Atrakcje turystyczne w Kemer w Turcji — TOP 5 najciekawszych atrakcji

Atrakcje turystyczne w Kemer w Turcji — TOP 5 najciekawszych atrakcji

Kemer to niewątpliwie jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Turcji, które przyciąga turystów z całego świata. Położone na wybrzeżu Morza Śródziemnego, miasto to kusi pięknymi plażami, bogatą historią i niezliczonymi atrakcjami. Wspólnie z Krystianem Poradą – redaktorem naczelmym serwisu podróżniczego Tripando.pl – przygotowaliśmy więc TOP 5 najciekawszych atrakcji w Kemer w Turcji!

Starożytne miasto Phaselis

Jakie są najciekawsze atrakcje w Kemer? Phaselis, z jego bogatą historią, jest jednym z najważniejszych archeologicznych skarbów w regionie. Założone przez kolonistów z Rodos w VII wieku p.n.e., przechodziło przez ręce wielu potęg: Persów, Aleksandra Wielkiego, Rzymian, aż w końcu zostało opuszczone w średniowieczu.

Odwiedzając to miejsce, można poczuć atmosferę dawnych czasów. Starożytne ruiny, takie jak teatry, ulice wyłożone kamieniami, akwedukty czy termy, świadczą o zaawansowanej cywilizacji, która kiedyś tu prosperowała. Szczególną uwagę przyciągają trzy główne porty, które niegdyś były centrum handlowym miasta.

Położenie Phaselis między Morzem Egejskim a Morzem Śródziemnym czyniło je strategicznym punktem dla handlu i komunikacji. Dziś, spacerując wśród tych starożytnych ruin, można wyobrazić sobie, jak tętniące życiem było to miejsce wieki temu.

Park Narodowy Olympos Beydaglari

Kemer nie jest tylko miejscem dla miłośników historii. Dla tych, którzy kochają kontakt z przyrodą, Park Narodowy Olympos Beydaglari stanowi idealne miejsce do eksploracji.

Park jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, które nie występują gdzie indziej na świecie. Bogactwo różnorodności biologicznej sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe, idealne dla obserwatorów przyrody i entuzjastów fotografi.

Oferuje również przepiękne krajobrazy, od górskich szczytów po krystalicznie czyste wody. Szlaki turystyczne prowadzą przez lasy pełne sosny i cedry, dając okazję do podziwiania nie tylko roślinności, ale również niesamowitych panoram.

Dla tych, którzy szukają adrenaliny, oferuje także liczne trasy trekkingowe oraz możliwość uprawiania wspinaczki. Dzięki różnorodności terenu, każdy, niezależnie od doświadczenia, znajdzie coś dla siebie.

Dolina Kelebekler

Dolina Kelebekler, znana również jako Dolina Motyli, to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Położona między stromymi klifami, ta zielona dolina jest domem dla wielu gatunków motyli, w tym dla rzadkiego motyla niebieskiego, który stanowi jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Krystalicznie czysta woda płynąca przez dolinę dodaje jej jeszcze więcej uroku.

Spacerując po dolinie, można podziwiać różnorodność flory i fauny tego regionu. Bogactwo naturalne tego miejsca sprawia, że jest to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsc w Kemer. Zaleca się więc zabranie porządnego aparatu fotograficznego, lub smartfona, aby dobrze uwiecznić te niezapomniane widoki.

Plaże Kemer

Kemer słynie z pięknych plaż o złocistym piasku, które stanowią idealne miejsce do opalania, pływania i relaksu. Czysta, turkusowa woda Morza Śródziemnego przyciąga każdego roku tysiące turystów, pragnących spędzić czas na słonecznym wybrzeżu.

Jedną z najpopularniejszych plaż w Kemer jest Plaża Moonlight, która zachwyca swoim naturalnym pięknem. Położona w pobliżu lasu sosnowego plaża oferuje cudowny relaks na złocistym piasku, jak i również daje możliwość pospacerowania w cieniu drzew.

Inne plaże, jak Plaża Olbia czy Plaża Phaselis, również warto odwiedzić. Każda z nich ma swoje unikalne cechy, które przyciągają turystów z całego świata.

Marina w Kemer

Marina w Kemer to obowiązkowe miejsce dla miłośników żeglarstwa, oraz fanów aktywnego życia nocnego. Znajdują się tu liczne restauracje, kawiarnie i bary, które oferują lokalne przysmaki oraz międzynarodowe dania.

Dla tych, którzy pragną spędzić czas aktywnie, marina oferuje różnorodne atrakcje wodne, w tym nurkowanie czy jazda na skuterach wodnych. Wieczorami natomiast można podziwiać zachody słońca, słuchając lokalnej muzyki na żywo w jednym z barów nad brzegiem.

Kemer to niewątpliwie miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie masz jeszcze planów na wakacje, albo nie wiesz gdzie się wybrać podczas pobytu w Turcji, to mamy nadzieję, że wymienione wyżej atrakcje skuszą Cię do odwiedzenia Kemer.