5 powodów, by zamieszkać w Trójmieście

Trójmiasto stanowi jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji nad polskim morzem. Zachęca turystów licznymi atrakcjami i przyciąga niepowtarzalną nadmorską atmosferą, która udziela się również mieszkańcom Trójmiasta. Coraz częściej Gdańsk, Gdynia i Sopot są również wymieniane w rankingach miast, które są najbardziej przyjemne do życia. Co wyróżnia Trójmiasto i sprawia, że warto osiedlić się tam na stałe?

1. Sąsiedztwo Bałtyku

Niewątpliwie jedną z największych zalet mieszkania w Trójmieście jest bliskość morza. Dzięki temu można poczuć się jak na wakacjach niemal w każdy dzień roku. Spacer po plaży, przeskakiwanie przez fale czy pływanie w morzu dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu to nie tylko aktywności wykonywane podczas urlopu, a sposoby spędzania wolnego popołudnia lub weekendu. Co więcej, oddychanie nadmorskim powietrzem korzystnie wpływa na zdrowie człowieka, gdyż zawiera ono niezbędne pierwiastki, takie jak jod, brom, wapń czy magnez. 

2. Bogactwo kulturowe

W Trójmieście nie można narzekać na brak interesującej oferty kulturowej i rozrywkowej. Ciekawi świata mają możliwość zwiedzania różnego typu muzeów, np. Muzeum ORP „Błyskawica” lub Muzeum Bursztynu, natomiast osoby miłujące się w sztuce docenią Teatr Szekspirowski, Operę Bałtycką czy Teatr Muzyczny. Co więcej, Gdańsk, Gdynia i Sopot są gospodarzami wielu festiwali, np. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych.

3. Dobre miejsce zarówno dla singli, jak i dla rodzin z dziećmi

Gdańsk, Gdynia i Sopot mają bardzo dobrze rozbudowaną infrastrukturę, są bogate w lokale gastronomiczne i miejsca rozrywki, które sprawiają, że Trójmiasto tętni życiem. Jest to cecha szczególnie podobająca się singlom lubiącym spędzanie czasu na mieście. Jednak rodziny z dziećmi również znajdą tam coś dla siebie. ZOO w Oliwie, Akwarium Gdyńskie, Centrum Nauki Experyment oraz Aquapark w Sopocie to idealne miejsca na spędzenie wolnego czasu w gronie rodzinnym. Ponadto, te nadmorskie miasta posiadają dobrze rozbudowaną ofertę edukacyjną, poczynając od szkół podstawowych, a na uniwersytetach kończąc.

4. Komunikacja i transport

Kwestią, która wyróżnia Trójmiasto, na tle innych polskich aglomeracji miejskich, jest ponad przeciętnie dobrze rozbudowana infrastruktura komunikacyjna i transportowa. Każde z tych trzech miast jest wygodne podczas poruszania się samochodem, ale oferuje również szereg opcji transportu publicznego. Mieszkańcy są w stanie dojechać niemal w każdy zakątek Trójmiasta przy pomocy tramwajów, autobusów, trolejbusów czy popularnej Szybkiej Kolei Miejskiej – SKM. Co więcej, w całej aglomeracji znajduje się silnie rozwinięta sieć ścieżek rowerowych.

5. Nieruchomości

W Gdańsku, Gdyni i Sopocie swoje idealne mieszkanie znajdą zarówno osoby spragnione miejskiej atmosfery, jak i Ci, którzy preferują życie w ustronnym miejscu, z dala od zgiełku. Znajdują się tam atrakcyjne oferty na rynku wtórnym i pierwotnym. W zależności od preferencji można zamieszkać w historycznej kamienicy albo świeżo wybudowanym apartamentowcu. Nowe apartamenty w Trójmieście są budowane w różnych lokalizacjach, metrażach i standardach tak, aby spełnić oczekiwania każdego klienta. Znajdują się niedaleko sklepów, lokali usługowych, przystanków i stacji komunikacji miejskiej w celu zapewnienia jak najwyższego komfortu mieszkania.

Odzież trekkingowa