Zwiedzanie Dubaju, co warto wiedzieć?

Co warto zobaczyć, będąc w Dubaju?

Dubaj każdemu z nas kojarzy się z nowoczesnymi wieżowcami, luksusem i pięknymi widokami. W mieście tym nie będziemy jednak narzekać na brak atrakcji. Jest wręcz przepełnione ludźmi różnych kultur, którzy sprawiają, że klimat miasta jest niepowtarzalny. Wbrew pozorom nie będą się tu nudzić także osoby, które lubią odkrywać historię miejsca, do którego podróżują. Wycieczka do Dubaju to doskonała rozrywka dla każdego.

Meczet Jumeirah

Będąc w kraju, w którym dominującą religią jest islam, warto odwiedzić chociaż jeden meczet. W Dubaju dla turystów dostępny jest tylko jeden meczet, a mianowicie Meczet Jumeirah. Podczas zwiedzania Meczetu możemy nie tylko zobaczyć piękno świątyni, ale poznać kulturę muzułmańską, m.in. filarach islamu czy codziennym życiu osób wyznających tę religię. Oczywiście, do meczetu należy wejść odpowiednio ubranym, czy mieć zasłonięte ramiona i nogi, a kobiety muszą również pamiętać o zakrycia włosów. Wycieczka do meczetu jest świetnym pomysłem, pozwala bowiem zrozumieć kulturę i religię panującą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Burj Al Arab oraz Burj Khalifa

To dwa budynki, które wyróżniają się w Dubaju. Burj Al Arab pełni rolę luksusowego hotelu, a wyróżnia go również niesamowite położenie, bo na sztucznej wyspie na Zatoce Perskiej. Oczywiście, to, dzięki czemu jest najbardziej kojarzony, to jego nietypowy kształt. Budynek ten przypomina żagiel, dzięki czemu przykuwa oko. Hotele w Dubaju to cała kategoria obiektów do zwiedzania, warto zobaczyć, jak luksusowe udogodnienia proponują.

Burj Khalifa z kolei jest jednym z wyższych budynków w Dubaju, ma aż 828 metrów wysokości. Na znajdujące się w nim tarasy widokowe, z których rozpościera się widok na panoramę miasta, możemy dojechać bardzo szybkimi windami. To niewątpliwie niesamowita budowla, podkreślająca nowoczesność Dubaju.

Dubai Marina

Będąc w tej najnowocześniejszej dzielnicy miasta, można poczuć się naprawdę luksusowo. W licznych wieżowcach znajdziemy nie tylko apartamenty, ale również biurowce. To właśnie tutaj naszym oczom ukażą się luksusowe łodzie zacumowane w przystani. Na plaży możemy nie tylko odpocząć — bogata oferta sportów wodnych sprawia, że to miejsce jest świetnie dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Oprócz tego, będąc w Dubai Marina, możemy wybrać się na ciekawe wydarzenie, które są tam często organizowane, lub wybrać się na kolację do jednej z wielu restauracji.

Al Fahidi

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, Dubaj, który większości może kojarzyć się ze wszystkim, co nowoczesne, kryje w sobie również miejsca, w których możemy poznać historię miasta. Aby odkryć, jak kiedyś wyglądał Dubaj, zanim wybudowano tu ogromne wieżowce, warto wybrać się na wycieczkę do dzielnicy Al Fahidi. Dzięki infrastrukturze, pochodzącej jeszcze z XIX wieku, turyści na własne oczy mogą zobaczyć, jak wyglądał stary Dubaj i jak wyglądało codzienne życie jego mieszkańców. Na turystów czekają tu liczne muzea, wydarzenia nawiązujące do historii miejsca. Mamy tu równie możliwość skosztowania wielu tradycyjnych dań. Uroku dzielnicy Al Fahidi dodaje położenie Dubaju, nad zatoką Dubai Creek.

Hotele w Dubaju

Miejsc, w których możemy zaplanować nasz nocleg, jest wiele. Poczynając od apartamentów i mieszkań idealnych dla większej grupy osób, po różne hotele w Dubaju, których ceny kształtują się w zależności od np. ich położenia, a także hotele zlokalizowane nieco dalej od centrum. Planując pobyt warto wziąć pod uwagę, co chcemy robić w Dubaju — zwiedzać, oddać się odpoczynkowi na plaży, a może uprawiać sporty wodne i wybrać takie miejsce, które będzie dla nas dogodne. Warto wspomnieć, że komunikacja w Dubaju jest bardzo dobrze rozwinięta i za jej pomocą możemy szybki dostać się w wiele miejsc.

Dubaj to miasto, które warto odwiedzić. Zetknięcie z nieco inną kulturą zawsze niesie nowe doświadczenia, a Dubaj to po prostu miasto idealne zarówno dla osób preferujących aktywne wakacje, jak i tych, którzy cenią sobie spokojny wypoczynek. Bez wątpienia można tu się zrelaksować i naładować baterie. Jeśli interesuje Cię wycieczka do Dubaju, zarezerwuj swoje wakacje już dziś.