Atrakcje na Alasce – 10 najważniejszych atrakcji, które warto doświadczyć

Alaska jest stanem, którego powierzchnia jest 5-krotnie większa od całej powierzchni Polski. Dlatego też planując swoją pierwsza podróż właśnie w to miejsce, można niekiedy dostać zawrotu głowy. Alaska to stan, który oferuje prawdziwe bogactwo fauny i flory. Można tam zobaczyć niezliczone ilości wodospadów, zorzę polarną, a także niedźwiedzia grizzly i łosia. Dlaczego warto odwiedzić Alaskę?

Park Narodowy Denali

Denali National Park to najsłynniejszy rezerwat przyrody na Alasce, który oddalony jest o tylko kilka godzin jazdy samochodem od Anchorage. Miejsce to jest przepiękne i pomimo tego, że najwyższy szczyt Stanów Zjednoczonych z dużym prawdopodobieństwem będzie przykrytym chmurami, to jednak zdecydowanie warto się tam wybrać. W parku narodowym odwiedzający przemieszczają się specjalnymi autokarami, które przemierzają ponad 90-milowa trasę, podczas której można zaobserwować dzikie zwierzęta i niesamowitą przyrodę.

Zatoka Kachemak

Docierając w okolice Homer, należy koniecznie przespacerować się lokalnymi plażami i podziwiać góry Parku Stanowego Kachemak Bay. Można także poruszać się taksówką wodną lub wyruszyć na trekking po dzikich parkowych terenach. Podczas pobytu w tym miejscu można zaobserwować zapierające dech w piersiach zachody słońca i zorzę polarną.

Zatoka Zmartwychwstania

Niecałe trzy godziny jazdy z Anchorage można dotrzeć do niezwykle popularnej wśród turystów Zatoki Zmartwychwstania i miasteczka Seward. W okresie letnim jest tam niezwykle tłoczno, dlatego warto wtedy wybrać się na kilkunastominutową przejażdżkę do sąsiedniego Lowell Point. Jest to idealne miejsce do błogiego leniuchowania i odpoczynku nad samym oceanem w otoczeniu wysokich gór. Z Lowell Point można także wyruszyć w wyprawę, podczas której będzie okazja do obserwacji wielorybów.

Jezioro Kenai

Nad jezioro Kenai można dojechać samochodem. Mimo że wszystkie jeziora na Alasce są przepiękne, to turkus Kenai jest tak soczysty, że za każdym razem przyciąga spojrzenie turystów. Jest to idealne miejsce do spokojnych wędrówek, pływania kajakiem, czy odpoczynku nad brzegiem jeziora. Można tam także odwiedzić urokliwe miasteczko Cooper Landing, które słynie z organizacji raftingu i wypraw na łowienie łososi.

Lodowiec Matanuska

Na Alasce znajduje się ponad sto tysięcy lodowców, ale zdecydowana większość z nich nie zostanie odkryta. Jeśli jednak turyści marzą o tym, aby przyjrzeć się im z bliska, to najlepszym do tego miejscem jest lodowiec Matanuska. Sama trasa z Anchorage przez Glenn Highway to nie lada gratka i zapewnia mnóstwo uniesień.

Girdwood

Girdwood to idealny kierunek na krótki wypad. Jest to małe miasteczko z lekko hippisowskim klimatem, usytuowane wśród strzelistych szczytów Gór Chugan, z których schodzą kolejne dwa lodowce. Girdwood to fantastyczne miejsce na spacery po lokalnych lasach, testowanie regionalnej kuchni i podziwianie widoków ze szczyty Alyeska, na który można wjechać kolejką.

Juneau

Juneau jest stolicą Alaski, do której nie prowadzą żadne drogi dojazdowe. Dostać się tam można za pomocą samolotu lub rejsu promem. Południowo-wschodnia Alaska kryje bardzo ciekawe historie rdzennych mieszkańców tego rejonu i ich kontaktów z pierwszymi Rosjanami oraz Amerykanami. Podczas pobytu w Juneau warto wybrać się na lodowiec Mendenhall oraz wjechać kolejką na górę Robertsa.

Brooks Falls

Brook Falls to legendarna lokalizacja ukryta w Parku Narodowym Katmai, która słynie ze zdjęcia niedźwiedzia stojącego w krystalicznie czystej wodzie, z której łososie same wskakują mu do pyska. Niestety nie ma możliwości bezpośredniego dojazdu do tego miejsca. Można skorzystać z organizowanych wypraw z Anchorage, ale trzeba zarezerwować bilet odpowiednio wcześniej. Wycieczki odbywają się małymi awionetkami z przesiadką, co stanowi niesamowitą przygodę, która zapada w pamięci turystów na wiele lat.

Valdez

Valdez jest jednym z najbardziej malowniczych miasteczek stanu, które charakteryzuje bardzo bogata historia. Położone nad Zatoką Księcia Williama miasto jest domem dla ledwie czterech tysięcy mieszkańców, którzy cenią i dbają o swoje otoczenie. Valdez to kwintesencja Alaski – znajdują się tam wysokie góry, ocean, rzeki, wodospady i dzikie zwierzęta. Wszystko dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Ketchikan

Ketchikan to kolejny cel podróży, którą wybierają przede wszystkim miłośnicy wypraw promem. Znajduje się tam największa kolekcja oryginalnych totemów, lasy, niesamowite widoki i fascynująca historia rdzennych mieszkańców Tlingit. Ketchikan jest także bramą do Inside Passage, czyli morskiej drogi prowadzącej pośród najpiękniejszych terenów Alaski.

Więcej o atrakcjach turystycznych na Alasce przeczytasz na https://dreamgo.pl/gdzie/alaska