Dewocjonalia chrześcijańskie, które powinny znaleźć się w każdym domu

Dla wielu rodzin wiara jest niezwykle istotną kwestią. Dlaczego w tradycyjnym chrześcijańskim domu, można znaleźć dekoracje i dewocjonalia, które pokazują przynależność religijną.

Dla wielu rodzin wiara jest niezwykle istotną kwestią. Dlaczego w tradycyjnym chrześcijańskim domu, można znaleźć dekoracje i dewocjonalia, które pokazują przynależność religijną.

To również symbole wiary oraz kultu chrześcijańskiego. Dowiedz się, jakich elementów nie może zabraknąć w chrześcijańskim domu.

Dewocjonalia chrześcijańskie – co to?

Wiele osób zastanawia, się czym tak naprawdę są dewocjonalia. Otóż to przedmioty, które z pewnością znajdują się w wielu domach, można je także spotkać w przestrzeniach użytku publicznego, takich jak szkoły czy budynki urzędowe. Dewocjonalia chrześcijańskie to elementy kultu religijnego, które można nabyć w specjalistycznych miejscach lub zamówić online, np. na stronie katolickiego sklepu internetowego www.liturgiczny.pl.

Czy dewocjonalia chrześcijańskie to dobry pomysł na prezent?

Przedmioty kultu religijnego mogą charakteryzować się wysoką jakością i niezwykłym wzornictwem. Dlatego nie dziwi, że chętnie są wybierane jako podarek. Szczególnie polecane są w roli prezentu dla:

  • osób duchownych,
  • dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej i bierzmowania,
  • nowożeńców,
  • seniorów,
  • osób głęboko wierzących.

W zależności od preferencji można wybierać spośród dekoracyjnych przedmiotów czy biżuterii religijnej. Z pewnością taki prezent ucieszy każdą osobę, dla której wiara jest niezwykle ważna. To również przedmioty, bez których trudno sobie wyobrazić kaplicę czy kościół, w których umieszcza się tradycyjnie drewniany krzyż czy stacje drogi krzyżowej.

Jakich dewocjonaliów nie może zabraknąć w chrześcijańskim domu?

Trudno sobie wyobrazić tradycyjny katolicki dom bez elementów nawiązujących do kultu religijnego. Wśród dewocjonaliów najchętniej wybieranych do wnętrza można wymienić:

Krzyż to symbol, po którym można rozpoznać chrześcijanina. Dlatego tak często jej wybierany do domów osób wierzących. W zależności od osobistych upodobań można wybrać dewocjonalia wykonane z drewna, metalu, kryształu czy nawet srebra lub złota. Jednak najbardziej klasyczny jest krzyż drewniany.

  • figurki świętych lub aniołów

Figurki przedstawiające wizerunek świętych lub aniołów to popularna dekoracja religijna do domów. Można je znaleźć w różnych stylach wykończenia, dzięki czemu nie ma trudności z dopasowaniem ich do wnętrza. Chętnie ozdabia się nimi komody, kominki czy witryny.

Kult maryjny jest niezwykle silny w Polsce, dlatego flaga maryjna jest eksponowana nie tylko w kościele, ale również w prywatnych domach. Nierzadko wywieszana jest wraz z państwowymi barwami z okazji Świąt Narodowych 3 Maja czy Niepodległości. To nieodłączny element kojarzący się z wiarą i patriotyzmem.

Dewocjonalia do każdego chrześcijańskiego domu

To kilka elementów kultu religijnego, które zawsze będą pasować do domu wierzącej osoby. Krzyż czy stacje drogi krzyżowej to symbole męki pańskiej i zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią. Warto wybierać produkty wykonane z należytą starannością, gdyż tylko takie powinny być eksponowane jako dewocjonalia chrześcijańskie.