Young beautiful woman getting spa massage on her back in spa salon

Wakacje w Wiśle – gdzie warto się zatrzymać?

Każdego roku, wraz z nadejściem długo wyczekiwanych wakacji i sezonu urlopowego, wielu Polaków staje przed wyborem miejsca, w którym spędzi miły czas odpoczynku i relaksu. Śmiało można podzielić naszych rodaków na zwolenników gór i amatorów nadmorskich eskapad. Zwolennicy górskich wojaży z pewnością pod uwagę biorą wypad do Wisły. Sprawdź, czym ten istotny ośrodek turystyczny w Beskidzie Śląskim może Cię zaskoczyć!

Wisła – miasto wypoczynku!

Wisła to ważny ośrodek nie tylko sportowy, ale także turystyczny i wypoczynkowy. Urokliwe położenie w głębi Beskidu Śląskiego sprawia, że wakacyjny pobyt w tej miejscowości z góry skazany jest na absolutne położenie. Urokliwe pejzaże, mnogość szlaków, po których można spacerować i aktywnie odpoczywać to nie wszystko. Wisła pełna jest imponujących zabytków, których zwiedzanie i poznawanie zapewni moc rozrywek i poszerzenie wiedzy. Muzeum Beskidzkie – niegdyś karczma z końca XVIII wieku, stare drewniane zabudowania znajdujące się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego, pałacyk myśliwski czy zamek prezydenta to jedynie kilka z licznych atrakcji, które oferuje miasto. Wisła to także miasto od wielu lat kojarzące się ze skoczkiem Adamem Małyszem – dla fanów tego sportu gratką będzie odwiedzenie muzeum poświęconego polskiemu skoczkowi i obejrzenie na własne oczy wielu z jego licznych trofeów.

Amatorzy aktywnego spędzania czasu mogą liczyć nie tylko na wiele beskidzkich szlaków, choć jest ich naprawdę wiele i są dostosowane dla każdego – można znaleźć kilkukilometrowe trasy spacerowe i rekreacyjne, a także trasy przygotowane dla zaprawionych wędrowców. Przez Wisłę przechodzi również wiele tras rowerowych, w tym Wiślana Trasa Rowerowa, dlatego na urlop w tym mieście koniecznie trzeba zabrać rower (lub go wypożyczyć).

Hotele w Wiśle

Jeśli chcesz zaplanować niezapomniany pobyt w Wiśle, koniecznie musisz pomyśleć o odpowiednim miejscu do zakwaterowania. W Wiśle działa wiele ośrodków i domów wczasowych. Choć wiele z nich otrzymało już modernizację wyrywającą je z zamierzchłych czasów PRL-u, to jednak nie każdy jest zwolennikiem takiego lokum.

Wisła to nie jest już kurort z wielkimi wczasowymi domami, ale prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny, dlatego chcąc prawdziwie wypocząć należy udać się pod dobry adres!

Hotel? Spa? Wisła zaoferuje wszystko w jednym!

Chcąc prawdziwie wypocząć warto wakacje zaplanować odpowiednio wcześnie. Konieczność zgromadzenia środków, które pozwolą Tobie i Twojej rodzinie cieszyć się w pełni z wyjazdu, jest nieodzownym elementem przygotowań. W Wiśle są jednak miejsca, które ułatwią Ci dopięcie budżetu poprzez możliwość realizacji Bonu Turystycznego. Jednym z miejsc wartych uwagi jest hotel Vislow Resort. Prócz benefitów finansowych w postaci respektowania bonu turystycznego, hotel ten jest prawdziwym unikatem. To w jego murach będziesz mógł oderwać się od codzienności. Założenia resortu: eko i slow doskonale obrazują styl, w jakim przyjdzie spędzić Ci wakacje w tym miejscu: dbałość o naturę, bliskość prawdziwej przyrody, a także niespieszny wakacyjny tryb z pewnością pozwoli na naładowanie baterii na kolejne miesiące intensywnego życia. Apartamenty i pokoje pozwolą poczuć się niezwykle luksusowo – duże okna, tarasy, bliskość natury gwarantują pobudkę i pobyt wśród najlepszych widoków. Dużo światła oraz przytulne wnętrza zadowolą każdego. Podobnie jak i kuchnia – hotelowa restauracja Smak Beskidów hołduje zasadzie less waste – maksymalne wykorzystanie każdego produktu oraz zminimalizowane generowanie odpadów przyczynia się do świadomego korzystania z dóbr natury. Kuchnia uzależniona od darów każdej z pór roku jest miłą niespodzianką dla każdego gościa. Współpraca z porami roku pozwala na cieszenie się wyłącznie prawdziwymi smakami, tym, co natura daje nam w tym momencie najlepszego.

VISLOW – Hotel SPA Wisła oferuje szereg zabiegów, dla których motywem przewodnim jest woda. To ona jest źródłem pielęgnacji, relaksacji i odpoczynku. Baseny ze strefa relaksu, sauny, taras otoczony lasami to pomysł na doskonałe wyciszenie. Czekają na każdego, kto spragniony jest błogiego wypoczynku na południu Polski.

Odzież trekkingowa

Robert
Założyciel CiekawySwiata.pl oraz kilku innych projektów internetowych. Zawodowo programista z coraz większym nastawieniem na specjalizację SEO. Prywatnie oczywiście wielki fan turystyki - szczególnie tej krajowej.