Gdzie na narty w Polsce? Ranking najlepszych miejsc

Gdzie na narty w Polsce? Ranking najlepszych miejsc

W Polsce jest naprawdę sporo ośrodków, gdzie można jeździć na nartach, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych. Podczas wyprawy na narty warto wyposażyć się w dobry sprzęt narciarski. Przeczytaj artykuł, dowiedz się o najlepszych miejscach na narty w naszym kraju.

 Gdzie wybrać się na narty?

Jednym z najpopularniejszych miejsc na narty w Polsce są Duszniki-Zdrój, które położone są niecałe dwie godziny od Wrocławia. Ośrodek Zieleniec Ski Arena uważany jest za stolicę narciarstwa na Ziemi Kłodzkiej. Znajduje się tam aż 23 kilometry tras narciarskich, które gwarantują piękne widoki. Są one zróżnicowane pod względem trudności oraz długości. To dobre miejsce zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Większość tras jest sztucznie naświetlana, więc można szusować nawet w godzinach wieczornych.

Dodatkowo można skorzystać z jednej ze szkółek w celu nauki jazdy. Odzież i obuwie sportowe to niezbędne elementy, gdy chcemy zrobić sobie wyjazd w góry. Jednak sprzęt można bez problemu wypożyczyć, tak samo kije narciarskie czy kaski. Do Zieleńca co roku przyjeżdża mnóstwo osób, w szczególności w ferie.

Sienna

Jest to miejsce znajdujące się na w województwie dolnośląskim. Ośrodek nazywa się Czarna Góra Resort i działa przez cały rok. Latem przyjeżdżają tutaj miłośnicy górskich wędrówek, a zimą jest to jedna z lepszych stacji narciarskich w Polsce. Jest tutaj 14 tras o długości ponad 14 kilometrów. Można wypożyczyć buty narciarskie oraz sprzęt narciarski . Dla początkujących przygotowane są stoki o łagodnym nachyleniu, a zaawansowani narciarze również znajdą coś dla siebie. Trasy w tym resorcie otrzymały rekomendacje FIS oraz wyposażone są w nowoczesny system naśnieżania. Można tam również skorzystać z kolejki linowej. Przy resorcie działa również serwis narciarski. Można zapisać się do szkółki, by poprawić swoje umiejętności jazdy na snowboardzie czy nartach. Można skorzystać z bogato wyposażonej wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

Wisła

Jest to miasto idealne dla narciarzy. Można tutaj znaleźć ponad 10 stacji i ośrodków narciarskich. Są to mniejsze oraz większe ośrodki. Przy stacjach działają szkółki narciarskie dostępne do indywidualnych potrzeb narciarzy. Trasy są oświetlone, więc możliwa jest zabawa nawet do późnych godzin wieczornych.

Karpacz

Jest to miejscowość, która uznawana jest za jedną z ciekawszych w polskich górach. Narciarz będzie bardzo zadowolony podczas wizyty na tym stoku. Pod samą Śnieżką mieści się wspaniały ośrodek, szkółki oraz wypożyczalnie sprzętu. Dużą atrakcją tego miejsca jest kolej linowa, która wywiezie turystów na samą Kopę. Stamtąd można wybrać się na Śnieżkę bądź zjechać w dół. Ta opcja jest możliwa dla zaawansowanych narciarzy. Karpacz oferuje siedem tras, wśród nich są trasy łatwiejsze oraz te zaawansowane.

Zakopane

Wielu turystów uważa to miejsce za zimową stolicę Polski. Nie można pominąć Kasprowego Wierchu, który jest rajem dla zaawansowanych osób potrafiących jeździć na nartach. Na szczycie znajdują się dwie piękne trasy, jednak z powodu dużego nachylenia odradza się je innym niż zaawansowanym. Ze szczytu można zjechać do Hali Gąsienicowej, trasa ma 1500 metrów długości. Zakopane to miasto, które oferuje też inne atrakcje poza stokiem.

Do jazdy na nartach potrzebny jest dobry sprzęt, który znajdziesz na Sport-shop . Sklep narciarski oferuje duży wybór desek snowboardowych, nart, gogle oraz innych produktów, które z powodzeniem przydadzą się na stoku. Dobrze dobrane akcesoria pozwalają na komfort w czasie jazdy.