Cittyscape of Pas de la Casa, Encamp, Andorra

Ile kosztuje ubezpieczenie narciarskie do Austrii?

 

Ponad 400 ośrodków narciarskich, wspaniałe tereny do zjazdów i szusowania, ponad 7 000 tras zjazdowych oraz około 2 600 wyciągów. Nie powinno więc nikogo dziwić, że Austria jest jednym z najpopularniejszych kierunków zimowych wyjazdów. Sprawdźmy więc, ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie narciarskie, by bezpiecznie szusować po tamtejszych stokach!

Z tego artykułu dowiesz się, co wpływa na cenę ubezpieczenia narciarskiego, ile kosztuje taka ochrona na wyjazd narciarski do Austrii oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najlepszą polisę narciarską dla siebie!

Od czego zależy cena ubezpieczenia narciarskiego?

Ubezpieczenie narciarskie to nic innego jak ubezpieczenie turystyczne skomponowane tak, by jak najlepiej chronić podróżnych, których celem wyjazdu jest uprawianie narciarstwa lub snowboardingu – szczegółowe wyjaśnienia na ten temat znajdziesz tutaj: https://mubi.pl/ubezpieczenie-narciarskie/.

Cena ubezpieczenia narciarskiego zależy od kilku zmiennych, wśród których są:

 • liczba ubezpieczonych osób– im jest ich więcej, to cena jest niższa (zazwyczaj wzrasta proporcjonalnie);
 • miejsce wyjazdu– ubezpieczyciele dzielą świat na strefy (wyjazd krajowy, Europa, świat, a czasami także wydzielają USA i Kanadę);
 • okres ubezpieczenia– im na więcej dni wykujesz ochronę, tym będzie ona droższa;
 • zakres ubezpieczenia narciarskiego– jeśli będzie zawierać dodatkowe NNW, OC w życiu prywatnym, ochronę bagażu i sprzętu sportowego oraz dodatkowe klauzule, to będzie więcej kosztować, ale zapewni pełniejsze wsparcie;
 • cel wyjazdu– związany jest on z rozszerzeniami dopasowanymi do planowanych aktywności.

Na przykład w kalkulatorze ubezpieczeń Mubi wskazuje się cel podróży. Dlaczego to ma znaczenie?

W naszym kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych Mubi przy wypełnianiu formularza należy wskazać przynajmniej jeden cel podróży. Dzięki temu podróżny otrzyma oferty ubezpieczeń dostosowane do celu wyjazdu, a więc takie, które zawierają odpowiednie rozszerzenia, na przykład o OC sportowe. Takie ubezpieczenie zapewni ochronę podczas planowanych aktywności  – wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Pamiętajmy, że ubezpieczyciele w różny sposób podchodzą do wpływu konkretnych rozszerzeń na cenę ubezpieczenia. U jednych nie wzrośnie ona, u innych tylko w nieznacznym stopniu, a u kolejnych znacząco. Dlatego zawsze warto porównać oferty w jednym miejscu od wielu ubezpieczycieli.

Przykładowe ceny ubezpieczenia narciarskiego do Austrii

Oto przykładowe ceny ubezpieczenia narciarskiego dla jednej dorosłej osoby, która wybiera się na tydzień do Austrii:

 • 56 zł – UNIQA (z ubezpieczeniem kosztów leczenia z sumą 442 270 zł, NNW 17 690 zł, OC 221 135 zł oraz bagażu 1 769 zł);
 • 62 zł – AXA Partners (z ubezpieczenia kosztów leczenia 600 000 zł, NNW 50 000 zł, OC 250 000 zł i bagażu 3 000 zł);
 • 68 zł – SIGNAL IDUNA(z ubezpieczeniem kosztów leczenia 176 908 zł, NNW 15 000 zł, OC 132 681 zł i bagażu 1 000 zł);
 • 98 zł – Proama(z ubezpieczenie kosztów leczenia 200 000 zł, NNW 10 000 zł i OC 50 000 zł);
 • 115 zł – Generali(z ubezpieczeniem kosztów leczenia 300 000 zł, NNW 40 000 zł, OC 50 000 zł i bagażu 1 000 zł).

Zazwyczaj ubezpieczyciele oferuje kilka wariantów ubezpieczenia narciarskiego, które różnią się zakresem ochrony oraz wysokością poszczególnych sum ubezpieczeń. Gdyby liczba podróżnych wzrosła, to również cena ubezpieczenia by się podniosła.

Dla dwóch dorosłych osób w TU UNIQA tygodniowe ubezpieczenie narciarskie kosztowałoby 112 zł, w AXA Partners 125 zł, w SIGNAL IDUNA 136 zł, Proamie 197 zł, a w Generali 230 zł. Więcej na temat cen ubezpieczenia na wyjazd do Austrii znajdziesz w poradniku https://mubi.pl/poradniki/narty-w-austrii/.

Na to zwróć uwagę przy wyborze polisy narciarskiej!

Aby wybrać najlepiej dopasowane ubezpieczenie narciarskie do własnych potrzeb i oczekiwań przy jego wyborze należy zwrócić uwagę na:

 • zakres ubezpieczenia – czy ubezpieczenie zawiera także NNW, OC sportowe, ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego,
 • sumy poszczególnych ubezpieczeń – określają górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela, więc warto wybrać te wyższe,
 • dodatkowe świadczenia– chodzi o te dedykowane narciarzom na przykład w ramach assistance podróżnego (choćby zwrot za niewykorzystany skipass czy wypożyczony sprzęt);
 • sporty objęte ochroną – może się okazać, że konieczne będzie wykupienie rozszerzenia ochrony o sporty ekstremalne;
 • wyłączenia odpowiedzialności – wskazują, jakie zdarzenia nie są objęte ochroną, więc ubezpieczyciel nie zapłaci odszkodowania za szkodę.

Informacje na te tematy znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU). Taki dokument jest przygotowywany przez każdego ubezpieczyciela. Dodatkowo dowiesz się z niego, jak postępować w razie zajścia zdarzenia objętego ochroną czy o obowiązkach obu stron umowy ubezpieczeniowej. Najważniejsze jednak, by wyjazd na narty był bezpieczny i tego Ci życzymy!