Wybierasz się do Term BUKOVINA? Sprawdź, co warto zwiedzić w okolicy

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to jeden z najliczniej odwiedzanych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Polsce. Obiekt cieszy się bardzo dużą popularnością i zbiera wysokie opinie, głównie za sprawą świetnej oferty rekreacyjnej dla osób w każdym wieku. Jeśli planujesz już wypad na termy, to zdecydowanie warto wykorzystać czas spędzony na Podhalu do zwiedzenia atrakcyjnych miejsc w okolicy. Nasza propozycja? Wybierz się na Termy BUKOVINA co najmniej na weekend i ułóż plan zwiedzania kierując się naszymi rekomendacjami.

Zacznij od zwiedzenia Bukowiny Tatrzańskiej

Będąc w Termach BUKOVINA aż szkoda byłoby nie poświęcić 2-3 godzin na zwiedzenie samej Bukowiny Tatrzańskiej. Kompleks basenowy znajduje się w centrum tej niewielkiej miejscowości, jednej z najwyżej położonych wsi w Polsce.

Przy dobrej pogodzie koniecznie stańcie w okolicy straganów z pamiątkami i serkami, skąd można napawać się zachwycającym widokiem Tatr Wysokich i Tatr Zachodnich. Z Bukowiny startuje również kilka łatwych, rodzinnych szlaków, które są w sam raz na rozgrzewkę przed poważnym trekkingiem.

O polecane atrakcje Bukowiny Tatrzańskiej warto dopytać pracowników Term BUKOVINA, którzy w większości doskonale znają cały region i na pewno podzielą się praktycznymi wskazówkami.

Zakopane

Nie sposób pominąć tej atrakcji, która dla zdecydowanej większości osób jest obowiązkowym punktem na mapie zwiedzania Podhala. Przy okazji wizyty w Termach BUKOVINA wybierzcie się do Zakopanego, zwłaszcza z dziećmi, na które czekają m.in. papugarnia czy atrakcje dla najmłodszych zlokalizowane wzdłuż Krupówek. Rodzinnie zaplanujcie sobie wjazd kolejką na Kasprowy Wierch.

Jeśli lubicie zwiedzać i poznawać polską kulturę, to koniecznie wybierzcie się na zabytkowy cmentarz na Pęksowym Brzysku (krótki spacer od Krupówek) czy do Willi Koliba, w której mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego.

Morskie Oko

Będąc w Bukowinie Tatrzańskiej aż szkoda byłoby odpuścić wycieczkę do Morskiego Oka – obiektywnie najpiękniejszego stawu w polskich Tatrach. Nie ma przypadku w tym, że jest to najchętniej odwiedzana atrakcja turystyczna w regionie. Spokojnie, da się uniknąć tłumów, o ile zjawicie się na szlaku wcześnie rano.

Spacer do Morskiego Oka jest mało wymagający i poradzi sobie z tym nawet dziecko. Cała trasa wiedzie asfaltem i zajmuje około 2,5 godziny spokojnym tempem.

Spływ Dunajcem

To jedna z największych atrakcji Podhala. Spływ Dunajcem zapewnia mnóstwo emocji, pozwala poznać wiele ciekawostek przekazywanych przez flisaka oraz podziwiać Pieniny z poziomu rzeki – miejscami dość wartkiej. Naprawdę warto zaplanować sobie jedno przedpołudnie lub popołudnie na „zaliczenie” spływu, którego z pewnością długo nie zapomnicie.

Inne szlaki tatrzańskie dla osób w każdym wieku

Tatry są wyjątkowo przyjaznymi górami, a liczba udostępnionych turystom szlaków jest ewenementem na skalę europejską. Jeśli jesteście aktywną rodziną, która nie może długo usiedzieć w jednym miejscu, to przy okazji wizyty w Termach BUKOVINA koniecznie zaplanujcie sobie kilka wyjść w góry.

Co ważne, nie musi to być od razu morderczy trekking. Tatry mają do zaoferowania fantastyczne szlaki również osobom początkującym, mającym gorszą kondycję czy po prostu mającym ograniczone możliwości fizyczne. Wystarczy tutaj wspomnieć o szlakach do przepięknych tatrzańskich dolin, do których łatwo i szybko dostaniecie się z Bukowiny Tatrzańskiej – jak np. do początku szlaku w kierunku popularnej wśród rodzin Doliny Chochołowskiej.

Zwieńczeniem dnia spędzonego na szlaku będzie oczywiście przyjemna, regenerująca kąpiel w wodzie termalnej, która pozwoli uniknąć bólów mięśni i stawów oraz szybko odzyskać formę przed kolejnymi wędrówkami.

Skorzystajcie ze wszystkich atrakcji Term BUKOVINA

Już sama wizyta w Termach BUKOVINA powinna zapewnić Wam mnóstwo atrakcji. Do dyspozycji gości są m.in. baseny wypełnione ciepłą wodą (w tym zewnętrzne), zjeżdżalnie, strefa dziecięca, ale też bardzo popularna strefa saun czy bogata oferta zabiegów odnowy biologicznej i kosmetologicznych.

Jak widzisz weekend czy nawet dłuższy pobyt w Termach BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej będzie czasem bez miejsca na nudę, wypełnionym atrakcjami – zwłaszcza, jeśli jesteście aktywną rodziną, która lubi poznawać nowe miejsca.

Więcej o tym, dlaczego Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej śmiało mogą uchodzić za atrakcyjną destynację turystyczną, na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/.