modern living room of a villa by the sea, with leather armchair and coffee tables - 3d rendering

Apartamenty inwestycyjne coraz popularniejsze. Czy to się opłaca?

Zakup apartamentu inwestycyjnego cieszy się coraz większą popularnością. Posiadanie lokalu na wynajem daje możliwość jego wynajmu w sezonie turystycznym oraz na samodzielny wyjazd. Sprawdź, czym są apartamenty inwestycyjne oraz dlaczego warto w nie inwestować.

Czym są apartamenty inwestycyjne?

Apartamenty inwestycyjne to luksusowe lokale, które sprzedawane są w ramach opłacalnej inwestycji kapitału. Zazwyczaj decydują się na nie osoby, które mają spore oszczędności i w ten sposób chcą ulokować swoje pieniądze, tym samym otrzymując wyższy zysk. Apartamenty inwestycyjne to świetnym pomysł, który jest coraz bardziej popularny, zwłaszcza porą wakacyjną.

Najczęściej obierane są takie miasta, które znajdują się nad morzem. Dlatego turyści najchętniej wynajmują mieszkania i w pełni wyposażone lokale, aby zapewnić sobie wyższy standard wypoczynku. Jednak nie tylko w sezonie letnim wynajmowane są lokale. Tak naprawdę może to trwać cały rok, a największy popyt trwa od wiosny do późnej jesieni.

Kiedy kupujesz mieszkanie w inwestycji apartamentowej, zazwyczaj podpisujesz umowę z operatorem, który będzie zajmował się obsługą najmu. Co oznacza, że nie martwisz się całym procesem i samodzielnym poszukiwaniem najemców. Nie musisz też zaprzątać sobie głowy tym, kto otworzy mieszkanie turystom oraz w nim posprząta. Możesz również wybrać sobie termin, w którym zaznaczysz, że apartament ma być tylko dla Ciebie (chodzi o pobyt właścicielski).

Dlaczego warto inwestować w apartamenty inwestycyjne?

Apartamenty inwestycyjne często są oddawane bez konieczności wykonywania prac wykończeniowych przez nowego właściciela. Nie trzeba również podnosić wysokich wydatków związanych z wyposażeniem. Mieszkanie jest w pełni wyremontowane oraz umeblowane i nie tylko. Apartamenty inwestycyjne w obiekcie przygotowanym pod wynajem są realizowane w wysokim standardzie. Dlatego najczęściej dedykowane są dla osób wymagających oraz majętnych.

Zysk z inwestycji w takie mieszkanie wypoczynkowe może wynosić nawet 7% w skali całego roku. Wynajmując zwykłe lokum, taki wynik jest nieosiągalny. Apartamenty inwestycyjne są to luksusowe kwatery. Wielu urlopowiczów podczas wolnego poszukuje relaksu, odprężenia, wypoczynku. Dlatego też najczęściej wybierają miejsca, które są komfortowe.

Jeżeli zakupiony apartament jest położony w dogodnym miejscu, blisko morza i różnych atrakcji, to zainteresowanie nim może być naprawdę wysokie. Dodatkowo należy wspomnieć, że nie tylko możesz wynajmować mieszkanie, lecz także z niego korzystać, kiedy tylko chcesz lub poza wyznaczonym sezonem. Masz wówczas do dyspozycji także wszystko to, co znajdziesz na terenie całego obiektu – basen, spa, siłownie oraz wiele innych udogodnień.

Decydując się na zakup apartamentów na wynajem, należy wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze aspekty jak ryzyko, szacowany zysk i Twoje oczekiwania. Opierając się o własne kryteria, zdecydowanie będzie Ci łatwiej dokonać wyboru. Nie da się jednak ukryć, że jest to atrakcyjna inwestycja, która może przynieść zadowalające korzyści. Jeżeli jesteś ciekaw tej opcji, zapoznaj się z ofertą Vacation Investments, gdzie dowiesz się, jak wygląda proces kupna własnego apartamentu. Możesz również wybrać świetną lokalizację, która przyciągnie wielu turystów.