Kempingi Chorwacja zamiast hotelu – wypocznij na świeżym powietrzu!

Chorwacja to piękny kraj ze sprzyjającym klimatem, dlatego nic dziwnego, że Polacy tak chętnie go odwiedzają. Na słonecznych plażach wybrzeża Morza Adriatyckiego z pewnością można porządnie wypocząć. Coraz częściej zamiast hoteli na takich wyjazdach wybiera się kempingi. Są ku temu powody, w tym nie tylko fakt, że to właśnie kemping pozwala na prawdziwy odpoczynek na świeżym powietrzu. Dlaczego warto zrezygnować z pokoju hotelowego na rzecz kempingu i jaki region Chorwacji wybrać na taki wyjazd?

Dlaczego warto wybrać kemping zamiast hotelu?

Malownicze widoki na pobliskie wyspy, przejrzysta woda i ciepłe piaszczyste plaże – chcesz móc nacieszyć się tym wszystkim tak, jak to tylko możliwe, zanim wrócisz do Polski? Więc zrezygnuj z zamykania się w hotelowym pokoju i znajdź kemping w Chorwacji, który pozwoli Ci spędzić jak najwięcej czasu na łonie natury. Chorwackie kempingi najczęściej ulokowane są tuż przy plaży, aby goście mieli do niej jak najłatwiejszy dostęp. Na terenie samych ośrodków także znaleźć można masę atrakcji, przy których nie sposób się nudzić.

Wybierając kemping zamiast hotelu, nie musisz rezygnować z żadnych wygód. Nowoczesne kempingi to rozbudowane ośrodki, które swoją ofertą dorównują najbardziej rozbudowanym hotelom. Są w nich dostępne wszystkie usługi hotelarskie, łącznie z regularnym sprzątaniem czy serwowaniem gotowych posiłków.

Co ważne, miejsca noclegowe na kempingach nie przypominają sportowych namiotów – to głównie wolnostojące domki i kampery, w których z powodzeniem zadomowi się nawet wieloosobowa rodzina. Do dyspozycji gości często pozostają także luksusowe namioty oferujące najwyższy standard zakwaterowania w bliskości natury.

Powodów, dla których warto wybrać kemping zamiast hotelu, jest naprawdę wiele. Wśród najważniejszych wymienić można:

  • całą masę atrakcji dla dzieci i dorosłych dostępnych na terenie ośrodków kempingowych;
  • pozytywny wpływ świeżego powietrza i naturalnego otoczenia na odpoczynek;
  • większą prywatność, jaką oferuje niezależny domek, w porównaniu z pokojami hotelowymi oddzielonymi zaledwie cienką ścianą;
  • atrakcyjność takich miejsc dla rodzin z dziećmi – maluchy uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu;
  • szansę na odłożenie technologii, internetu, czy telewizji na czas wyjazdu;
  • zwykle nieco niższe koszty kempingu niż tradycyjnego hotelowego pokoju;
  • możliwość zabrania psa.

Gdzie zaplanować kemping w Chorwacji?

Chorwacja w całości jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów, dlatego na jej terenie nie brakuje ośrodków kempingowych o wysokim standardzie. Niektóre z nich ze względu na swoją atrakcyjną lokalizację szczególnie mocno przyciągają do siebie przyjezdnych. Mowa między innymi o kempingach znajdujących się w Dalmacji, czyli rejonie rozciągniętym wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego, zachęcającego wieloma ciepłymi piaszczystymi plażami. W tym malowniczym miejscu można jednak nie tylko wypoczywać – wiele jest tu także do zwiedzenia. Warte uwagi są przede wszystkim przepiękne miasta Dalmacji takie jak Dubrownik, Zadar, Szybenik, czy Split. Planując wycieczkę, warto sprawdzić Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ponieważ można znaleźć na niej różne obiekty z wymienionych miejscowości, w tym stare miasto Dubrownika.

Zamiast Dalmacji na kemping można wybrać się także na Półwysep Istria z malowniczymi widokami i licznymi zabytkami. Piękna linia brzegowa gwarantuje miejsce do odpoczynku na słonecznej plaży. Z drugiej strony i tu nie brakuje ciekawych atrakcji takich jak na przykład najmniejsze miasto świata, które swoją powierzchnią osiąga zaledwie niecały kilometr kwadratowy. Nie można pominąć także zabytków takich jak jeden z najlepiej zachowanych amfiteatrów rzymskich.

Pomiędzy Dalmacją a Istrią znajduje się zatoka Kvarner pełna pięknych wysp, zarówno zabudowanych ośrodkami i atrakcjami turystycznymi, jak i zupełnie nietkniętych przez człowieka, na których znaleźć można rzadką faunę i florę. W zatoce odpoczywać można na trzech rodzajach plaż, piaszczystych, żwirowych i kamienistych, nurkować w przejrzystej wodzie, a także zwiedzać liczne miasteczka rozmieszczone na malowniczych wysepkach. To miejsce szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, oceniane jako spokojne i bogate w oferty ośrodków kempingowych o wysokim standardzie.