Kołobrzeg czy Trójmiasto? Gdzie zaplanować wyjazd?

Kołobrzeg czy Trójmiasto to pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących wypoczynek nad polskim morzem.

Kołobrzeg czy Trójmiasto to pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących wypoczynek nad polskim morzem.

Obydwa ośrodki miejskie oferują piękne plaże i dużą różnorodność atrakcji dla całej rodziny. Sprawdź, gdzie warto wybrać się na tegoroczne wakacje lub chociażby na krótki wyjazd w przeciągu roku.

Dlaczego warto zaplanować wyjazd do Trójmiasta?

Marzy Ci się wypoczynek na plaży, ale lubisz aktywnie spędzać czas i podczas wakacji chciałbyś również dużo zwiedzać, odkrywać wiele nowych miejsc? W takim przypadku dobrym pomysłem na spędzenie kilku dni może być dla Ciebie rezerwacja noclegu w Trójmieście. Łączy ono trzy wyjątkowe miasta, pomiędzy którymi możesz sprawnie poruszać się samochodem lub Szybką Koleją Miejską (SKM).

  • Gdańsk – na początku warto wybrać się na spacer brukowanym uliczkami Gdańska i podziwiać wspaniałą, renesansowo-barokową architekturę w jego centrum. Punktem obowiązkowym jest Fontanna Neptuna, ulica Długa i Długi Targ. Następnie warto skierować się wzdłuż Motławy. Podczas pobytu w Gdańsku warto z całą pewnością również zobaczyć miejsce gdzie rozpoczęła się druga wojna światowa na Westerplatte i zobaczyć dawną Stocznię Gdańską. W Gdańsku znajdziesz kilka plaż, z których każda ma nieco inną atmosferę, najpopularniejsze są Gdańsk Brzeźno i Gdańsk Jelitkowo. Noclegi w Gdańsku na e-wczasy.pl to gwarancja udanego wypoczynku bez stresu i w optymalnej cenie.
  • Sopot to kurort niezwykle popularny wśród turystów nie tylko z całej Polski, ale i z zagranicy. Warto tu przyjechać chociażby po to, by przespacerować się po słynnym molo, które mierząc ponad pół kilometra jest najdłuższym tego typu obiektem w Europie. Następnie warto wybrać się na spacer wzdłuż ulicy bohaterów Monte Casino, potocznie nazywanej „Monciakiem”. Można tu zrobić zakupy lub odpocząć przy kawie. Plaża w Sopocie jest piękna, piaszczysta i bardzo szeroka (w niektórych miejscach przekracza 100 m).
  • Gdynia podczas pobytu w Trójmieście warto także odwiedzić Gdynię i wybrać się do starego portu. Został on wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym,  gdy Gdańsk miał status wolnego miasta. W okolicy Skweru Kościuszki można zwiedzić m.in Wojskowy ORP Błyskawica i wywołujący duże wrażenie Dar Pomorza. Także w Gdyni znajdziemy ciekawe kąpielisko. Plaża Miejska w Gdyni jest  czysta, zadbana i odpowiednia dla rodzin z dziećmi.

Dlaczego warto wybrać się do Kołobrzegu?

Kołobrzeg to miasto w województwie zachodniopomorskim, malowniczo położone u ujścia rzeki Parsęty, gdzie bez wątpienia również warto wybrać się na kilkudniowy wypoczynek. To największa w Polsce miejscowość uzdrowiskowa. Kołobrzeg od dziesięcioleci słynie z zabiegów borowinowych  przy wykorzystaniu wydobywanego w okolicy torfu o leczniczym działaniu, co w połączeniu z korzystnym mikroklimatem może przełożyć się na liczne korzyści dla zdrowia.

Jeżeli wybierasz się do Kołobrzegu to wybierz sprawdzony nocleg:

Plaże w Kołobrzegu

W okresie letnim przyjezdnych do miasta przyciągają jednak przede wszystkim piękne plaże, które po latach remontów i rewitalizacji stały się prawdziwą dumą polskiego wybrzeża. Wydzielono trzy główne kąpieliska: Plaża Zachodnia, Plaża Centralna i Plaża Wschodnia.  W Kołobrzegu największą popularnością cieszy się Plaża Centralna  jest ona bardzo szeroka   w niektórych miejscach osiąga nawet 90 metrów szerokości, piaszczysta i zadbana. Najbardziej gwarny i najchętniej odwiedzany przez turystów jest odcinek między molo i latarnią, wzdłuż którego ciągnie się urokliwy bulwar Jana Szymańskiego. To miejsce, wokół którego latem koncentruje się życie Kołobrzegu. Znajdziesz tu między innymi słynny Pomnik Zaślubin Polski z Morzem, wybudowany w 1945 roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę Pomorza.

szeroka plaża główna w Kołobrzegu

Kołobrzeg  zwiedzanie

Kołobrzeg to także fascynujące miejsce dla miłośników historii i zwiedzania. Jeżeli lubisz klimatyczne zabytyki to również spędzisz w Kołobrzegu udany wypoczynek. Spośród popularniejszych zabytków warto wymienić między innymi: udostępnioną do zwiedzania latarnię morską o zasięgu światła 26 m, pozostałości po fortyfikacjach dawnej Twierdzy Kołobrzeg czy Muzeum Oręża Polskiego  największą kolekcję militariów na Pomorzu. Atrakcji w Kołobrzegu jest tyle, że podczas kilkudniowego wyjazdu na pewno nie będziesz się nudził.

Kołobrzeg czy Trójmiato  gdzie zaplanować wypoczynek?

Obydwa ośrodki miejskie Kołobrzeg i Trójmiasto mogą zachwycić. Zarezerwuj noclegi w Kołobrzegu na e-wczasy.pl W obydwu znajdziemy przepiękne plaże i fascynujące zabytki.  Kołobrzeg polecamy jednak przede wszystkim na krótszy, kilkudniowy wypoczynek, podczas którego zaplanujesz głównie wypoczynek nad morzem i/lub w sanatorium oraz trochę zwiedzanie. Rezerwacja noclegu w Trójmieście umożliwia łatwy dostęp do bardzo wielu różnych atrakcji Gdańska, Gdyni i Sopotu, dlatego też jest to bardzo ciekawa opcja także na dłuższy, aktywny wyjazd.

Turnus rehabilitacyjny w Krynicy Zdrój – powody dla których warto zdecydować się na taki wyjazd