morze bałtyckie 2020

Gdzie nad morze? TOP 7 miejsc 2023

Marzysz o wypoczynku nad morzem. W Twojej głowie pojawiają się różne nazwy miejscowości nadmorskich, Ustka, Władysławowo lub Dębki. Imprezy w dyskotekach Ciebie już znudziły. Pragniesz ciszy oraz plaży.

Chcesz w ten sposób spędzić chwile na świeżym powietrzu. Nad Morzem Bałtyckim można właśnie spędzić czas w ten sposób. Polacy najczęściej decydują się na wypoczynek nad morzem latem.

W tym artykule przedstawię Ci siedem najlepszych, polskich miejscowości, nadmorskich, gdzie możesz przyjemnie spędzić czas. W ten sposób odpoczniesz od miejskiego hałasu i się zrelaksujesz.

kadyny wakacje 2020

Kadyny na Pomorzu Wschodnim

Miejscowość ta wiąże się ze zdarzeniem historycznym, jakim były odwiedziny tej miejscowości przez Wilhelma II. Cesarz upodobał sobie to miejsce, to świadczy o jej atrakcyjności. To prawda. Kadyny są miejscowością wyjątkową.

Na uwagę zasługuje czysta woda. Prawdopodobnie najczystsza w Zalewie Wiślanym. Nie jest zbyt słona i fale nie są zbyt wysokie. To, co najbardziej spodobało się cesarzowi Wilhelmowi, to pobliskie wzgórza, na których znajdziemy zalesione jary oraz pola, które ciągną się wzdłuż wybrzeża.

Cesarz wybudował w tej miejscowości piękny pałac oraz fabrykę majoliki.

Zbudowana została ona z czerwonej cegły i robi niesamowite wrażenie. Oprócz wylegiwania się na plaży, są to spore atrakcje. Luksusowy hotel, w którym spędzanie czasu jest komfortowe, znajduje się w dworskich zabudowaniach.

W pobliskich lasach możesz spotkać jelenia Sika. Jest to potomek, który podarował cesarz Japonii cesarzowi Wilhelmowi II. Oprócz tego w Kadynach jest także klasztor franciszkanów, stadnina koni oraz bardzo stare dęby. Na plaży nie spotkasz tłumów.

Dlatego, jeśli marzysz o spokojnym wypoczynku, Kadyny są miejscem wymarzonym do tego.

Osetnik na Pomorzu Wschodnim

Miejscowość ta leży 1 kilometr od Sasina oraz 23 kilometry od Łeby. Według wielu osób uznawana jest ona za jedną z najciekawszych nad Morzem Bałtyckim, gdy mówimy o plażach. Ta są tutaj przecudowne.

Bardzo drobny piasek, który przesypuje się między palcami oraz delikatnie opada do morza. W oddali piękny las, który pachnie żywicą. To nie lada atrakcje. Z racji tego, że Osetnik znajduje się blisko Łeby, turyści częściej wybierają tę drugą opcję, co powoduje, że w Osetniku nie ma tłumów.

To dobra wiadomość dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. W miejscowości jest latarnia morska, która została wybudowana na początku XX wieku. Znajdziesz tutaj także gospodarstwo agroturystyczne, w którym możesz uraczyć się smacznymi, tradycyjnymi potrawami.

To spore udogodnienie i dobry wybór, gdy chcesz spędzić miłe chwile nad morzem. Osetnik zaprasza do siebie wszystkich turystów, którzy lubią wodę i chcą się zrelaksować.

Smołdziński Las na Pomorzu Wschodnim

Miejsce znajduje się w odległości około 50 kilometrów od Łeby. Są tam dwa piękne jeziora oraz stara osada rybacka, która ogrodzona jest błotami i torfowiskami. Blisko jest także Słowiński Park Narodowy oraz ruchome wydmy. Trochę dalej znajduje się Morze Bałtyckie.

Możesz także spędzić czas na przejażdżkach konnych, jeżdżąc po wydmach. To świetnie miejsce dla osób, które szukają spokoju i czystości.

sarbinowo morze bałtyckie

Sarbinowo na Pomorzu Wschodnim

Ta urokliwa miejscowość leży 8 kilometrów od Mielna. Wędzarnię znajdziesz po przemierzeniu odległości tylko pół kilometra. Najbliższy sklep jest oddalony o 1, 5 kilometra, zaś do przystani 3 kilometry.

Najbliżej położona miejscowość wypoczynkowa leży w odległości aż siedmiu kilometrów. Te spacery na świeżym powietrzu spodobają się Ci. 15 minut trutnia do piaszczystej plaży, na której solidnie i przyjemnie wypoczniesz.

