Tunezja i jej atrakcje. Monastir

Monastir bez wątpienia zalicza się do najważniejszych miejscowości turystycznych Tunezji, a o zaletach związanych z wypoczynkiem na jego terenie można opowiadać godzinami. Co warto wiedzieć na temat tego ośrodka turystycznego?

Monastir, założony przed wiekami jako osada Fenicjan, nie bez powodu cieszy się tak wielkim uznaniem w świecie podróżników. To wyjątkowe miejsce, które może się pochwalić zarówno ciekawymi zabytkami, jak i komfortowymi warunkami do wypoczynku nad morzem. Ribat, czyli klasztor o wyraźnych cechach obronnych, stanowi tu jedną z najważniejszych budowli.

Ribat w Monastir
Ribat w Monastir

Od VIII wieku ta ciekawa twierdza wznosi się nad miejscowym portem i czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców. Nieco młodszym zabytkiem jest znajdujący się w pobliżu Wielki Meczet. Ten obiekt powstał w IX wieku. Kolejna atrakcja w tym mieście to mauzoleum Burgiby. Był to pierwszy prezydent niepodległej Tunezji, nic więc dziwnego, że w rodzinnym mieście tak ważnej osoby pamięć o nim jest tak silna.

Monastir - plaża
Monastir słynie ze świetnego zaplecza turystycznego

Monastir to nie tylko ciekawe budowle na terenie starówki. To również ciekawe wystawy. Jedna z nich urządzona została w fortecy, a jej głównym tematem jest sztuka islamska. Druga placówka to Muzeum Strojów Ludowych, które powinno zainteresować każdego miłośnika tunezyjskiej tradycji oraz folkloru.

monastir - turystyczne kurorty
Monastir podobnie jak i gospodarka całej Tunezji oparta jest na turystyce.

Dla większości turystów największym walorem Monastiru są jednak okoliczne plaże oraz wspaniała przystań jachtowa. Miasto to znane jest również z licznych festiwali, którym towarzyszy wiele ciekawych imprez oraz parad.

Udział w takich wydarzeniach może się dla turystów okazać ciekawym urozmaiceniem w czasie wakacji spędzanych właśnie w tej części Tunezji.

Mauzoleum Habib Bourguiba

Wczasy w tak pięknym kraju, jakim jest Tunezja, mogą okazać się dla każdego z nas idealną propozycją na wypoczynek. Miłośnicy pięknych zabytków oraz miłośnicy plażowania mogą tu liczyć na moc atrakcji.

monastir plac
Monastir to miejsce również z bogatą historią.

Biura podróży wiedzą, że takie kurorty jak Monastir, to gwarancja udanego wypoczynku dla każdego pasjonata egzotycznych wypraw. Coraz szerszy wachlarz ofert związanych z wypoczynkiem w tym kurorcie nie powinien zatem dziwić, a dzięki promocyjnym ofertom każdy z nas ma szansę odwiedzić to niezwykłe miejsce.

Tunis