Prezent świąteczny dla kawosza

Co kupić pod choinkę miłośnikowi dobrej kawy? Sprawdź nasze propozycje!

Co kupić komuś, kto uwielbia kawę?

Zbliżające się Boże Narodzenie to czas kupowania bliskim osobom prezentów. Zdarza się, że brak czasu lub pomysłu popycha nas do podarowania kolejnej pary skarpetek lub zupełnie bezosobowego zestawu kosmetyków, który stał w markecie przy kasie. Idealnie jednak jest kupić coś, co trafi w zainteresowania danej osoby, jej pasję, gust. Jeśli szukasz prezentu dla taty, brata, kuzynki i wiesz, że to osoba, która uwielbia dobrą kawę, rozsmakowuje się w rozmaitych gatunkach, testuje różne sposoby parzenia, podawania, śmiało możesz wybrać w ramach prezentu gwiazdkowego jeden z poniższych pomysłów.

Propozycje prezentów dla kawosza

  • Kawa– tak po prostu? Nie! To nie może być produkt dostępny w każdym markecie i każdemu znany. Wybierz wysokogatunkowe ziarna z nietypowym aromatem. Niech mają swoją historię i niepowtarzalny smak. Doskonałą propozycją będzie Kawa Colombia Finca Las Margaritas Pacamara XO, która łączy w sobie nutę whiskey, gorzkiej czekolady oraz śliwki.
  • Kubek z nadrukiem– wybierz romantyczny model dla drugiej połówki lub ten z zabawnym tekstem. Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji na kubek dla pracownika biurowego, kierowcy, budowlańca, lekarza, teściowej, zięcia itp.
  • Zestaw do parzenia kawy w plenerze– propozycja dla zapalonych turystów, szczególnie tych, którzy cenią sobie nocowanie w namiocie lub na kempingu. Wcale nie trzeba wtedy sięgać po kawę rozpuszczalną. Wystarczy ręczny młynek do kawy i french press. Co ciekawe, ten ostatni może posłużyć również do spienienia mleka.
  • Kubek termiczny– uwielbiają go wszyscy, którzy rano wypijają kawę w pośpiechu, ale również ci, którzy nie zdążą jej wypić, zanim ostygnie np. młode mamy. Dzięki takiemu kubkowi ich ulubiona kawa zawsze będzie ciepła. Można ją popijać w drodze do pracy, a nawet w trakcie spaceru.
  • Podgrzewacz do kawy– niewielkie urządzenie, które podobnie jak kubek termiczny ma zadbać o odpowiednią temperaturę napoju, ale bez konieczności rezygnowania z ulubionego kubka ceramicznego.