Miejsce otoczone jest lasem oraz jeziorami. Można również na nich wędkować. To spora atrakcja dla wędkarzy, którzy coraz częściej wybierają Sarbinowo jako miejsce wypoczynku i relaksu. Z dala od miejskiego hałasu. Tylko Ty i przyroda.

Gdy będziesz chciał iść się wyszaleć, możesz wybrać się do pobliskiego Mielna i tam zabawić się w dyskotece.

Poddąbie na Pomorzu Wschodnim

W tej małej miejscowości mieszka zaledwie 39 osób. To powód to rekomendacji dla tej urokliwej wioski. Natomiast plaża, jaka tam jest, jest bardzo piaszczysta i szeroka. Oprócz tego osłonięta jest wysokim klifem, który jest zalesiony.

Klif ten jest pod pewnymi względami przekleństwem dla rodzin z wózkami. Będą oni go przeklinać. Można wybrać się również do Gadów – 4 kilometry od Poddębi. Tam wypoczniesz z dala od tłumów turystów. Odpoczynek i mile spędzone chwile są gwarantowane.

Miejsce to przeznaczone jest głównie dla mieszczuchów, którzy pragną spokoju i relaksu.

trzęsacz bałtyk

Trzęsacz na Pomorzu Zachodnim

Leży blisko Pustkowa – zaledwie 10 minut spaceru. Przy plaży wznosi się średniowieczny kościół, a właściwie jego ruiny. Kilkaset lat aktywności morza sprawiło, że budynek został doszczętnie zniszczony. Pozostała tylko jedna ściana.

Według legendy stało się tak dlatego, że Bałtyk chciał połączyć się ze swoją córką syreną. Oczywiście wiadomość tę trzeba traktować z przymrużeniem oka. Na uwagę zasługuje fakt, że przez Trzęsacz przechodzi południk dokładnie 15 stopni, który określa czas Środkowej Europy..

Do wypoczynku najlepiej wybrać stary dworek lub też skandynawskie, drewniane domy. Jeśli chcesz wybrać się na plaże, polecam tę w Pustkowie. Jest stosunkowo blisko od miejscowości Trzęsacz.

pustkowo morze bałtyckie

Pustkowo na Pomorzu Zachodnim

Nazwa tej niewielkiej miejscowości nie jest przypadkowa. Wieś leży w sąsiedztwie Pobierowa. Tam jest bardzo blisko. Tamtejsze plaże są bardzo zadbane i mają dużą powierzchnię. Lubią na nich spędzać czas całe rodziny z dziećmi.

Tradycją jest, że plaża w Pustkowie, od 2010 roku zdobyła prestiżową nagrodę Błękitnej Flagi. Jest to międzynarodowy certyfikat, który jest przyznawany przez jury, który składa się z przedstawicieli Ministerstwa Środowiska oraz Sanepid.

Plaża tak ma wysoki standard. Wypoczywanie na niej to spora przyjemność.

jezioro żarnowieckie

Prusewo na Pomorzu Wschodnim

Miejscowość leży w odległości 60 kilometrów od Gdyni. Możesz do noclegu wybrać nowoczesny hotel. Jest tam również restauracja. Wiedz także, że znajdziesz tam możliwość odbycia kursu windsurfingowego., które organizowane są na Jeziorze Żarnowieckim.

Niedaleko znajduje się spora plaża. Turyści uznali ją za jedną z najpiękniejszych nad Bałtykiem.

żuławy wiślane

Żuławy Wiślane na Pomorzu Wschodnim

Plaża jest oddalona aż o 20 kilometrów. To niestety spore utrudnienie. Jednak można tam spędzić czas na długich spacerach po okolicznych lasach. Oprócz tego jest wiele punktów, gdzie można przysiąść, zjeść posiłek i porozmawiać.

Żuławy Wiślane cieszą się sporą popularnością wśród turystów, nie tylko z Polski. Odpoczynek tam należy do miłych.

I to już koniec podróży po nadmorskich miejscowościach, w których możesz komfortowo wypocząć w letnim czasie urlopu.

Szukając wyjątkowych miejsc noclegowych nad morzem, polecam zajrzeć tutaj: https://alohacamp.com/blog/noclegi-nad-morzem/

Mam nadzieję, że wybierzesz wymarzone dla Ciebie miejsce wypoczynku w jednej z tych miejscowości nadmorskich. Gwarantuję Ci, że tej decyzji nie będziesz żałować. Życzę miłego i beztroskiego wypoczynku.