Wakacje nad morzem? Postaw na Świnoujście!

Planując wyjazd na letnie wakacje, dobrze jest znaleźć miejsce, w którym uda nam się odpocząć, oraz spędzić aktywnie czas.

Planując wyjazd na letnie wakacje, dobrze jest znaleźć miejsce, w którym uda nam się odpocząć, oraz spędzić aktywnie czas.

Podczas słonecznego lata doskonałym kierunkiem jest wyjazd nad morze. Bez względu na to, czy wakacje spędzamy w pojedynkę, w parze, z rodziną lub przyjaciółmi, nadmorskie kurorty z coraz lepiej rozwiniętym zapleczem turystycznym i gastronomicznym oferuje szereg atrakcji. Jednym z nadmorskich miast, które warto odwiedzić, z całą pewnością jest położone przy zachodniej granicy Świnoujście. Dlaczego warto wybrać się właśnie tam i na jakie atrakcje można liczyć podczas urlopu? Sprawdź i zaplanuj swój wyjazd.

Świnoujście – sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie i Twoich bliskich

Decydując się na spędzenie urlopu w Świnoujściu, nie będziemy narzekać na nudę. Zwłaszcza w okresie letnim. Będąc w Świnoujściu, warto odwiedzić kilka miejsc, z którego słynie miasto. Jeśli wakacje nad morzem – to koniecznie plażowanie. W Świnoujściu znajduje się jedna z najszerszych i najbardziej malowniczych plaż na polskim wybrzeżu.

Możemy również wybrać się na spacer promenadą, przy której znajduje się wiele lokali gastronomicznych, oraz odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, np. koncerty. Miasto posiada również status uzdrowiska, warto wybrać się na spacer do parku zdrojowego, w którym znajduje się wspaniała roślinność. Innymi atrakcjami, które mogą okazać się szczególną gratką dla miłośników historii i militariów są fortyfikacje: Fort Zachodni, Anioła i Gherarda, oraz podziemne miasto, czyli pięć schronów połączonych kilometrowym korytarzem.

Innymi charakterystycznymi atrakcjami, które warto zobaczyć, jest najwyższa nad Bałtykiem latarnia morska, licząca sobie sześćdziesiąt osiem metrów wysokości, z której rozpościera się wspaniały widok na morze i okolice, oraz falochrony i Stawa Młyny pełniące rolę znaku nawigacyjnego. Jeżeli lubimy wodne atrakcje to koniecznie musimy odwiedzić wodny park rozrywki Baltic Park Molo Aquapark by Zdrojowa. W kompleksie znajdują się liczne baseny, zjeżdżalnie, sztuczna fala do surfingu, a także strefa saun i grota solankowa.

Świnoujście noclegi skrojone na miarę

Planując wyjazd nad morze, warto zarezerwować noclegi z wyprzedzeniem, bowiem mimo szerokiej oferty turystycznej dobrze jest mieć wybór, który w sezonie letnim, ze względu na ilość turystów może być ograniczony. Hotele Świnoujście to szeroka oferta noclegowa dobra zarówno dla rodzin z dziećmi, par jak i osób podróżujących w pojedynkę. Hotele posiadają oferty dodatkowe takie jak śniadania wliczone w cenę i hotelowe restauracje oraz kompleksy wellness i spa dla gości. Apartamenty Świnoujście to z kolei wygodne rozwiązanie dla par oraz grup znajomych. W apartamentach odnaleźć można wszelkie udogodnienia, takie jak salon z w pełni wyposażonym aneksem kuchennym, dostęp do Wi-Fi, pralkę, suszarkę czy inne sprzęty przydatne podczas wyjazdu. Dodatkowym udogodnieniem w niektórych apartamentach na wynajem jest możliwość przyjazdu na wakacje z pupilem, co ułatwia planowanie urlopu.