Gdzie najlepiej pojechać na wakacje last minute? 4 sprawdzone kierunki

Tęsknisz za odprężającym relaksem na tropikalnych plażach? Odkryj 4 sprawdzone kierunki, które spełnią Twoje marzenia o niezapomnianych wczasach last minute! Odkryj starożytne skarby faraonów, podziwiając monumentalne piramidy i grobowce w Dolinie Królów. Zanurz się w kulturowym bogactwie Stambułu i rozkoszuj się wyśmienitą kuchnią śródziemnomorską. Gdzie najlepiej pojechać na wakacje last minute? Podpowiadamy!

Bułgaria – piękne plaże i tętniące życiem kurorty

Szukasz miejsca obfitującego w piaszczyste plaże i czarujące kurorty? Poznaj Bułgarię – prawdziwą perłę Morza Czarnego! Wybrzeże stolicy Bałkanów to doskonała przestrzeń do relaksu i opalania pod rozgrzanym słońcem. Przejrzysta woda Morza Czarnego zachęci Cię do kąpieli i uprawiania popularnych sportów wodnych – snorkelingu lub nurkowania.

Miłośnikom nocnego życia przypadną do gustu najpopularniejsze kurorty – Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Wakacje last minute w Bułgarii to gwarancja niezapomnianych wieczorów spędzonych na wspólnym biesiadowaniu!

Zanurz się w antycznej historii i krajobrazach Grecji

Marzysz o wyjątkowym miejscu, skrywającym antyczną historię i zachwycające krajobrazy? Kolejny sprawdzony kierunek to Grecja – kolebka cywilizacji i kultury europejskiej! Grecja to kraj, który przyciąga turystów z całego świata bogatą historią i… rajskimi plażami! Na miejscu zażyjesz kąpieli słonecznej nad brzegiem Morza Śródziemnego, Jońskiego, Egejskiego bądź Kreteńskiego. Na turystów czekają również rajskie wyspy – Kreta, Rodos i Korfu.

Grecja zachwyca podróżnych antycznym dziedzictwem! Podczas Twoich wymarzonych wakacjach last minute masz szansę przenieść się w czasie, spacerując po starożytnych ruinach Aten. Majestatyczne świątynie nieustannie przypominają o wielkości greckiej cywilizacji i architektury.

Śródziemnomorski wypoczynek na Malcie

Malta to prawdziwy klejnot Morza Śródziemnego, zachwycający turystów złocistymi plażami i słonecznym klimatem. Atmosfera na wyspie pozwoli Ci oderwać się od codziennego zgiełku i zapomnieć o codziennych problemach.

Malta oferuje podróżnym znacznie więcej niż skąpane w słońcu plaże. Za najpiękniejszą część wyspy uznawana jest jej stolica – La Valletta. Miasto zaprojektował sam uczeń Michała Anioła, czyli Francesco Laparelli. Nieśmiertelne zabytki w stolicy Malty zapierają dech w piersiach i przyciągają turystów z całego świata. W pałacu Wielkich Mistrzów poznasz historię rycerzy Zakonu Maltańskiego. Legendę joannitów opowiada również katedra św. Jana Chrzciciela, skrywająca w środku barokowe sklepienia i legendarne dzieła malarskie Caravaggia.

Krystalicznie czyste morze i zabytki w Turcji

Po rajskiej Grecji i Malcie przenosimy się do Turcji, położonej na skrzyżowaniu dwóch kontynentów! Wakacje w kraju półksiężyca to spełnienie marzeń miłośników zabytków i ekscytujących cudów natury. Obowiązkowym punktem na mapie Turcji jest Antalya – otoczone górami starożytne miasto, zlokalizowane nad samym brzegiem morza. Popularną atrakcją turystyczną są również formacje wodospadów Duden i Kursunlu, utworzone przez rzekę Duden Cayi.

W Turcji każdy spędza wakacje last minute na swoich zasadach! Miłośnicy aktywnego wypoczynku poświęcą się całodniowemu nurkowaniu bądź turystycznej wędrówce po tamtejszych wzniesieniach. Turcja to także prawdziwa mekka dla smakoszy! Na miejscu spróbujesz kultowego kebabu, baklavy i aromatycznej herbaty. Poznaj najlepsze oferty last minutę dostępne na Exim Tours!