Nowy York - wycieczki

Amerykański sen. Wycieczki objazdowe do USA bez wiz

Stany Zjednoczone przyciągają podróżników jak magnes. Lista kultowych miejsc do zobaczenia w tym kraju wydaje się nie mieć końca: od pomników przyrody w parkach narodowych, po nowoczesne i tętniące życiem metropolie, z Nowym Jorkiem na czele. Odkąd wizy do USA zostały zniesione, na wyjazd marzeń można wybrać się bez większych przeszkód. Który kierunek najlepiej wybrać na wycieczkę do USA?

O Stanach Zjednoczonych słyszeli wszyscy. Kraj jest bardzo dobrze znany, nie tylko za sprawą swojej historii i gospodarki, ale także popkultury. Amerykańskie filmy i seriale biją rekordy popularności, amerykańskie gwiazdy muzyki są idolami dla setek tysięcy ludzi na całym świecie, wyznaczając trendy w modzie i stylu życia. USA to bardzo rozległe państwo, trzecie pod względem ludności na świecie. Otoczone jest wodami Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego i Arktycznego oraz graniczy z Meksykiem i Kanadą.

Stany Zjednoczone słyną nie tylko z wielkich metropolii, takich jak Nowy Jork, Chicago czy Waszyngton, ale także pięknej, dzikiej przyrody. W całym kraju znajduje się aż 59 parków narodowych1, które skrywają dzikie gatunki zwierząt i pomniki przyrody. Co więcej, każdy ze stanów USA ma swój odrębny charakter, klimat i atrakcje, które warto odwiedzić.

Nowy York - Skyline
Nowy York – widok na Manhattan

Wycieczki objazdowe USA

Chcąc wyjechać do USA, obecnie już bez wymaganych wiz, można wybierać spośród wielu ciekawych wycieczek objazdowych. Ich oferty można znaleźć np. na R.pl: https://r.pl/stany-zjednoczone. Od podszewki można poznać choćby Kalifornię i jej wybrzeże, Florydę z kosmopolitycznym Miami lub połączyć zwiedzanie USA i Kanady. To jednak nie jedyny wybór.

Od Nowego Jorku po Las Vegas

Szczególnie ciekawy program ma wycieczka objazdowa „Oto USA”, której trasa obejmuje wiele wyjątkowych i znanych miejsc. Intensywne zwiedzanie zaczyna się od Nowego Jorku, uznawanego za światową stolicę kultury, rozrywki i finansów. Wycieczka wiedzie przez Midtown, Metropolitan Opera i budynek Dacota, w którym mieszkał John Lennon. Nie można oczywiście pominąć kultowego Central Parku, Rockefeller Center i spaceru wzdłuż luksusowej Piątej Alei czy teatralnej ulicy Broadway. Z kolei, piękne widoki i panoramę miasta należy uchwycić na zdjęciach z 86. piętra Empire State Building.

W Nowym Jorku trzeba także zobaczyć Statuę Wolności i wyspę Ellis, która była pierwszym przystankiem dla wielu emigrantów, w tym 1,5 mln Polaków. Wielu wrażeń dostarczy także wizyta na Manhattanie z gmachem Giełdy Nowojorskiej, która była tłem dla wielu filmowych scen. Ważnym i symbolicznym punktem miasta jest także Ground Zero (9/11 Memorial), gdzie kiedyś znajdowały się wieże World Trade Center.

Las Vegas z góry
Las Vegas

Wycieczka objazdowa po USA nie kończy się jednak w tym miejscu. Po transferze samolotem podróżnicy zmierzają do stolicy światowego hazardu, czyli Las Vegas. Warto choć raz spróbować swoich sił podczas gry w kasynie, zobaczyć pokaz tańczących fontann przy hotelu Bellagio, czy przejść się kanałami „Wenecji” lub uliczkami „Rzymu”. W okolicy do zobaczenia jest także majestatyczna tama Hoovera, gdzie można zrobić piękne zdjęcia, podobnie jak na moście nad Kanionem Kolorado, łączącym Nevadę i Arizonę.

Wielki Kanion Kolorado – (ang. Grand Canyon)
Wielki Kanion Kolorado – (ang. Grand Canyon)

Parki Narodowe i spektakularna przyroda

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas wycieczki objazdowej po USA jest także Wielki Kanion Kolorado, uznawany za jeden z największych cudów świata. Czerwone i pomarańczowe formacje skalne kontrastują z rzeką Kolorado, tworząc niepowtarzalny widok. Można podziwiać go np. z niezwykłego punktu widokowego w formie przeszklonego tarasu tzw. Skywalk.

Kolejnym niezwykłym miejscem, który można zobaczyć w ramach objazdu Ameryki, jest Dolina Śmierci, położona 80 m poniżej poziomu morza. Death Valley słynie z ekstremalnych warunków pogodowych i wysokich temperatur, które dochodzą nawet do 45 stopni Celsjusza. Niesamowite wrażenie robi także Toulumne Grove z największymi drzewami na świecie – sekwojami, a także jeden z najstarszych Parków Narodowych USA – Yosemite, wpisany na listę UNESCO. Można tam podziwiać formacje skalne, bajkową dolinę Yosemite i najwyższy wodospad w Stanach Zjednoczonych.

San Francisco - Most Golden Gate
San Francisco – Most Golden Gate

Sen o Kalifornii

Będąc na wycieczce w USA, warto zobaczyć także Kalifornię ze zjawiskowym San Francisco. Jest to jedno z najbardziej lubianych miast Ameryki, z rzędami eleganckich domów i krętymi uliczkami, a także charakterystyczną kolejką szynowo-linową. Program zwiedzania obejmuje m.in. most Golden Gate Bridge, Alamo Square czy więzienie Alcatraz (z zewnątrz). Następnie trzeba także przejechać się do nowoczesnej Doliny Krzemowej (Silicon Valley) i zobaczyć siedzibę Apple.

Kolejnym ciekawym punktem jest Monterey ze wspaniałymi widokami na urwiska nad oceanem, a także trasa przez 17 Mile Drive, położona wzdłuż nabrzeża. Wokół znajdują się luksusowe rezydencje i pola golfowe. Program wycieczki kończy się w Los Angeles. Jednak wcześniej do zobaczenia jest m.in. słynna aleja Rodeo Drive, znak „Hollywood”, dzielnica Beverly Hills, Hollywood Boulevard, czy Universal Studios, gdzie można spędzić cały dzień, podziwiając słynne plany filmowe.

Więcej informacji o wycieczkach objazdowych po USA można znaleźć na stronie R.pl.

Artykuł Partnera

Najstarsze drzewo w Polsce