Bądź blisko natury, czyli urlop w sercu Pienin!

Jeśli czujesz narastające zmęczenie od miejskiego zgiełku, to znak, że musisz jak najszybciej wyruszyć w poszukiwaniu przygód na łonie natury.

Jeśli czujesz narastające zmęczenie od miejskiego zgiełku, to znak, że musisz jak najszybciej wyruszyć w poszukiwaniu przygód na łonie natury.

Gdzie znaleźć taką odskocznię? Proponujemy Pieniny, które zachwycają swoim naturalnym pięknem.

Największe atrakcje Pienin

Wyruszając w Pieniny, trzeba mieć na uwadze, że podczas krótkiego wypadu niemożliwe jest odkrycie w pełni ich piękna. To malownicze pasmo górskie skrywa tak wiele ciekawych atrakcji, że odwiedzając ten region po raz kolejny, na pewno odkryjemy coś nowego! Oto najpopularniejsze miejsca godne uwagi:

  • rzeka Dunajec oferująca przepiękne widoki podczas spływów kajakowych odbywających się przez cały rok;
  • rezerwat przyrody Biała Woda, który stanowi nie lada gratkę zarówno dla turystów pieszych, jak i rowerowych;
  • wodospad Zaskalnik umiejscowiony w dolinie Sopotnickiego Potoku;
  • Muzeum Pienińskie im. Józefa Szalaya;
  • stok narciarski Palenica;
  • wyciąg orczykowy Durbaszka.

Do tej listy dołączyć trzeba jeszcze głęboko wcięty, stromościenny Wąwóz Homole będący jedną z największych przyrodniczych atrakcji regionu. Jeśli pragniesz być jak najbliżej natury, to znajdziesz tutaj wszystko czego potrzebujesz – zapierające dech w piersiach kaskady, uroczy potok Kamionka, a przy odrobinie szczęścia puchacza czy sokolika pustułkę.

Atrakcyjne noclegi w Pieninach

Jeśli szukasz komfortowego noclegu w Pieninach, koniecznie poznaj bogatą ofertę Polskich Ostoi (https://polskieostoje.pl/), która obejmuje ekskluzywne apartamenty górskie w Szczawnicy, Bukowinkach czy Jaworkach.

Prócz znakomitej lokalizacji wszystkie domki Polskich Ostoi charakteryzuje bardzo wysoki standard. Decydując się na jeden z nich, możesz spodziewać się wielu udogodnień, takich jak: podwójne łóżka, klimatyczny kominek, bogato wyposażoną łazienkę, kuchnię i salon ze sprzętami RTV/AGD (m.in. telewizor, zmywarka, żelazko, piekarnik, lodówka oraz suszarka do włosów), a także internet bezprzewodowy.

Gotowy na górską przygodę? Ruszaj zatem w Pieniny!