolory. Fotokubek będzie trwałą i praktyczną pamiątką, która każdego poranka, wypełniona aromatyczną kawą, wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Kubek z wakacyjnym zdjęciem to także sprawdzony patent na prezent dla bliskich. Utrwal na ściance piękny krajobraz z wakacji i dorzuć ciekawy cytat, a na pewno sprawisz radość komuś, kto zawsze głęboko wierzy, że szczęśliwie wrócisz do domu.