Nowe atrakcje dla rodzin z dziećmi w Pucku

Puck to leżące na Kaszubach miasto o ponad 11-tysięcznej ludności. Duży procent tej liczby stanowią rodziny z dziećmi. Ważnym zatem aspektem w życiu społeczności są atrakcje przeznaczone dla tego typu mieszkańców. To miasto często jest też wybierane przez turystów, którzy razem z dziećmi przybywają do tego spokojnego miasta, wybierając je zamiast przeludnionego w okresie letnim Władysławowa.

Puck – miasto niedoceniane

Puck jest jednym z najważniejszych miast jeśli chodzi o Zatokę Pucką. To świetne połączenie lokalnego ośrodka kultury z nadmorskim kurortem. Do populaniejszego Władysławowa jest około 10 kilometrów. To bardzo niedoceniane miasto i często pomijane przez turystów kierujących się na wycieczki do Trójmiasta. Puck posiada bogatą historię. Niewiele osób wie, że był to pierwszy port wojenny w czasach II Rzeczypospolitej. Dokładnie w tym mieście w 1920 roku dokonał się symboliczny akt zaślubin generała Józefa Hallera z polskim morzem. Wzrok może także przykuś pucka starówka, gdzie podziwiać można kamienice z czasów XVIII i XIX wieku, niektóre zbudowane jeszcze na średniowiecznych fundamentach. Najstarszym jednak obiektem w Pucku jest kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, którego początki siegają XII i XIII wieku. Na uwagę zasługuje także ratusz, który jest budynkiem neogotyckim wybudowanym w 1985 roku. Puck jak widać to nie tylko kurort, ale także bogata historia.

Atrakcje dla dzieci – ważna kwestia dla nadmorskiego kurortu

Głownymi turystami w okresach letnich nad polskim morzem są rodziny z dziećmi. Ważne zatem w nadmorskim portach jest zadbanie o odpowiednie atrakcje, które dopasowane są do tego typu turystów. Często zaniedbywana przez władze miast kwestia, a jakże ważna w rozwoju turystyki. Rodziny z dziećmi decydując się odwiedzić jakieś miasto na wakacjach są raczej zdecydowane na atrakcje, z których skorzystają także dzieci, często nudzące się podczas długich wycieczek. Ważne jest więc, by miasto stworzyło dla nich przestrzeń, dzięki której wakacje będą czymś więcej niż tylko nudnym wyjazdem nad morze. Puck posiada miejsca, dzięki którym dzieci nie bedą się nudzić podczas letnich podróży i z pewnością będą niesamowicie zaciekawione przez cały czas jej trwania.

Puck – nowe atrakcje dla rodzin z dziećmi

Miasta nadmorskie słyną z dużej ilości atrakcji, także tych przeznaczonych dla dzieci. Puck również posiada ich kilka, a jedną z nich jest pokaz wytwarzania szkła artystycznego, na których dzieci z ogromnym zaciekawieniem patrzą na nawiazującą do tradycji miasta sztukę. Innymi godnymi uwagi atrakcjami dla rodzin z dziećmi są parki linowe, Skate Park, a także kręgielnia i nowo otwarta sala zabaw. W okolicach Pucka znajduje się takżę Park Ewolucji, gdzie dzieci mogą w towarzystwie dinozaura przejechać się kolejką jaskiniowców oraz zapoznać się z historią naszej planety, a nawet za pomocą okularów 3D zwiedzić dno prehistorycznego oceanu okrętem podwodnym. Najmłodsi mogą również przejść ścieżką, gdzie spotkają około 30 różnych gatunków dinozaurów, a część z nich porusza się, a nawet wydaje dźwięki. To świetna atrakcja dla dzieci, która łączy rozrywkę z edukacją.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.blueapart.pl/blog/82/atrakcje-dla-dzieci-w-pucku