Poznaj kraj Kwitnącej Wiśni

Japonia – wycieczki do kraju kwitnącej wiśni są niezwykle popularne wśród turystów. Polacy nie potrzebują wiz, więc mogą swobodnie podróżować. Warto zwiedzać zabytki i kosztować potraw, bo japońska kuchnia pozwala się rozkoszować znakomitymi potrawami.

Japonia – wycieczki do kraju kwitnącej wiśni

Ten wyspiarski kraj położony jest w Azji Wschodniej, między Oceanem Spokojnym a Morzem Japońskim. Terytorium Japonii jest archipelagiem składającym się czterech wysp: Sikoku, Honsiu, Kiusiu i Hokkaido. Stolica Japonii – Tokio jest często odwiedzanym miastem, ale turyści na miejsce wycieczek, wybierają również dawne siedziby cesarzy, Kraj ucierpiał podczas II wojny światowej. Kiedy Japonia zaatakowała amerykańską bazę Pearl Harbor, USA w odwecie zrzuciło bombę atomową, na Hiroszimę i Nagasaki. Miejscowości odbudowały się i dziś zachwycają przyjezdnych.

Kraj kwitnącej wiśni słynie z bogatej historii. Zainteresowaniem turystów cieszy się wiele miast, a szczególnie kraina gejsz i samurajów. Wybierając się celach turystycznych, warto wykupić bilet kolejowy Japan Rail Pass, by tanio podróżować pociągami po całej Japonii. Wyruszając na wycieczkę, należy się zaszczepić, na wypadek choroby, jaką jest japońskie zapalenie mózgu. Biuro podróży organizuje wyjazdy, więc można sprawdzić, kiedy w ofercie jest Japonia. Wycieczki do tego przepięknego kraju zawsze pozostawiają niezapomniane wspomnienia.

Pierwsze stolice Japonii – kuchnia japońska

Pierwsza stolica Japonii – Nara założona została w 710 roku. Miasto, które leży w południowo-zachodniej części Honsiu, z całą pewnością jest warte odwiedzin. To cudowne miejsce kryje wiele tajemnic. Przyjeżdżając do Nara odkrywa się prawdziwą Japonię, dzięki zachowanym zabytkom. Oprócz świątyń: Tōdai-ji i Kasuga Taisha, są: przepiękne pałace, muzea, rzeźbiona z brązu latarnia i Brama Nandaimon z drewnianymi posągami strażników. Wartym odwiedzenia jest kompleks Todaiji, słynący z największego obiektu na świecie i z 16. metrowego posagu Buddy. Wielu turystów zachwycają oswojone sarny i jelenie.

W trakcie podróży do starego miasta Japonii trzeba koniecznie odwiedzić Kioto, prawdziwą perełkę na mapie kraju. Miasto było stolicą Japonii od VIII do połowy XIX wieku. Władcy mieli tu siedzibę przez 1000 lat, więc wpisało się w kulturę Japonii. Samych świątyń w Kioto jest 2000, nie licząc innych budowli. Miasto słynie również z gorących źródeł, mających lecznicze właściwości. Warto zatrzymać się na posiłek, by skosztować regionalnych przysmaków. Kuchnia japońska, to nie tylko owoce morza, ale i smażone ciastka rybne, sushi i wiele innych potraw. Kioto znane jest też z ceremonii parzenia herbaty, więc koniecznie trzeba wypić filiżankę gorącego napoju.

Najwyższy szczyt Japonii

Góra Fuji jest najwyższym szczytem Japonii o wysokości 3776 m. Znajduje się około 100 kilometrów od Tokio. Zdobycie szczytu wymaga przygotowań, o czym trzeba pamiętać, by stała się niezapomnianą przygodą. Najlepszym okresem na pokonanie góry jest okres od lipca do września. Wyprawa jest znakomitym przeżyciem, ze względu na adrenalinę, ale też i widoki. Z jej szczytu rozciąga się panorama Japonii. Okolica jest piękna, ze względu na Park Narodowy Fuji-Hakone-Izu, składający się z kilku jezior i wodospadu.

Godnym uwagi jest las Aokigahara, kryjący wiele tajemnic, a jednocześnie mający złą sławę z względu na ilość popełnianych samobójstw. U podnóża świętej góry Fuji rozciągają się plantacje herbaty. Rośliny zbiera się przeważnie ręcznie, dzięki czemu napar jest wartościowy. Od VIII w obowiązuje ceremonia parzenia herbaty, będąca specjalnym procesem.