Skutery śnieżne – pełna emocji zimowa atrakcja Zakopanego

Będąc zimą w Zakopanem warto skorzystać z wyprawy na skuterach śnieżnych – atrakcji która dostępna jest tylko na południu Polski. Pełna emocji i pięknych widoków wycieczka dostarczy Ci wielu doznań, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Na skutery śnieżne do Zakopanego – czy warto?

Zakopane zimą zapewnia turystom z całego świata wielu ciekawych atrakcji. Jedną z najpopularniejszych są tradycyjne góralskie kuligi. Czyli przejażdżka w saniach do których zaprzężone są konie. Jest to atrakcja na pewno dla każdego, ale nie dostarcza zbyt wielu emocji. Dla poszukiwaczów adrenaliny Zakopane oferuje zimową aktywność, która ostatnimi laty zyskuje znacząco na popularności, a mianowicie wyprawa na skuterach śnieżnych z przewodnikiem po górskich szlakach Zakopanego.

 

 

Jak wygląda wyprawa na skuterach śnieżnych?

Skuter śnieżny kojarzy się mocno ze śnieżnymi regionami świata i większość ludzi nie miała z tym pojazdem styczności, więc pojawia się pytanie czy to trudne? Jak w ogóle jeździ się skuterem śnieżnym? Czy trzeba mieć jakieś doświadczenie? Otóż skuter śnieżny to pojazd łatwy w obsłudze, ze względu na to, że wyposażony jest w bezstopniową przekładnię. Oznacza to mniej więcej tyle że nie trzeba zmieniać biegów. Wystarczy dodawać gazu manetką ( podobnie jak w quadzie) i hamować. Nie trzeba specjalnego wcześniejszego doświadczenia ani umiejętności, aby móc wziąć udział w wyprawie na skuterach śnieżnych. A zazwyczaj przed taką wyprawą przewodnik udziela instrukcji jak obsługiwać skuter śnieżny.

Większość wypożyczalni skuterów śnieżnych w Zakopanem znajduje się w okolicy Gubałówki. To tutaj znajdują się najlepsze trasy na skutery śnieżne, z pięknymi widokami na Tatry. Jadąc skuterem możesz mieć ośnieżone górskie szczyty na wyciągnięcie ręki, a przedzieranie się przez śnieżne zaspy zapewnia dodatkowo wiele adrenaliny podczas jazdy. Z tego względu jest to atrakcja godna polecenia miłośnikom przygód.

Jak zorganizować wyprawę na skuterach śnieżnych?

W Zakopanem działa kilka wypożyczalni, które wypożyczają skutery śnieżne w pakiecie z przewodnikiem. Ceny zaczynają się już od około 250 zł za 50 minut jazdy. Ale oferują też dłuższe przejazdy jak 1,5 godziny w cenie 400 zł lub 2,5 godziny za 600 zł. W ofercie posiadają skuter śnieżne jedno jak i dwuosobowe. Oczywiście bezpieczeństwo jest tu priorytetem dlatego większość oferuje też kaski w pakiecie. Przewodnik także zazwyczaj jest wliczony w cenę wynajmu skutera.

Jedną z wypożyczalni, która jest dobrze oceniana prze korzystających z tej aktywności jest RIDE SIDE. Organizują oni przejazdy widokowe oraz takie bardziej ekstremalne dla wprawionych kierowców. Ofertę wypożyczalni możesz sprawdzić na stronie https://rideside.pl