Dlaczego warto wysyłać dzieci na obozy letnie?

Obozy letnie wciąż cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczy duże zainteresowania taką formą spędzenia wakacji. Nie brakuje chętnych na wyjazdy z grupą rówieśników, a szczególnie na turnusy tematyczne, podczas których można zgłębić wiedzę na konkretny temat i przy tym dobrze się bawić. Dużo ciekawych ofert tego typu znajdziesz m.in. w Qautronum. Aktualnie w zakładce z wyjazdami na wakacje znajdziesz wiele ciekawych propozycji na letni wypoczynek w różnych zakątkach Polski. A każdy z tych wyjazdów wiąże się z pobytem w prawdziwym zamku lub pałacu przystosowanym do potrzeb najmłodszych turystów.

Dlaczego warto skorzystać z oferty Quatronum?

W Quatronum:  https://quatronum.pl nie brakuje atrakcyjnych propozycji na kolonie i obozy młodzieżowe dla dzieci. Każdy turnus przygotowany jest skrupulatnie i z pasją, tak aby każdy uczestnik czuł się jak najlepiej. Na pewno nie ma nudy, ponieważ czas jest wypełniony po brzegi. W zamkach i pałacach czekają na uczestników piękne komnaty, sale balowe i inne tajemnicze zakamarki, z których można korzystać. Nie brakuje też smacznych posiłków przygotowanych także z myślą o osobach z alergiami pokarmowymi i z dietą uczestników. Program edukacyjny jest rozbudowany i zróżnicowany ze względu na wiek osób uczestniczących w koloniach (8-18). Co więcej, plan zajęć zawsze jest konsultowany przez fachowców w dziedzinach pedagogiki, kultury i sztuki i każdego roku zatwierdzany przez Śląskie Kuratorium Oświaty.

Kolonie letnie o tematyce Harry’ego Pottera i Gwiezdnych Wojen

Związane z Harry’ m Potterem Kolonie dla dzieci to niezwykła przygoda pełna barwnych przeżyć i różnych atrakcji. W szkole czarodziejów dzieci miło spędzają czas na zabawie wewnątrz zamku, jak i na świeżym powietrzu. Rozwiązywanie zagadek, zajęcia z eliksirów i ziołolecznictwa, poznawanie talizmanów i amuletów oraz rozwiązywanie różnych doświadczeń z  fizyki i chemii – to tylko mała część tego, co oferują obozy tematyczne. Podobnie zaaranżowany czas mają uczestnicy, który wybrali kolonie dla dzieci i młodzieży związane tematycznie z Gwiezdnymi Wojnami. Dzieci rozwijają sztukę techniki malowania tatuaży henną, projektują stroje dla galaktycznych wojowników, wykonują ćwiczenia doskonalące koncentrację i uczą się sztuczek dyplomacji.

Co jeszcze można znaleźć w ofercie Quatronum?

Oprócz ww. w ofercie Quatronum dostępne są obozy dla dzieci i młodzieży, którzy są fanami Władcy Pierścieni. Na każdym turnusie tematycznym odbywa się bal kończący pobyt, czyli kolejno bal czarodzieja, rekruta i tropiciela. A przez cały turnus trwa główna rozgrywka, w której rywalizują uczestnicy. Oprócz tego jest mnóstwo zabaw integracyjnych, które rozwijają kreatywność, sprawność intelektualną i fizyczną. Obozowicze korzystają również z wyjazdowych wycieczek, poznając wiele atrakcyjnych miejsc w okolicy. Aktualnie dostępne są również wyjazdy na obozy letnie do Szkoły Pana Kleksa oraz Akademii Młodych Artystów. Wybierz już dziś swoje wymarzone kolonie, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Dlaczego warto wysłać dzieci na kolonie letnie?

Każdy samodzielny wyjazd dziecka na wakacje uczy je odpowiedzialności i rozwija ciekawość świata. Dlatego też warto wybierać kolonie letnie i obozy, które mają bogaty program edukacyjny dopasowany do potrzeb i wieku dziecka. W Quatronum wykwalifikowana kadra opiekunów organizuje uczestnikom wyjazdu atrakcyjne, rozwojowe zabawy oraz wycieczki edukacyjne. Dzięki pasji i zaangażowaniu wychowawców dziecko ma świetnie zorganizowany czas, świetnie się bawi i przy okazji poszerza swoją wiedzę. Co ważne, zajęcia odbywają w trybie offline, czyli bez telefonu komórkowego. Trzeba też zwrócić uwagę na możliwość przebywania w gronie rówieśników, co oznacza wymianę poglądów, wzajemne uczenie się od siebie i pracę nad swoim charakterem.
Oprócz ciekawie zagospodarowanego czasu wybierając kolonie letnie w Quatronum dzieci korzystają z pełnego wyżywienia. Wnętrza noclegowe pałaców i zamków mają najwyższe standardy i są atrakcyjne dla uczestników kolonii.