Czas na wakacje! Dlaczego warto wybrać domki wakacyjne?

To ostatni moment, aby zarezerwować swoje wymarzone i długo wyczekiwane wakacje. Obok przeludnionych hosteli i miejskich apartamentów, warto wziąć pod uwagę domki wakacyjne, które rosną na popularności wśród polskich turystów. Nic dziwnego – ta alternatywa dla dużych kompleksów hotelowych ma wiele zalet. Jakich?

Spokój natury

Domki wakacyjne, ze względu na swoją architekturę, położone w nieco odosobnionych miejscach – np. nieopodal lasu, czy w pobliskim sąsiedztwie z campingami.

Jest więc to doskonała alternatywa dla masywnych kompleksów turystycznych, zlokalizowanych w największych miastach świata. To położenie sprzyja wyciszeniu – w końcu nic tak nie koi nerwów, jak bliski kontakt z naturą, cisza i przepiękny śpiew ptaków, budzących co rano.

Przykładem takiego miejsca jest Wioska Wakacyjna, położona w województwie podkarpackim. Duży teren sąsiaduje z malowniczymi lasami i zalewem Radawa, która jest doskonałą odskocznią od miejskiego zgiełku i chaosu dnia codziennego.

Kameralność i intymność

Popularne, duże hotele są w stanie pomieścić nawet tysiące turystów dziennie. Wiąże się to nierzadko z wieloma niedogodnościami – tj. kolejki do strefy SPA, konieczność rezerwacji przyhotelowych leżaków i ograniczenia w przyhotelowej restauracji. Domki wakacyjne to miła odmiana od hałasu i ogromu turystów, zapewniając kameralność i intymność, niezbędną podczas romantycznych weekendów we dwoje.

Wspomniana już Wioska Wakacyjna to 30 domków, dzięki którym przyległy do nich teren pozbawiony jest tłumów i chaosu.

Niższe koszty

Domki wakacyjne, ze względu na większy metraż, to idealna propozycja zakwaterowania dla grupy przyjaciół czy większych rodzin. Koszty wynajęcia można podzielić na kilka osób, co w ogólnym podsumowaniu pozwala zorganizować bardziej ekonomiczne wczasy.

Przykładowo więc domek TIPI w Wiosce Wakacyjnej przeznaczony jest dla 6. osób, stanowiąc za świetne miejsce na wycieczkę w gronie przyjaciół, wieczór panieński lub rodzinny wypad.

Idealne miejsce na rodzinne wakacje

Ze względu na bliskie otoczenie z naturą i duży, przyległy teren, domki to wprost idealna propozycja dla rodzinnych wakacji. Nierzadko organizatorzy przygotowują także dodatkowe animacje i atrakcje, sprawiając, że starsi i młodsi goście nie mają potrzeby opuszczania obiektu… przez cały swój pobyt!

Wioska Wakacyjna Radawa oferuje szereg, rodzinnych atrakcji – m.in. zawody sportowe, karaoke, malowanie twarzy, wypożyczanie sprzętu, który wykorzystać można podczas wypraw w plenerze, wieczory tematyczne, a także dmuchańce i zjeżdżalnie basenowe.

Idealne miejsce dla kudłatego przyjaciela

Wszystkie Burki, Sonie i Saby są naszymi członkami rodziny. Wybierając się na wczasy, nie chcemy ich zostawiać pod opieką przyjaciół – w końcu wakacje, trzeba przeżywać wspólnie!

Domki wakacyjne, w przeciwieństwie do wielu hoteli, pozwalają na zabranie czworonożnych przyjaciół. Tak oto Wioska Wakacyjna przygotowała Pakiet Cztery Łapy, który dedykowany jest małym i dużym psiakom, kociakom i innym zwierzakom domowym. Pakiet gwarantuje wygodne posłanie, miseczki, akcesoria do sprzątania. Za symboliczną opłatą masz zagwarantowane pełne wyposażenie, dzięki któremu możliwe będzie zorganizowanie niezapomnianych, wspólnych wakacji!