Rejs statkiem po Odrze – czy warto?

„Parostatkiem w piękny rejs” – śpiewał słynny, polski Trubadur. Choć od premiery tej piosenki minęło kilkadziesiąt lat, wycieczki wodne wciąż cieszą się dużą popularnością wśród osób, kochających przyrodę i wypoczynek na świeżym powietrzu. Jakie inne zalety mają rejsy? Czy warto zdecydować się na rodzinne wakacje?

Rejsy statkiem – podstawowe informacje

Rejsy startują ze Szczecina i odbywają się wzdłuż malowniczych szlaków Odry. Na pokładzie statku mogą przebywać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. By zarezerwować rejs statkiem, wystarczy wejść na stronę internetową organizatora i wybrać dogodny termin. Każdy klient ma do wyboru bilet ulgowy, normalny bądź rodzinny. Rejs Joanna oferuje również darmową wycieczkę dla maluchów do 6 lat.

Rejs wycieczkowy – dlaczego warto?

Rejsy statkiem to świetna okazja, by odpocząć od codziennych obowiązków lub też miło spędzić wolny czas z bliskimi. Każda wyprawa odbywa się z polskim pilotem, dzięki czemu nie trzeba martwić się o płynność komunikacji i dostęp do najważniejszych informacji. Kupując bilet, można liczyć na najwyższy standard obsługi oraz komfortowe warunki na pokładzie statku. Dla pasażerów przygotowano również poczęstunek grillowy.

Statek wycieczkowy – na jaki rejs statkiem wybrać?

Rejs do betonowca trwa trzy godziny, a na pokładach statków wycieczkowych może zmieścić się aż 120 pasażerów. Port startowy to Bulwar Piastowski, który przebiega wzdłuż brzegu Odry. Miejsce to oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających – restauracje, malownicze szlaki dla pieszych i zabytki związane z historią Szczecina. Rejsy statkiem do wraku betonowca odbywają się z doświadczoną przewodniczką, dzięki czemu można poszerzyć swoją wiedzę historyczną i dowiedzieć się wielu ciekawostek. By ustalić dogodny termin podróży, wystarczy wejść na stronę internetową msjoanna.pl.

Inne rejsy wycieczkowe

Rejsy morskie czy rzeczne mogą obejmować specjalne programy rozrywkowe, co stanowi jeszcze większe uatrakcyjnienie tej formy odpoczynku. Idealnym przykładem tego typu wyprawy jest rejs z winem w tle to propozycja dla amatorów dobrego trunku. Wycieczka trwa dwie godziny, a cena biletu wynosi od 115 do 1000 zł. W trakcie rejsu statkiem pasażerowie mają okazję spróbować aromatycznego wina z Pomorza Zachodniego i posłuchać opowieści przewodnika Tomasza Dudy, specjalizującego się w szlakach kulturowych, w tym enoturystycznych. Statki wycieczkowe udające się w tego typu rejsy wyruszają z Bulwaru Piastowskiego.

Rejsy wycieczkowe – tania i przyjemna atrakcja

Rejsy wycieczkowe oferowane są również w ramach wynajmu. Maksymalna liczba osób to 199 pasażerów, a cena wynosi ok. 2600 zł. Jest to idealny pomysł np. na wieczór kawalerski lub panieński czy też event biznesowy. Pasażerowie mogą skorzystać z dwóch barów obsługiwanych przed doświadczonych i sympatycznych barmanów. Jeśli zatem szukają Państwo oryginalnej formy wypoczynku, rejs statkiem Joanna to najlepszy wybór!