hunter shoots with a shotgun on a target in special clothes and headphones

Na czym polega kurs instruktora strzelectwa bojowego?

 

Interesujesz się militariami i chcesz wykorzystać swoje hobby do zarobku? Jedną z możliwości jest kurs instruktora strzelectwa bojowego, na który mogą zapisać się pełnoletni absolwenci szkoły średniej czy technikum zawodowego. W tym artykule przybliżymu ci najważniejsze informacje i podpowiemy, jak wygląda droga do zostania instruktorem strzelectwa bojowego.

Instruktor strzelectwa bojowego – kurs. Kto może się na niego zapisać?

Zastanawiasz się nad zostaniem instruktorem strzelectwa bojowego? Na kurs mogą zapisać się wyłącznie osoby, które spełniają podstawowe wymagania wskazane przez placówkę. Mowa o:

  • ukończeniu 18. roku życia,
  • braku przeciwwskazań zdrowotnych,
  • udokumentowanym wykształceniem co najmniej średnim lub zawodowym.

A komu polecamy w szczególności kurs instruktora strzelectwa bojowego? To doskonała propozycja dla osób zainteresowanych taktykami wojskowymi, chcących poznać bliżej zasady tego sportu – od typów broni, przez rozgrzewkę w strzelectwie, aż po różne postawy. Co ciekawe, kurs cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród mężczyzn, zwłaszcza emerytowanych funkcjonariuszy służb mundurowych, jednak mogą zapisać się też na niego kobiety.

Jak wygląda program kursu instruktora strzelectwa bojowego?

Weźmy pod lupę program kursu instruktora strzelectwa bojowego, od którego zależy wiedza i umiejętności zdobyte przez jego absolwentów. Dzieli się on na dwie części – ogólną i specjalistyczną. Pierwsza z nich obejmuje podstawowe informacje z zakresu fizjologii człowieka czy żywienia w sporcie. Z kolei druga skupia się na wiedzy związanej bezpośrednio ze strzelectwem bojowym.

Na liście specjalistycznych zagadnień poruszanych w trakcie kursu znajdziesz następujące tematy:

  • charakterystyka dyscypliny strzelectwa bojowego,
  • umiejętności instruktorskie w strzelectwie bojowym,
  • postawa klęcząca w strzelectwie bojowym,
  • postawa leżąca w strzelectwie bojowym,
  • postawa stojąca w strzelectwie bojowym.

Uprawnienia po kursie strzelectwa. Co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, czy uprawnienia instruktora strzelectwa bojowego po kursie są zgodne z prawem? Jak najbardziej, ale tylko wtedy, gdy zapiszesz się na niego w placówce mającej uprawnienia do wydawania absolwentowi dokumentacji zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki. Jedną z nich jest np. PAKiS, czyli Polska Akademia Kultury i Sportu, która prowadzi kursy instruktora strzelectwa sportowego i bojowego. W jej ofercie znajdziesz też kurs instruktora strzelectwa dynamiczno-praktycznego.

Zapisując się na kurs strzelectwa do tej placówki, masz pewność, że:

  • po zakończeniu otrzymujesz tytuł instruktora sportu o specjalizacji: strzelectwo bojowe;
  • nadane uprawnienia są dożywotnie, nie wymagają dodatkowych uaktualnień oraz upoważniają do działalności nie tylko w Polsce, ale także na terenie całej Unii Europejskiej.

Co więcej, osoby ze statusem bezrobotnego mogą wnioskować do urzędu pracy o pokrycie kosztów udziału w kursie strzeleckim.

Artykuł sponsorowany