Young beautiful woman getting spa massage on her back in spa salon

Wakacje w Wiśle – gdzie warto się zatrzymać?

Każdego roku, wraz z nadejściem długo wyczekiwanych wakacji i sezonu urlopowego, wielu Polaków staje przed wyborem miejsca, w którym spędzi miły czas odpoczynku i relaksu. Śmiało można podzielić naszych rodaków na zwolenników gór i amatorów nadmorskich eskapad. Zwolennicy górskich wojaży z pewnością pod uwagę biorą wypad do Wisły. Sprawdź, czym ten istotny ośrodek turystyczny w Beskidzie Śląskim może Cię zaskoczyć!

Wisła – miasto wypoczynku!

Wisła to ważny ośrodek nie tylko sportowy, ale także turystyczny i wypoczynkowy. Urokliwe położenie w głębi Beskidu Śląskiego sprawia, że wakacyjny pobyt w tej miejscowości z góry skazany jest na absolutne położenie. Urokliwe pejzaże, mnogość szlaków, po których można spacerować i aktywnie odpoczywać to nie wszystko. Wisła pełna jest imponujących zabytków, których zwiedzanie i poznawanie zapewni moc rozrywek i poszerzenie wiedzy. Muzeum Beskidzkie – niegdyś karczma z końca XVIII wieku, stare drewniane zabudowania znajdujące się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego, pałacyk myśliwski czy zamek prezydenta to jedynie kilka z licznych atrakcji, które oferuje miasto. Wisła to także miasto od wielu lat kojarzące się ze skoczkiem Adamem Małyszem – dla fanów tego sportu gratką będzie odwiedzenie muzeum poświęconego polskiemu skoczkowi i obejrzenie na własne oczy wielu z jego licznych trofeów.

Amatorzy aktywnego spędzania czasu mogą liczyć nie tylko na wiele beskidzkich szlaków, choć jest ich naprawdę wiele i są dostosowane dla każdego – można znaleźć kilkukilometrowe trasy spacerowe i rekreacyjne, a także trasy przygotowane dla zaprawionych wędrowców. Przez Wisłę przechodzi również wiele tras rowerowych, w tym Wiślana Trasa Rowerowa, dlatego na urlop w tym mieście koniecznie trzeba zabrać rower (lub go wypożyczyć).

Hotele w Wiśle

Jeśli chcesz zaplanować niezapomniany pobyt w Wiśle, koniecznie musisz pomyśleć o odpowiednim miejscu do zakwaterowania. W Wiśle działa wiele ośrodków i domów wczasowych. Choć wiele z nich otrzymało już modernizację wyrywającą je z zamierzchłych czasów PRL-u, to jednak nie każdy jest zwolennikiem takiego lokum.

Wisła to nie jest już kurort z wielkimi wczasowymi domami, ale prężnie rozwijający się ośrodek turystyczny, dlatego chcąc prawdziwie wypocząć należy udać się pod dobry adres!

Hotel? Spa? Wisła zaoferuje wszystko w jednym!

Chcąc prawdziwie wypocząć warto wakacje zaplanować odpowiednio wcześnie. Konieczność zgromadzenia środków, które pozwolą Tobie i Twojej rodzinie cieszyć się w pełni z wyjazdu, jest nieodzownym elementem przygotowań. W Wiśle są jednak miejsca, które ułatwią Ci dopięcie budżetu poprzez możliwość realizacji Bonu Turystycznego. Jednym z miejsc wartych uwagi jest hotel Vislow Resort. Prócz benefitów finansowych w postaci respektowania bonu turystycznego, hotel ten jest prawdziwym unikatem. To w jego murach będziesz mógł oderwać się od codzienności. Założenia resortu: eko i slow doskonale obrazują styl, w jakim przyjdzie spędzić Ci wakacje w tym miejscu: dbałość o naturę, bliskość prawdziwej przyrody, a także niespieszny wakacyjny tryb z pewnością pozwoli na naładowanie baterii na kolejne miesiące intensywnego życia. Apartamenty i pokoje pozwolą poczuć się niezwykle luksusowo – duże okna, tarasy, bliskość natury gwarantują pobudkę i pobyt wśród najlepszych widoków. Dużo światła oraz przytulne wnętrza zadowolą każdego. Podobnie jak i kuchnia – hotelowa restauracja Smak Beskidów hołduje zasadzie less waste – maksymalne wykorzystanie każdego produktu oraz zminimalizowane generowanie odpadów przyczynia się do świadomego korzystania z dóbr natury. Kuchnia uzależniona od darów każdej z pór roku jest miłą niespodzianką dla każdego gościa. Współpraca z porami roku pozwala na cieszenie się wyłącznie prawdziwymi smakami, tym, co natura daje nam w tym momencie najlepszego.

VISLOW – Hotel SPA Wisła oferuje szereg zabiegów, dla których motywem przewodnim jest woda. To ona jest źródłem pielęgnacji, relaksacji i odpoczynku. Baseny ze strefa relaksu, sauny, taras otoczony lasami to pomysł na doskonałe wyciszenie. Czekają na każdego, kto spragniony jest błogiego wypoczynku na południu Polski.

Odzież trekkingowa