Przewodnik po tanich lotach dla początkujących

Wybierając się w podróż większość z nas dokładnie analizuje wszelkie koszty związane z noclegiem, wyżywieniem, dodatkowymi atrakcjami, a także biletami lotniczymi. Te ostatnie niejednokrotnie mogą pochłonąć sporą część budżetu, dlatego wskazane jest rozglądanie się za różnego rodzaju okazjami cenowymi. W jaki sposób znaleźć tanie połączenia lotnicze? Zachęcamy do lektury naszego przewodnika dla początkujących!

Wiele lat temu koszt biletów lotniczych stanowił lwią część wszystkich środków przeznaczonych na daną podróż. Obecnie znalezienie połączeń w korzystnej cenie nie jest już tak trudne, ale mimo wszystko trzeba wiedzieć, jak podejść do tego tematu. Szczególnie jeśli dla kogoś jest to nowość i nigdy wcześniej nie próbował łapać takich okazji.

Kiedy bilety lotnicze są najtańsze?

Dla nikogo nie będzie chyba zaskoczeniem to, że najdroższe ceny biletów można odnotować w sezonie wakacyjnym, podczas długich weekendów czy świąt. Powodem takiego stanu rzeczy jest naturalnie ogromne zainteresowanie ze strony podróżnych. Jeśli zależy nam na upolowaniu biletów w rozsądnych cenach, najlepiej zarezerwować lot poza sezonem, a więc przede wszystkim jesienią (październik, listopad), a także wiosną (luty, marzec, kwiecień). Dobrym rozwiązaniem będzie zaplanowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ najkorzystniejsze oferty pojawiają się na rynku nawet kilka miesięcy przed wylotem, przy czym w tańszych liniach lotniczych można szukać 2-3 miesiące przed, a w przypadku droższych przewoźników – nawet pół roku do przodu. Statystyki pokazują także jasno, że z najniższymi cenami mamy do czynienia w środku tygodnia, głównie we wtorki oraz środy.

Jak i gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze?

Atrakcyjne cenowo połączenia lotnicze to już nie tylko wizytówka tanich linii, ale coraz częściej także droższych i bardziej luksusowych przewoźników. Dzięki rozwojowi różnego typu narzędzi online nie trzeba już samodzielnie porównywać ofert poszczególnych linii, lecz można skorzystać np. z wyszukiwarki eSky.pl. Oferty wszystkich linii w jednym miejscu, łatwa rezerwacja konkretnych terminów lotów, a także wygodne i elastyczne płatności, w tym możliwość rozłożenia na raty lub nawet odroczenia zapłaty. Na uwagę zasługuje też opcja MultiLine, dzięki której w ramach jednej rezerwacji można dopasować do siebie wiele lotów, tworząc tym samym w pełni zoptymalizowaną podróż. Przy okazji podróżni mogą zarezerwować noclegi, w tym np. pakiet Lot+Hotel, jak i wykupić ubezpieczenie podróżne oraz na wypadek rezygnacji z podróży. Wszystko to z pomocą aplikacji eSky, gdzie w ramach konta ma się dostęp do szczegółowych informacji, a także wielu specjalnych ofert.

Tanie latanie – jakich zasad się trzymać?

Przede wszystkim wszelkie podróże, zarówno prywatne, jak i służbowe, warto planować z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Można wówczas znaleźć bilety w naprawdę atrakcyjnych cenach i to zarówno jeśli chodzi o tanie loty z Katowic, tanie loty z Gdańska czy z innych polskich lotnisk. Zasada jest z reguły taka, że im wcześniej kupimy bilet, tym lepiej dla naszego portfela. Jeśli mamy taką możliwość, celujmy w terminy poza sezonem wakacyjnym oraz weekendami, jeśli jednak nie wchodzi to w grę, wtedy najkorzystniej polecieć w środku tygodnia. Znalezienie świetnej okazji cenowej wymaga cierpliwości i odrobiny szczęścia, ale z całą pewnością warto spróbować swoich sił, tym bardziej, że do dyspozycji mamy m.in. eSky, za pośrednictwem której możemy kompleksowo zaplanować całą podróż.