Bułgaria dawniej była synonimem luksusu, idealnym miejscem wypoczynku, ta na chwilę zapomniana wakacyjna destynacja Polaków znów powróciła do łask. Coraz częściej decydujemy się na spędzenie urlopu w Złotych Piaskach lub Słonecznym Brzegu.
Piękne plaże nad brzegami Morza Czarnego
Bułgaria – wakacje w tym pięknym kraju można spędzić w różnoraki sposób. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy leniwego plażowania, jak i fani aktywnych form spędzania wolnego czasu. Najpiękniejsze plaże są w nadmorskich kurortach, prym wiodą Złote Piaski i Słoneczny Brzeg.
Słoneczny Brzeg bez wątpienia jest najpopularniejszym bułgarskim kurortem, które otrzymało zaszczytne miano europejskiego Las Vegas. To miasto, które nigdy nie śpi. Oprócz wylegiwania się na jednej z kilkunastu plaż warto też zwiedzić amfiteatr, w którym często odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne. Dla fanów wodnych rozrywek najlepszym wyborem będzie wizyta w Action Aquaparku, w którym można doskonale spędzić cały dzień. Złoty Brzeg to najlepszy wybór na wczasy z dziećmi.
Złote Piaski są wymieniane jednym tchem wraz ze Słonecznym Brzegiem jako najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce. Złote Piaski to kilometry pięknych piaszczystych plaż. Ponieważ miasto znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego, jest tam mnóstwo idealnych do pieszych wędrówek ścieżek. Jedna z najpopularniejszych wiedzie wprost do wykutego w skale XIII-wiecznego monastyru w Aładży. Złote Piaski to miejscowość o wiele spokojniejsza od Słonecznego Brzegu i idealna na niczym niezmącony relaks na plaży.
Bułgarskie plaże i całe wybrzeże nie bez powodu nazywane jest najtańszą europejską riwierą. Ceny są bardzo atrakcyjne, pogoda dopisuje, a widoki na długo pozostają w pamięci.
Primorsko – bułgarski Stonehenge
Primorsko jest popularną miejscowością turystyczną leżącą w części południowo-wschodniej. Swoja sławę zawdzięcza przede wszystkim jednej z najdłuższych w Bułgarii plaż. Niemniej jest to jedna z lepszych destynacji na aktywny wypoczynek, ponieważ znajduje się tam sanktuarium Beglik Tash, które ze względu na to, że jest zbudowana z ogromnych głazów megalitycznych, bywa zwyczajowo nazywana bułgarskim Stonehenge. Kamienie ułożone są w okręgu, którego średnica wynosi prawie 60 metrów. Budowla datowana jest na okolice XIV w. p.n.e. Beglik Tash najprawdopodobniej była nie tylko miejscem kultu i odprawiania magicznych rytuałów, ale także pełniła praktyczne funkcje, m.in. była wykorzystywana jako kalendarz. Co ciekawe do tej pory nie wyjaśniono, w jaki sposób ogromne głazy zostały przetransportowane i ułożone w taki sposób. Każdy zwiedzający dostaje mapę ze szczegółowym opisem ponad 6 hektarowego obszaru oraz wyjaśnieniem tajemniczego znaczenia każdego głazu.