Tunezja i jej atrakcje. Hammamet

Nic w tym dziwnego. W tym mieście na brak atrakcji nie można narzekać, a każdy miłośnik podróży znajdzie tu dla siebie ciekawą formę spędzenia wolnego czasu.

Hammamet - stare miasto
Hammamet – stare miasto

Hammamet jest przede wszystkim miejscowością wypoczynkową. Piękne położenie i świetne zagospodarowanie sprawiły, że jest to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów kurortów, z jakimi kojarzona jest Tunezja w oczach miłośników podróży.

Hammamet – widok na miasto

Plaże, wspaniały klimat oraz panująca tu atmosfera – wszystko do zachęca do wypoczynku w tej właśnie okolicy. Hammamet może się jednak pochwalić i innymi atrakcjami. Blisko stąd do starożytnych osad, których zwiedzenie sprawi wiele radości miłośnikom historii. W samym mieście czeka z kolei ciekawa medyna – starówka, na terenie której również można zobaczyć sporo ciekawych budowli.

Hammamet – widok na morze

Brama Targowa – najważniejsza ze wszystkich bram miejskich – skutecznie przyciąga uwagę turystów i zachęca ich do kontynuowania spaceru po mieście. Zabytkowe domy oraz tradycyjne suki (sklepy) spotkać tu można niemal na każdym kroku. Jest i kazba – ciekawy zabytek pochodzący z XIII stulecia, którego mury są obecnie wykorzystywane jako punkt widokowy. Starówka może się też pochwalić Wielkim Meczetem, choć i nowsze atrakcje przyciągają. Tą najsłynniejsza stało się Międzynarodowe Centrum Kulturalne, kojarzone przede wszystkim z organizacją letnich imprez o charakterze kulturalnym.

Hammamet i bogata historia miasta
Hammamet i bogata historia miasta

Współczesna Tunezja to kraj wyjątkowy, a biura podróży podkreślają jego różnorodność. Tu można spędzić wspaniałe wczasy na plaży, choć i możliwości zwiedzania ciekawych zabytków jest tu sporo. Hammamet to jedno z tych miejsc, które mogą się pochwalić ciekawą i zróżnicowaną ofertą. Czy warto z niej skorzystać? Tak. Osób, które miło wspominają wczasy w tym miejscu, jest przecież sporo…

Giewont
Kopalnia soli w Wieliczce